آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ , Friday 13 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65363
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۱
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  دپارتمان داوران در مورد بازی سپیدرود رشت و استقلال اهواز اطلاعیه‌ای صادر کرد.

  اعتراف دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در خصوص قضاوتی پراشتباه

  آوای شمال/دیدار تیم‌های سپیدرود رشت و استقلال اهواز از سری مسابقات هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول مسائلی از طرف مسئولان و مربیان دیگر تیم‌ها نسبت به تصمیمات داور مطرح شد که دپارتمان داوران درباره آن ها توضیحاتی به شرح ذیل ارائه کرد: «با توجه به حساسیت مسابقات هفته‌های آخر لیگ دسته اول، سعی […]

  آوای شمال/دیدار تیم‌های سپیدرود رشت و استقلال اهواز از سری مسابقات هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول مسائلی از طرف مسئولان و مربیان دیگر تیم‌ها نسبت به تصمیمات داور مطرح شد که دپارتمان داوران درباره آن ها توضیحاتی به شرح ذیل ارائه کرد:

  «با توجه به حساسیت مسابقات هفته‌های آخر لیگ دسته اول، سعی و هدف ما استفاده از داوران با تجربه است، زیرا تیم‌ها در این هفته‌ها برای صعود به لیگ برتر و عدم سقوط به لیگ پایین‌تر تلاش مضاعفی می‌کنند. تیم‌ها آگاه باشند که دپارتمان داوری، علاوه بر حمایت از داوران همواره خود را درکنار باشگاه‌ها به حساب می‌آورد.

  در این بازی داور و کمک داور، هرکدام در یک صحنه اشتباه داشتند، داور در اعلام پنالتی اول برای تیم سپیدرود رشت و کمک داور به علت گرفتن آفساید اشتباه به ضرر تیم استقلال اهواز در دقیقه ۷۶ دچار اشتباه در تصمیم‌گیری شدند. با این حال باید مراتب تشکر و قدردانی خود را از مسئولان محترم، مربیان و بازیکنان تیم فوتبال استقلال اهواز ابراز کنیم، زیرا آنها با آرامش و رفتار مسئولانه کمک قابل توجهی نسبت به تیم داوری به عمل آورده که این رفتار می‌تواند الگوی مناسبی تلقی شود.

  هدف ما همواره بسط و گسترش عدالت در یک مسابقه بوده و خواهد بود. در فوتبال همانطور که بازیکنان ممکن است در گلزنی دچار اشتباه شوند، داور نیز به صرف انسان بودنش ممکن است دچار اشتباه در تصمیم گیری شود. قطعاً اگر مستنداتی دال بر رقم خوردن نتیجه در بیرون از چارچوب زمین ارائه شود، به سهم خود با خاطیان مطابق قانون برخورد خواهیم کرد و متخلفان بدون هیچگونه اغماض و چشم پوشی با محرومیت مواجه خواهند شد، اما وارد کردن اتهام بدون ارائه مستندات، نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه بی‌اعتمادی بیشتری را  به دنبال خواهد داشت.

  از مدیران، سرپرستان و مربیان درخواست می‌شود اگر قرار است اظهار نظری صورت پذیرد، با ارائه مدارک متقن باشد، زیرا اتهام بدون سند و مدرک بسیار مخرب بوده و هیچ کمکی به فوتبال نخواهد کرد.

  در پایان یادآور می‌شود، قطعاً حساسیت‌های موجود در لیگ یک را درک کرده‌ایم، اما از باشگاه‌ها می‌خواهیم ما را در بسط عدالت و آرامش در فوتبال یاری کنند».

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات