آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65366
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  روزنامه پاکستانی مدعی شد که نخست وزیر هند در واکنش به حملات موشکی پاکستان به مناطق مرزی افغانستان گفته که هرحمله‌ای به این کشور مانند حمله به هند محسوب می‌شود.

  حمله به افغانستان حمله به هند است

  آوای شمال/روزنامه «جنگ پاکستان» به نقل از منابع هندی گزارش داد که «شیدا احمد ابدالی» سفیر افغان در دهلی‌نو در دیداری غیرمنتظره نامه اشرف غنی را به نخست وزیر هند سپرده است.  در نامه آمده است که ارتش پاکستان به غیرنظامیان افغان در مناطق شرقی افغانستان موشک شلیک کرده است و آنها نیز مجبور به […]

  آوای شمال/روزنامه «جنگ پاکستان» به نقل از منابع هندی گزارش داد که «شیدا احمد ابدالی» سفیر افغان در دهلی‌نو در دیداری غیرمنتظره نامه اشرف غنی را به نخست وزیر هند سپرده است.

   در نامه آمده است که ارتش پاکستان به غیرنظامیان افغان در مناطق شرقی افغانستان موشک شلیک کرده است و آنها نیز مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

  نارندرا مودی در واکنش به این یادداشت تعهد داده است که از افغانستان حمایت خواهد کرد و از هیچ همکاری دریغ نخواهد کرد.

  نخست وزیر هند گفته است که هرگونه حمله از سوی هر کشوری به افغانستان صورت بگیرد مانند حمله به هند محسوب خواهد شد.

  وی افزوده است که دولت هند برای دفاع از غیرنظامیان افغان از هیچگونه حمایت و همکاری دریغ نخواهد کرد.

  در پی حملات اخیر تروریستی در پاکستان از سوی تحریک طالبان پاکستان، ارتش این کشور توپخانه سنگین خود را در مناطق مرزی با افغانستان مستقر کرده است.

  حملات موشکی از خاک پاکستان اعتراضات برخی از نهادهای حقوق بشری، مقامات افغان و  تظاهرات‌های گسترده‌ مردمی را نیز در پی داشته است.

  نظامیان پاکستانی در چهار روز گذشته دست کم بیش از ۳۰۰ حمله موشکی را به شهرستان «لعل‌پور» ولایت ننگرهار و شهرستان‌های «سرکانو» و «دانگام» ولایت کنر انجام داده‌اند.

  در چند سال اخیر چند هزار موشک توسط نظامیان پاکستانی به مناطق مرزی شرق افغانستان اصابت کرده است که علاوه بر تلفات جانی و مالی موجب آواره شدن هزاران خانواده در این مدت شده است.

  انتهای پیام/.

  برچسب ها :

  نظرات