آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65321
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  منابع امنیتی یمن از کشته و زخمی شدن ۷۰ نفر از «مزدوران» وابسته به ائتلاف سعودی در حمله موشکی ارتش یمن و انصارالله به شهر «المخاء» واقع در غرب تعز خبر دادند.

  کشته و زخمی شدن ۷۰ مزدور سعودی در غرب تعز

  اوای شمال/شهر ساحلی «المخاء» از توابع استان تعز و در فاصله ۹۴ کیلومتری غرب تعز واقع شده است که درگیری در این شهر به دلیل اهمیت استراتژیکی آن به اوج خود رسیده است. اهمیت شهر استراتژیک المخاء به‌ دلیل وجود بندر معروف آن در ساحل دریای سرخ است که به همین نام شناخته می‌شود. مساحت […]

  اوای شمال/شهر ساحلی «المخاء» از توابع استان تعز و در فاصله ۹۴ کیلومتری غرب تعز واقع شده است که درگیری در این شهر به دلیل اهمیت استراتژیکی آن به اوج خود رسیده است.

  اهمیت شهر استراتژیک المخاء به‌ دلیل وجود بندر معروف آن در ساحل دریای سرخ است که به همین نام شناخته می‌شود. مساحت کلی این بندر نزدیک به ۴۶۷هزار متر مربع است و به باب‌المندب و خط سیر کشتیرانی بین‌المللی نزدیک است و تنها ۹۰ کیلومتر با آن فاصله دارد.

  شهر ساحلی المخاء در اصل یک بندر تجاری محسوب می‌شود و در واقع سکوی پرتاپ به سمت بندر تجاری و نظامی مهم «الحدیده» در ساحل دریای سرخ به حساب می‌آید.

  تازه‎ترین خبرها از درگیری‌ها در المخاء بین نیروهای ارتش یمن و انصارالله از یک سو و شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی از سوی دیگر، حاکی از آن است که در حمله موشکی اخیر ارتش یمن و انصارالله به مواضع شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی، ۷۰ نفر از آنها کشته و زخمی شدند.

  پایگاه خبری العهد به نقل از یک منبع نظامی یمن گزارش داد که بر اثر اصابت موشک بالستیک ارتش یمن و انصارالله به مواضع شبه نظامیان سعودی در المخاء، ۷۰ نفر از عناصر «مزدور» کشته و زخمی شدند .

   در این حمله موشکی، «احمد سیف الیافعی» معاون رئیس ستاد کل ارتش دولت مستعفی یمن و همچنین «ناصر المشبب» فرمانده ارشد نیروهای اماراتی در المخاء کشته شدند.

  انتهای پیام/ح

   

  برچسب ها :

  نظرات