آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6520
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سفیر جدید ایران در مراکش استوارنامه‌اش را تسلیم کرد

  آوای شمال/ سفیر جدید ایران در مراکش رسما در این کشور فعالیتش را آغاز کرد. بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه و همکاری مراکش که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری آناتولی قرار گرفته است، محمد تقی موید بعد از تسلیم استوارنامه خود به صلاح الدین مزوار، وزیر امور خارجه و همکاری دولت مراکش رسما […]

  آوای شمال/ سفیر جدید ایران در مراکش رسما در این کشور فعالیتش را آغاز کرد.

  بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه و همکاری مراکش که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری آناتولی قرار گرفته است، محمد تقی موید بعد از تسلیم استوارنامه خود به صلاح الدین مزوار، وزیر امور خارجه و همکاری دولت مراکش رسما فعالیتش را به عنوان سفیر ایران در این کشور آغاز کرد.

  در مراسم تحویل استوارنامه، مزوار ضمن تبریک به سفیر جدید ایران گفت که همه آن چه که می‌تواند موجب تقویت روابط دو جانبه دو کشور شود، به ابتکارات او به عنوان سفیر جدید ایران بستگی خواهد داشت.

  بنابرگزارش المصری‌الیوم، مراکش از شش سال پیش یعنی از مارس ۲۰۰۹ به دلیل آن چه که مواضع غیرقابل قبول تهران در قبال کشورش و دخالت در امور دینی‌اش خواند، روابطش را با تهران قطع کرده بود.

  در این گزارش آمده است که وزیر امور خارجه مراکش در گفت‌وگوی تلفنی‌اش با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی‌اش در تاریخ چهارم فوریه ۲۰۱۴ درباره توافق بر سر از سرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور گفت‌وگو کردند.

  بر اساس این گزارش نشانه‌های اولیه گشایش در روابط دو کشور ژانویه ۲۰۱۴ با دعوت مراکش از ایران برای حضور در نشست‌های مربوط به کمیته قدس بوده است. هم‌چنین بعد از گذشت چند سال از قطع روابط دیپلماتیک میان دو کشور مصطفی الخلفی، وزیر ارتباطات و سخنگوی دولت مراکش در دهمین کنفرانس وزیران اطلاع‌رسانی کشورهای اسلامی که دسامبر برگزار شد، شرکت کرد که کارشناسان آن را نشانه‌ای در نزدیک شدن به عادی‌سازی روابط دو کشور ارزیابی کردند.

  برچسب ها :

  نظرات