آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6517
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  احضار دوباره ظریف به مجلس

  آوای شمال/ سایت آمریکایی رادیو فردا (RADIOFARDA) با استفاده از تیتر ” وزیر خارجه ایران بار دیگر به مجلس احضار شد” نوشت: وزیر امور خارجه ایران، سه‌شنبه ۱۴ بهمن، در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شود تا به پرسش‌های ۲۵ نفر از اعضای این کمیسیون پاسخ دهد. آقای ظریف ماه […]

  آوای شمال/ سایت آمریکایی رادیو فردا (RADIOFARDA) با استفاده از تیتر ” وزیر خارجه ایران بار دیگر به مجلس احضار شد” نوشت: وزیر امور خارجه ایران، سه‌شنبه ۱۴ بهمن، در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شود تا به پرسش‌های ۲۵ نفر از اعضای این کمیسیون پاسخ دهد. آقای ظریف ماه گذشته نیز به مجلس احضار شده بود.

  ایرنا در گزارش خود اشاره‌ای به دلیل احضار وزیر امور خارجه به مجلس نکرده اما نوشته که دو روز پیش از آن، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، «ابعاد سفر نایب رئیس مجلس آلمان به تهران را با حضور مسئولان ذی ربط بررسی می‌کنند.»

  رادیو فردا نوشته است: کلودیا روت، نایب رئیس مجلس آلمان هفته گذشته به تهران سفر کرد و در دیدار با محمدرضا عارف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، از سرکوب‌ها در ایران و حصر خانگی رهبران جنبش سبز [فتنه۸۸] انتقاد کرد و با اشاره به انتقادات مقام‌های جمهوری اسلامی از نقض حقوق بشر توسط آمریکا در زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب، گفت: «انسان باید اصلاحات حقوق بشری را ابتدا در خانه خود درست کند و بعد از آن به گوانتانامو و ابوغریب انتقاد کند.» [!]

  نایب رئیس مجلس آلمان در تناقضی آشکار، سخنانش را نقض کرد و به جای آن که اصلاحات حقوق بشری را از خانه خود؛ یعنی آلمان یا غرب، آغاز کند به دخالت در امور ایران پرداخت و برخورد نظامی و قضایی با آشوبگران و برهم زنندگان نظم و امنیت مردم ایران در فتنه ۸۸ را نقض حقوق بشر خواند!

  سابت رادیو فردا اضافه کرد: این سخنان، خشم اصولگرایان و تعدادی از نمایندگان مجلس را به دنبال داشت.

  محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، ۱۶ دی ماه نیز با حضور در مجلس شورای اسلامی از عملکرد خود در مذاکرات هسته‌ای دفاع کرد و اطمینان داد که هیئت مذاکره‌کننده ایرانی به دنبال اهداف سیاسی و جناحی خود در این مذاکرات نیست.

  این سایت آمریکایی در پایان آورده است: آقای ظریف و تیم او در گفت‌وگوهای اتمی توسط تعدادی از اصولگرایان، رسانه‌های آنها و نمایندگان مجلس متهم است که به اندازه کافی در برابر قدرت‌های جهانی طرف مذاکرات هسته‌ای با ایران قاطع عمل نمی‌کنند.

  برچسب ها :

  نظرات