آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65177
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یک ایرانی به عنوان ۱۰۰ خلبان برتر پاراگلایدر و پاراموتور دنیا مدال جهانی فرود «دقت روی دریاچه یخ» زیر دمای منفی ۲۲ درجه را کسب کرد.

  یک ایرانی در جمع ۱۰۰ خلبان برتر پاراگلایدر دنیا + تصاویر

  آوای شمال/ علیرضا عمیدی که در مسابقات فرود دقت (هدف زنی) با پاراگلایدر در کشور لیتوانی شرکت کرده بود، بعد از ۱۰ مرحله پرواز در شرایط سخت و سرد در دمای منفی ۱۸ تا ۲۲ درجه توانست مقام پنجم را در رده انفرادی و مقام سوم جهانی را در رده تیمی کسب و مدال برنز […]

  آوای شمال/

  علیرضا عمیدی که در مسابقات فرود دقت (هدف زنی) با پاراگلایدر در کشور لیتوانی شرکت کرده بود، بعد از ۱۰ مرحله پرواز در شرایط سخت و سرد در دمای منفی ۱۸ تا ۲۲ درجه توانست مقام پنجم را در رده انفرادی و مقام سوم جهانی را در رده تیمی کسب و مدال برنز به گردن خود بیاویزد.

  این ورزشکار ایرانی که با حمایت سازمان منظقه آزاد قشم در این رقابت ها شرکت کرده بود، سهمیه شرکت در مسابقات جهانی دسته اول FAI CAT 1 کلاسیک پاراموتور سال ۲۰۱۷ و مسابقات جهانی دسته اول FAI – CAT 1 پاراگلایدر سال ۲۰۱۷ را نیز از آن خود کرد. لازم به ذکر است طی مذاکرات انجام شده فدراسین ورزش‌های جهانی FAI مبنی بر اجرای مسابقات پاراگلایدر و چتربازی در رشته فرود دقت در المپیک نیز شرکت داده شود که این موضوع مهم در هیئت المپیک در حال بررسی است.

  گفتنی است علیرضا عمیدی نخستین و تنها ایرانی است که در مسابقات جهانی FAI دارای چندین مدال طلا، نقره، برنز است و همچنین تنها ایرانی است که حکم رسمی و داوری در مسابقات بین االملی آمریکا و چندین مسابقه FAI را دارد و در برترین و بزرگترین تیم‌های جهانی به رقابت می‌پردازد. همچنین وی در لیست فدراسیون جهانی FAI جزو ۱۰۰ خلبان برتر پاراگلایدر و پاراموتور دنیا به حساب می‌آید.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات