آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 15 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65170
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  موسسه تحقیقات صلح استکهلم اعلام کرد حجم مالی تجارت سلاح در جهان در بالاترین میزان خود از زمان جنگ سرد تا کنون رسیده است و هند بیشترین حجم خرید سلاح را دارد.

  هند بزرگترین خریدار سلاح در جهان/بعد از جنگ یمن واردات سلاح در عربستان ۲ برابر شد

  آوای شمال/ طی ۵ سال گذشته حجم تجارت سلاح در جهان به قدری افزایش یافته است که عملا از زمان جنگ سرد تا کنون بی سابقه بوده است. موسسه تحقیقات صلح استکهلم اعلام کرده است که همچنان خاورمیانه و آسیا اصلی ترین بازارهای فروش سلاح در جهان محسوب می شوند. در گزارش این موسسه آمده […]

  آوای شمال/

  طی ۵ سال گذشته حجم تجارت سلاح در جهان به قدری افزایش یافته است که عملا از زمان جنگ سرد تا کنون بی سابقه بوده است.

  موسسه تحقیقات صلح استکهلم اعلام کرده است که همچنان خاورمیانه و آسیا اصلی ترین بازارهای فروش سلاح در جهان محسوب می شوند.

  در گزارش این موسسه آمده است در حالی که هند همچنان بزرگ ترین وارد کننده سلاح در جهان محسوب می شود که سهم این کشور از کل تجارت سلاح در جهان نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش چشم گیری را تجربه کرده است به گونه ای که سهم هند از کل خرید سلاح در جهان از ۹٫۷ درصد در پنج سال پیش از سال ۲۰۱۲ به ۱۳ درصد از سال ۲۰۱۲ تا کنون رسیده است.

  هند بزرگ ترین مشتری تسلیحات روسی در جهان محسوب می شود.

  به گفته “سیمون وزمان”، کارشناس ارشد تحقیق موسسه صلح استکهلم، چین در سال های اخیر توانسته است بخشی از نیاز خود به سلاح را از طریق تولید داخلی تأمین کند اما هند همچنان در تأمین سلاح خود به کشورهایی مانند روسیه ، آمریکا، کره جنوبی، رژیم صهیونیستی، و برخی کشورهای اروپایی وابسته است.

  این تحقیق نشان می دهد که عربستان با توجه به حمله نظامی به یمن به دومین واردکننده سلاح در جهان تبدیل شده است و امارات، چین، و الجزایر نیز در جایگاه های بعدی بزرگ ترین وارد کنندگان سلاح در جهان قرار گرفته اند.

  واردات سلاح در عربستان طی پنج سال گذشته نسبت به پنج سال قبل از آن ۲۱۲ درصد افزایش یافته است و این کشور ۸٫۲ درصد از کل تجارت تسلیحات جهان را به خود اختصاص داده است.

  ریاض بخش قابل توجهی از نیاز خود به سلاح و تجهیزات نظامی را از انگلیس و آمریکا تأمین می کند.

  به طور کلی واردات سلاح توسط کشورهای خاورمیانه در پنج سال منتهی به سال ۲۰۱۶ افزایش ۸۶ درصدی را تجربه کرد به گونه ای که واردات سلاح قطر نیز ۲۴۵ درصد افزایش داشته است.

  ایران به دلیل تداوم تحریم های تسلیحاتی بخش بسیار کوچکی از خرید تسلیحات در منطقه را به خود اختصاص داده است.

  آمریکا نیز همچنان بزرگ ترین تولید کننده سلاح در جهان محسوب می شود به گونه ای که این کشور ۳۳ درصد از کل فروش سلاح در جهان را در اختیار دارد.

  روسیه و چین نیز در جایگاه های بعدی بزرگ ترین تولید کنندگان سلاح در جهان قرار دارند.

  آمریکا و روسیه به تنهایی نیمی از تجارت سلاح در جهان را در اختیار دارند و چین، فرانسه و آلمان نیز دیگر کشورهای صادرکننده سلاح در جهان به شمار می روند.

   

  برچسب ها :

  نظرات