آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65356
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  روزنامه گاردین در مطلبی به بررسی تاریخچه مارالاگو، تفرجگاه دونالد ترامپ پرداخت.

  عمارت اعیانی “مارالاگو”؛ بهشت دونالد ترامپ

  آوای شمال/پایگاه اینترنتی گاردین در مطلبی نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نخستین ماه حضورش در  کاخ‌سفید حدود سه هفته را در عمارت مجلل مارالاگو از املاک خودش در پالم بیچ فلوریدا سپری کرده است. ترامپ در کتاب خود تحت عنوان “هنر معامله” این عمارت را شبیه به “بهشت” معرفی کرده است. بنابراین بی […]

  آوای شمال/پایگاه اینترنتی گاردین در مطلبی نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نخستین ماه حضورش در  کاخ‌سفید حدود سه هفته را در عمارت مجلل مارالاگو از املاک خودش در پالم بیچ فلوریدا سپری کرده است.

  ترامپ در کتاب خود تحت عنوان “هنر معامله” این عمارت را شبیه به “بهشت” معرفی کرده است. بنابراین بی دلیل نیست که او بیشتر اوقات خود را بجای کاخ سفید در املاک پالم بیچ سپری می‌کند. هرچند بسیاری از روسای پیشن آمریکا همچون، هری ترومن و ریچارد نیکسون نیز برای فرار از طوفان‌های سیاسی به سواحل فلوریدا پناه می‌بردند. با این حال، مارالاگو جایگاهی متفاوت است. این عمارت صرف یک استراحتگاه نیست بلکه یک باشگاه و شرکت تجاری (محل امضای قرارداداهای کاری مهم) نیز است.

  بهشت ترامپ؛ چطور

  جیمز کلارک، تاریخ نگار آمریکایی درباره حضور روسای جمهور آمریکا در فلوریدا می‌گوید: مارالاگو برای ترامپ بهترین و بدترین است. او باشکوه‌ترین عمارت را در پالم بیچ دارد، ولی او مجبور است زیبایی‌های آن را با صد‌ها نفر به اشتراک بگذارد.

  پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مارالاگو یک باشگاه اعیانی بود که هزینه اولیه عضویت در آن ۱۰۰ هزار دلار و حق عضویت سالانه آن ۱۴ هزار دلار بود. پس از برگزاری انتخابات، هزینه عضویت در آن به دو برابر افزایش یافت و به ۲۰۰ هزار دلار رسید. گذشته از درآمد عضویت، از سال ۲۰۱۴، این عمارت به منظور کسب درآمد بیشتر به برگزاری رقابتهای اسب سواری روی آورد. ترامپ تنها در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار از این عمارت پول درآورد. ثروتمندانی که در این باشگاه عضویت داشتند علاوه بر دسترسی به استخر، آبگرم، زمین تنیس و ساحل اختصاصی، با پرداخت ۱۰۰۰ دلار در هر شب می‌توانستند در یکی از ۳۰ اتاق مجلل آن اقامت داشته باشند. روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی به معرفی ده‌ها نفر از مالکان بزرگ املاک و مستغلات، سرمایه داران وال استریت، و مدیران انرژی پرداخت که همگی از اعضای ثابت باشگاه مارالاگو بودند. این افراد تاثیر بسزایی در انتخابات و پیروزی ترامپ داشته اند؛ بنابراین می‌توان مارالاگو را یک مکان فراموش نشدنی در تاریخ سیاسی آمریکا دانست.

  بهشت ترامپ؛ چطور
  بهشت ترامپ؛ چطور
  بهشت ترامپ؛ چطور

  در بخش دیگری از این مطلب آمده است: ترامپ با استفاده از موقعیت ریاست جمهوری خود، کسب و کارش در این باشگاه را نیز رونق می‌دهد. این امر می‌تواند انتقادات گسترده‌ای را از رئیس جمهور آمریکا درباره تعارض منافع وی به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر، دیدار با “شینزو آبه”، نخست وزیر ژاپن در این عمارت، بازی گلف، تبادل نظرات سیاسی و گفتگو درباره مواضع استراتژیک تا حد زیادی به انتشار اخبار داخلی به بیرون منجر می‌شود و این تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست.

  بهشت ترامپ؛ چطور

  عمارت مارالاگو در سال ۱۹۲۷ به دستور “مارجوری مری ویدر پست” با هزینه ۷ میلیون دلار تاسیس شد. در آن زمان “پست” یکی از ثروتمندترین زنان آمریکا بود و با استخدام معماران مطرح این بنا را با اقتباس از معماری ایتالیایی، اسپانیای و پرتغالی ساخت. او در سال ۱۹۷۳ درگذشت و این ملک در اختیار دولت آمریکا قرار گرفت و به تفرجگاه تابستانی روسای جمهور آمریکا تبدیل شد. ولی از آنجا که هزینه یک میلیون دلار نگهداری سالانه این عمارت از عهده دولت خارج بود، این ملک در سال ۱۹۸۰ به دختران “پست” بازگردانده شد.

  دونالد ترامپ در سال ۱۹۸۲ در سفری که به فلوریدا داشت، پیشنهاد ۲۸ میلیون دلاری خرید این ملک را ارائه داد ولی پیشنهاد وی پذیرفته نشد. سه سال بعد در حالی که بازار مسکن در رکود شدید به سر می‌برد، ترامپ با پرداخت تنها ۸ میلیون دلار این عمارت را با کلیه وسایل داخل آن خریداری کرد؛ عمارتی که در حال حاضر سالانه بیش از ۱۵ میلیون دلار درآمد دارد.

  برچسب ها :

  نظرات