آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65311
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سواد‌آموزی با بیان اینکه ریشه‌کن شدن بی‌سوادی در کشور نیازمند عزم ملی است، گفت: بیش از 2 میلیون بی‌سواد در کشور داریم.

  ۲ میلیون بی‌سواد در کشور داریم

  اوای شمال/از کرج، نشست شورای سوادآموزی استان البرز بعد از ظهر امروز با حضور پرویز کوثری برگزار شد. وی در بخشی از این نشست اظهار داشت: یکی از تاکیدهای دین مبین اسلام، تحصیل علم و دانش است و پیامبر گرامی اسلام (ص) بارها بر این مهم تاکید فرموده‌اند. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت […]

  اوای شمال/از کرج، نشست شورای سوادآموزی استان البرز بعد از ظهر امروز با حضور پرویز کوثری برگزار شد.

  وی در بخشی از این نشست اظهار داشت: یکی از تاکیدهای دین مبین اسلام، تحصیل علم و دانش است و پیامبر گرامی اسلام (ص) بارها بر این مهم تاکید فرموده‌اند.

  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سواد‌آموزی کشور افزود: خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید ویژه‌ای بر ضرورت آموزش علم و دانش داشته و بخش مهمی از آموزش‌ها در کشورمان به صورت رایگان انجام می‌شود.

  کوثری تصریح کرد: به عنوان نمونه تحصیل اجباری است و کودکان و نوجوانان باید در مدارس حضور یافته و افرادی که به هر دلیل اجازه ندهند که کودکان به مدرسه بروند، با برخوردهای قانونی روبه‌رو می‌شوند.

  وی گفت: از سوی دیگر برای افرادی که به هر دلیل نتوانستند در کلاس‌ها و مدارس علم‌آموزی شرکت کرده و بی‌سواد به شمار می‌آیند، تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا با حضور در کلاس‌های سواد‌آموزی مراحل لازم را طی کنند.

  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سواد‌آموزی کشور بیان داشت: در این حوزه اقدامات بسیار خوبی در کشور انجام شده است، اما هنوز در کشور حدود ۲ میلیون نفر بی‌سواد داریم.

  کوثری افزود: این افراد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال هستند و برنامه‌ریزی جدی برای سوادآموزی آنها انجام شده است.

  * کدام استان‌ها کمترین و بیشترین بی‌سواد را دارند

  وی اظهار داشت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته استان مازندران با نرخ پنج درصد بی‌سوادی و استان سیستان و بلوچستان با نرخ ۱۸ درصد بی‌سوادی در ابتدا و انتهای فهرست سوادآموزی کشور قرار دارند.

  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سواد‌آموزی کشور افزود: ما باید از تمام ظرفیت‌ها برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور استفاده کنیم و نیاز است که دستگاه‌های مختلف با عزم ملی و جدی وارد میدان شوند.

  کوثری تصریح کرد: به همین منظور ۳۲ دستگاه اجرایی کشور به صورت مستقیم با نهضت سواد‌آموزی تفاهم‌نامه همکاری دارند و اگر این تفاهم‌نامه‌ها به درستی اجرا شود، در آینده نزدیک می‌توانیم بی‌سوادی را ریشه‌کن کنیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات