آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65381
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:وزارت جهاد کشاورزی تنها یک رای در کیمسیون تخصصی شورای اقتصاد برای تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی دارد، در حالی که به عنوان متولی تولیدات کشاورزی کشور باید نقش آن تقویت شود.

  اختیار تعیین قیمت محصولات کشاورزی با دستگاه‌های نامربوط/جهاد کشاورزی فقط ۱ رای دارد

  آوای شمال/در ارتباط با نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی ۹۶-۹۵ گفت: نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید به صورت عادلانه اعلام شود و تورم موجود در نرخ‌های خرید تضمینی دیده شود. محمودزاده افزود: هزینه‌های تولید محصولات کشاورزی در ایران بالا است و نهادهای کشاورزی شامل سم، کود و انواع انرژی با قیمت‌ بالایی […]

  آوای شمال/در ارتباط با نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی ۹۶-۹۵ گفت: نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید به صورت عادلانه اعلام شود و تورم موجود در نرخ‌های خرید تضمینی دیده شود.

  محمودزاده افزود: هزینه‌های تولید محصولات کشاورزی در ایران بالا است و نهادهای کشاورزی شامل سم، کود و انواع انرژی با قیمت‌ بالایی به دست تولیدکنندگان می‌رسد.

  وی ادامه داد: در خصوص تعیین نرخ‌های محصولات کشاورزی باید اذعان داشت که اختیارات وزیر جهاد کشاورزی بسیار محدود و کم است، زیرا در کمیسیون‌های مربوطه شورای اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی تنها یک رأی دارد.

  نائب رئیس اول کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولیدات کشاورزی کشور باید در تعیین و اعلام نرخ‌های خرید تضمینی بخش کشاورزی نقش موثرتری داشته باشد.

  محمودزاده با اشاره به افزایش ۲ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری گفت:  جهاد کشاورزی چالش‌های بخش و قیمت تمام شده محصولات کشاورزی را بهتر می‌داند و وضعیت تولیدکنندگان را درک می‌کند. بنابراین باید در تصمیم‌گیری‌ها برای تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی اختیارات  بیشتری داشته باشد.

  برچسب ها :

  نظرات