آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65182
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح علت مرگ دو برابری مردان نسبت به برابر زنان گفت: در کشور ما مرگ‌های ناشی از حوادث به ترتیب به ترافیک، تروما، سقوط مربوط است.

  علت مرگ دو برابری مردان نسبت به زنان

  آوای شمال/محمد آقاجانی – معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به ۹ درصد مرگ و میر جهانی بر اثر حوادث اظهار داشت: آمار جهانی نشان می‌دهد در هر ۶ ثانیه یک نفر در دنیا بر اثر حادثه فوت می‌کند و مرگ ناشی از حادثه ۱٫۷ برابر مرگ‌های ناشی از ایدز و مالاریا است. آقاجانی بیش […]

  آوای شمال/محمد آقاجانی – معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به ۹ درصد مرگ و میر جهانی بر اثر حوادث اظهار داشت: آمار جهانی نشان می‌دهد در هر ۶ ثانیه یک نفر در دنیا بر اثر حادثه فوت می‌کند و مرگ ناشی از حادثه ۱٫۷ برابر مرگ‌های ناشی از ایدز و مالاریا است.

  آقاجانی بیش از ۵۰ درصد از مرگ‌های ناشی از حوادث در کشورهای با درآمد کم و متوسط را در سنین بین ۱۵ تا ۴۴ سالگی ذکر کرد و گفت: در مقایسه‌ای که بین مرگ‌های ناشی از حوادث و سه بیماری عفونی مهم انجام شد، مرگ بر اثر حوادث رتبه اول را پیدا کرد.

  وی با اشاره به شعار امسال هفته سلامت مردان، بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث را مربوط به حوادث ترافیکی دانست و گفت: و جالب اینکه کمترین مرگ ناشی از حوادث مربوط به جنگ‌ها است

  آقاجانی با ذکر این نکته که مردان دو برابر بیش از زنان به علت حوادث فوت می‌کنند، عنوان کرد: در مردان مرگ‌های ناشی از حوادث در درجه اول مربوط به ترافیک است.

  معاون درمان وزارت بهداشت در این باره افزود: در کشور ما نیز حوادث غیرعمدی علت ۱۱٫۵ درصد مرگ و میرها هستند و حوادث عمدی ۲ درصد این میزان را تشکیل می‌دهند.

  وی با استناد بر آمار پزشکی قانونی نیمی از مرگ‌های غیرطبیعی را به دلیل حوادث ترافیکی دانست و تصریح کرد: در کشور ما مرگ‌های ناشی از حوادث به ترتیب به ترافیک، تروما، سقوط مربوط است.

  آقاجانی همچنین با اشاره به اینکه حوادث ترافیکی علت یک میلیون و ۳۰۰ هزار فوت در سال است افزود: این حوادث که در سال ۲۰۱۲ نهمین علت مرگ و میر در جهان بوده است، در گروه ۱۵ تا ۲۹ سال اهمیت بیشتری می‌یابد و سومین علت مرگ و میر بعد از سکته قلبی و مغزی را به خود اختصاص داده است.

  وی در نشست هم اندیشی هفته سلامت مردان گفت: در سال ۹۴ براساس آمار پزشکی قانونی بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند اما با این حال اتفاق مهمی که در این زمینه رخ داده این است که از سال ۸۵ به بعد شاهد سیر نزولی در مرگ‌های ناشی از حوادث ترافیکی هستیم.

  آقاجانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه مجروحین حوادث ترافیکی تحت حمایت رایگان هستند و در سال ۹۴، ۷۰۰ هزار پرونده حوادث ترافیکی را به صورت رایگان توسط وزارت بهداشت پوشش داده شده است.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات