آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65195
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  رسانه‌ای شدن فساد مالی و سوءاستفاده مقامات فرانسوی از قدرت باعث تظاهرات هزاران نفر از مردم در شهرهای مختلف این کشور شد.

  خشم هزاران فرانسوی‌ از فساد مالی سیاستمداران

  آوای شمال/فساد مالی و سواستفاده از مقام و قدرت توسط تعادی از رهبران سیاسی در فرانسه اعتراض های زیادی را در فرانسه برانگیخته است. در همین راستا، روز یکشنبه تظاهرات متعددی با حضور هزاران نفر در شهرهای مختلف این کشور از جمله پاریس، تولوز و لیون برگزار شد. این اعتراض ها که به تبعیت از […]

  آوای شمال/فساد مالی و سواستفاده از مقام و قدرت توسط تعادی از رهبران سیاسی در فرانسه اعتراض های زیادی را در فرانسه برانگیخته است. در همین راستا، روز یکشنبه تظاهرات متعددی با حضور هزاران نفر در شهرهای مختلف این کشور از جمله پاریس، تولوز و لیون برگزار شد.

  این اعتراض ها که به تبعیت از تظاهرات ضد دولتی در رومانی صورت گرفته، با اعلان عمومی از طریق صفحات اجتماعی برگزار شده است.

  یکی از شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی در پاریس می گوید : « ما به اندازۀ کافی درآمد نداریم اما این سیاستمداران میلیونها به جیب می زنند. این افراد باید پاسخ بدهند و ما هم باید همان کاری را کنیم که رومانیایی‌ها می کنند.»

  معترضان فرانسوی در این تظاهرات خواهان بازگرداندن پولهایی شدند که همسر فرانسوآ فیون، نامزد جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری طی هشت سال برای یک شغل ساختگی دریافت کرده است. علاوه بر پنه لوپه فیون که بعنوان دستیار پارلمانی همسرش دست کم ۵۰۰ هزار یورو طی هشت سال حقوق گرفته است، فرزندان فرانسوآ فیون نیز بعنوان وکیل در حالی توسط وی بکار گرفته شده اند که هنوز پروانۀ وکالت نداشته‌اند.

  معترضان فرانسوی که خواهان محاکمۀ نامزدهای اختلاس گر شده اند می گویند همچون مردم رومانی که از چند هفتۀ پیش علیه فساد سیاستمداران و اعضای احزاب در این کشور تظاهرات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند طی روزهای آینده نیز به اعتراض های خود ادامه خواهند داد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات