آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65278
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توانمندی موشکی برای جلوگیری از جنگ است، تحلیل‌های فلج‌کننده است که موجب جنگ می‌شود. اگر فکری فلج شد کارآمدی و توانمندی سایر اعضای بدن را هم خواهد گرفت.

  تحلیل‌های فلج‌کننده است که موجب جنگ می‌شود

  آوای شمال/، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر امروز (سه‌شنبه ۳ اسفندماه) در همایش «تحریمهای فلج‌کننده یا تحلیل‌های فلج‌کننده» که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، گفت: سلامت حق مردم و تأمین آن تکلیف دولت است. عدالت در توزیع برابر سلامت این است که اولویت در ارائه خدمات و مراقبت‌ها بر اساس نیاز […]

  آوای شمال/، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر امروز (سه‌شنبه ۳ اسفندماه) در همایش «تحریمهای فلج‌کننده یا تحلیل‌های فلج‌کننده» که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، گفت: سلامت حق مردم و تأمین آن تکلیف دولت است. عدالت در توزیع برابر سلامت این است که اولویت در ارائه خدمات و مراقبت‌ها بر اساس نیاز باشد نه توان پرداخت و هزینه‌ها.

  جلیلی افزود: اگر مراقبت بیشتر و خدمات سریعتر به کسانی تعلق بگیرد که نیاز کمتری دارند، در توزیع برابر سلامت موفق نبوده‌ایم.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با توجه به تأثیر عمده عوامل اجتماعی بر سلامت، دولتی در نظام سلامت موفق است که علاوه بر وزارت بهداشت سایر بخش‌های آن نیز متوجه وظیفه خود درباره سلامت باشند. نمی‌توان از تأثیر عواملی چون بیکاری، ترافیک، محیط زیست، سرپناه، محل سکونت، امنیت شغلی، حمایت اجتماعی و … بر سلامت جامعه غافل بود.

  دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی افزود: نگاه به سلامت نباید یک نگاه حداقلی باشد که صرفاً به مراقبت‌های بهداشتی و یا پیشگیری‌ها معطوف باشد بلکه نظام سلامت باید موجب ارتقای سلامت در رضایتمندی آحاد جامعه و کارآیی و برابری دسترسی باشد.
  جلیلی گفت: هدف نظام سلامت نباید تنها فقدان بیماری باشد بلکه باید ارتقای سطح سلامت و پاسخ شایسته به نیازهای مردم و جامعه در این عرصه به‌ویژه در تأمین عادلانه پرداخت‌های سلامت باشد.

  وی تصریح کرد: همچنان که در نظام سلامت نیاز به تشخیص و تجویزهای صحیح داریم و یک تشخیص غلط می‌تواند هزینه‌های سنگین و جبران ناپذیری را به‌دنبال داشته باشد در تأمین امنیت یک کشور و مسایل سیاسی نیز تشخیص‌های غلط هزینه‌های سنگین به‌دنبال خواهد داشت، همچنان که توهمات می‌تواند سلامت یک بیمار را به خطر بیندازد گزاره‌های مجهول در سیاست نیز می‌تواند امنیت یک کشور را در معرض خطر قرار دهد.
  جلیلی افزود: از تجویزهای غلط آن است که به‌خواست دشمن منابع قدرت را کنار بگذارید. کسی که اختلاس را معوقه بانکی تشخیص دهد همان عواقبی را دارد که کسی سرطان را سرماخوردگی تشخیص دهد!

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تشخیص‌های غلط نسخه پیچیدن‌های غلط می‌آورد و در این روند حقوق بگیران نجومی ذخیره‌های نظام معرفی می‌شوند.

  جلیلی خاطرنشان کرد: اگر در چالش با دشمن تشخیص درست نداشته باشیم بیماری و مرض‌های طرف مقابل را نیز به خود نسبت می‌دهیم.

  وی گفت: می‌گوییم ایراد ما بود که از حقوق خود دفاع کرده‌ایم! به‌دنبال این تجویزمان هم این خواهد بود که پس با لبخند مشکلات حل می‌شود!

  نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: قدرت یک ملت «مولد» امنیت است نه «مانع» امنیت.

  جلیلی گفت: تشخیص غلط است که از یک «بیمار خطرناک روانی» تلقی فردی «مؤدب» و «باهوش» می‌شود.

  وی تصریح کرد: تقویت بنیه داخلی جامعه مهم‌ترین راه برای حفظ و ارتقای توانمندی و سلامت جامعه است. توانمندی موشکی برای جلوگیری از جنگ است، تحلیل‌های فلج کننده است که موجب جنگ می‌شود. اگر فکری فلج شد کارآمدی و توانمندی سایر اعضای بدن را هم خواهد گرفت.

  مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان گفت: کسانی که می‌گفتند دیپلماسی بیانیه خواندن نیست اکنون در برابر نقض برجام به‌جز بیانیه‌خوانی چه‌کاری انجام می‌دهند؟

  وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در برجام تعهدات ایران به‌طور مفصل و جزیی توضیح داده شده اما تعهدات طرف مقابل به‌صورت کلی، مبهم و غیرشفاف آمده است، گفت: ۲۰۰ سال قبل در دوره قاجار نیز در توافق مجمل بین ایران و انگلیس هر بخشی از توافق که مربوط به تعهدات ایران است جزیی و شفاف قید شده است ولی هر بخشی که مربوط به تعهدات طرف مقابل است کلی، مبهم و غیرشفاف است.

  جلیلی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره طرح تحول سلامت نیز گفت: متولی نظام سلامت باید در موضوع نظام سلامت تخصص داشته باشد نه در یک رشته خاص پزشکی.

  وی در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت خوزستان نیز گفت: ایران همه ایران است و نباید منحصر به چند شهر یا نقطه خاص باشد. حل مسایل نقاط مختلف کشور نیازمند توجه جدی است. اینکه در سیستان و بلوچستان هم قحطی آب باشد و هم سیل یعنی فقدان «مدیریت» آب.

  جلیلی افزود: در خوزستان بخشی از مشکل ناشی از عوامل طبیعی داخل و خارج از کشور است اما بدین معنا نیست که راه حلی برای بهبود وضعیت مردم خوزستان وجود ندارد.

  نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: اخیراً وزیر کشاورزی اعلام کرد با درختکاری می‌توان ظرف مدت یک ماه مشکل فعلی مردم خوزستان را کمتر کرد اما این کار باید زودتر انجام می‌شد تا وضعیت برای مردم آن منطقه مثل امروز نشود.

  وی تأکید کرد: در مدیریت بحران، اصل اساسی پیشی گرفتن از چیزی است که قرار است پیش بیاید.

  انتهای پیام/*

  برچسب ها :

  نظرات