آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 29 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65290
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سران مصر و اردن، درباره راه‌های هماهنگی برای رسیدن به راه حل تشکیل دو دولت و پایان دادن به درگیری بین فلسطینیان و اسرائیل، گفتگو کردند.

  تاکید سران مصر و اردن بر لزوم تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شرقی

  آوای شمای/عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر و عبدالله دوم پادشاه اردن تاکید کردند که تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شرقی جزو اصول ملی است. ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که السیسی و ملک عبدالله درباره راه‌های هماهنگی بین امان و قاهره برای رسیدن به راه حل تشکیل دو دولت و پایان دادن به […]

  آوای شمای/عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر و عبدالله دوم پادشاه اردن تاکید کردند که تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شرقی جزو اصول ملی است.

  ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که السیسی و ملک عبدالله درباره راه‌های هماهنگی بین امان و قاهره برای رسیدن به راه حل تشکیل دو دولت و پایان دادن به درگیری بین فلسطینیان و اسرائیل، گفتگو کردند.

  بر اساس این بیانیه، السیسی و پادشاه اردن در جریان مذاکرات روز سه‌شنبه درباره راه‌های از بین بردن رکود حاکم بر روند سازش به‌ویژه در سایه روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس‌جممهور آمریکا گفتگو کردند.

  رئیس‌جمهور مصر و پادشاه اردن درباره ساز و کار همکاری مشترک برای تشکیل دو دولت و تشکیل دولت فلسطی در مرزهای ۴ ژوئن ۱۹۶۷ میلادی به پایتختی قدس شرقی رایزنی و تاکید کردند که این موضوع از اصول ملی است که نمی‌توان از آن عقب‌نشینی کرد.

  عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر هفته گذشته طی سخنانی گفته بود که حل عادلانه و دائمی مسئله فلسطین می‌تواند واقعیت جدیدی را در منطقه رقم بزند و به بازگشت ثبات به آن کمک کند.

  وی در دیدار با آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد در قاهره گفت که مسئله فلسطین همچنان جزو مسائل اصلی که نیازمند حل فراگیر آن است، باقی خواهد ماند.

  السیسی گفت که تشکیل دو دولت، تنها راه حل مسئله فلسطین ا ست.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات