آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65281
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن در مورد حضور در ایران، تقابل با حسن یزدانی، مسائل روز کشتی جهان و قانون ترامپ صحبت‌هایی انجام داد که در نوع خود جالب است.

  باروس: یزدانی را در فینال المپیک ریو شکست می‌دادم!/ ایرانی‌ها با غیرت کشتی می‌گیرند/ صادق گودرزی بهترین حریف من بود

  آوای شمال/جردن باروس، قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن و یکی از نامدارترین کشتی‌گیران آزادکار جهان همراه با تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در مسابقات جام جهانی کرمانشاه به ایران آمد. وی مورد استقبال گرم مسئولان فدراسیون کشتی و ورزش ایران قرار گرفت؛ اتفاقی که سورپرایز باروس را به دنبال داشت و او در صفحه […]

  آوای شمال/جردن باروس، قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن و یکی از نامدارترین کشتی‌گیران آزادکار جهان همراه با تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در مسابقات جام جهانی کرمانشاه به ایران آمد.

  وی مورد استقبال گرم مسئولان فدراسیون کشتی و ورزش ایران قرار گرفت؛ اتفاقی که سورپرایز باروس را به دنبال داشت و او در صفحه رسمی خود در اینستاگرام به زبان فارسی از مردم ایران تشکر کرد. آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم آمریکا که تا کنون شکستی مقابل کشتی‌گیران ایرانی نداشته و در کرمانشاه هم پیمان یاراحمدی را مغلوب کرد.

  جردن باروس در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد حضور در ایران، تقابل با حسن یزدانی و مسائل دیگر صحبت کرد که در ادامه می‌خوانید:

  * با کشتی‌گیران ایرانی زیادی مبارزه کرده‌ای و تاکنون شکستی نداشتی، بهترین حریف ایرانی تو چه کسی بوده است؟

  صادق گودرزی بهترین حریف من محسوب می‌شد. او در وزن ما بهترین بود و حیف شد که زود از کشتی خداحافظی کرد.

  * بسیاری از علاقمندان به کشتی منتظر رویارویی تو با حسن یزدانی در المپیک ۲۰۱۶ ریو بودند اما این اتفاق رخ نداد. در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه هم یزدانی یک وزن بالا رفت و باز تقابل شما رخ نداد.

  خیلی دوست داشتم با همدیگر کشتی بگیریم اما قسمت نبود. برای کشتی با یزدانی، برنامه‌های زیادی داشتم. به نظر من اگر در فینال المپیک ریو به یزدانی می‌خوردم، او را شکست می‌دادم. من در المپیک استرس داشتم اما مغرور نبودم.

  * برنامه‌ای برای خداحافظی از کشتی داری؟

  نمی‌دانم. من سال به سال جلو می‌روم.

  * تو دو فرزند داری. دوری از آنها برایت سخت نیست؟

  اتفاقاً دوری از آنها خیلی سخت است. بالانس میان کشتی و خانواده خیلی سخت است. این روزها کاملاً متوجه می‌شوم چیزی مهم‌تر از کشتی وجود دارد و آن خانواده است.

  * دوست داری خانواده خود را هم به ایران بیاوری؟

  دوست دارم اگر موقعیت فراهم باشد، خانواده‌ام را هم به ایران بیاورم. همسر من ایرانی‌ها را دوست دارد. هنگام برگزاری مسابقات المپیک، همسرم همراه با ایرانی‌ها مسابقات را تماشا می‌کرد.

  * دست تو در المپیک ۲۰۱۶ ریو به مدال نرسید. شرایط برای تو پس از المپیک چگونه پیش رفت؟

  شرایط خیلی سخت بود. من مدتی از کشتی دور بودم اما تمام دنیا اتفاقات مربوط به من را رصد می‌کرد. به هر حال من معروف‌ترین کشتی‌گیر دنیا بودم. خوشحال می‌شدم وقتی می‌دیدم دنیا به من توجه دارد.

  * میزبانی ایران در مسابقات جام جهانی کرمانشاه را چطور دیدی؟

  همه چیز عالی بود. در ایران مردم زیادی برای تماشای مسابقات به سالن می‌آیند.

  * نظرت در مورد ایران چیست؟

  ایرانی‌ها آدم‌های خوب و مهربانی هستند. جالب است تعداد کسانی که در اینستاگرام از تهران من را «فالو» کرده‌اند بیشتر از افرادی است که در نیویورک، صفحه من را دنبال می‌کنند!

  * فینال نفس‌گیری بین ایران و آمریکا برگزار شد. چقدر به قهرمانی امیدوار بودی؟

  ایرانی‌ها با غیرت کشتی می‌گیرند. گاهی غیرت از تکنیک ارزش بیشتری دارد. به نظر من کشتی‌گیران ایران و آمریکا در کشتی بیشتر از همه غیرت دارند.

  * حسن یزدانی وزن خود را تغییر داد و یک وزن بالاتر رفت. آیا تو هم به تغییر وزن فکر می‌کنی؟

  شنیده‌ام قرار است وزن ۸۰ کیلوگرم مانند کشتی فرنگی به کشتی آزاد هم اضافه شود. اگر این اتفاق رخ بدهد به وزن ۸۰ کیلوگرم می‌روم چون در این وزن، خوب هستم.

  * به مربیگری یا مدیریت در کشتی فکر نمی‌کنی؟

  هیچ‌وقت مربی نمی‌شوم چون عاشق کشتی گرفتن هستم. مدیریت را هم دوست ندارم.

  * تصمیم عجیب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا حضور شما در مسابقات جام جهانی ایران را در هاله‌ای از ابهام قرار داد. چقدر امیدوار بودی که مشکل حل شود؟

  فکر می‌کردم به ایران نمی‌آییم و ناامید شده بودیم. با این حال تمام فکر ما روی تمرین و آمادگی متمرکز بود و از سوی دیگر امید داشتیم که شرایط درست شود. سپاسگزارم ایران به ما اجازه داد که به این کشور سفر کنیم.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات