آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 21 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65142
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  ساندی تایمز انگلیس نوشت صدام در دیدار با سفیران کشورهای عربی در بغداد در ارتباط با جنگ گفته است که اگر من از میان بروم همه از میان خواهند رفت.

  اگر من بروم همه خواهند رفت

  آوای شمال/رخدادهای ۲ اسفند ۶۲ چکیده: آیت الله خامنه ای: دشمنان اسلام با حمله نظامی قادر به شکست انقلاب نیستند. در جلسه علنی دیروز تنها وزیر جهاد کشاورزی از مجلس رای اعتماد گرفت. صدام در جمع سفرای عرب در بغداد: اگر من بروم همه نابود خواهند شد. دمشق به کانون مذاکرات سیاسی برای حل بحران […]

  آوای شمال/رخدادهای ۲ اسفند ۶۲

  چکیده:

  • آیت الله خامنه ای: دشمنان اسلام با حمله نظامی قادر به شکست انقلاب نیستند.

  • در جلسه علنی دیروز تنها وزیر جهاد کشاورزی از مجلس رای اعتماد گرفت.

  • صدام در جمع سفرای عرب در بغداد: اگر من بروم همه نابود خواهند شد.

  • دمشق به کانون مذاکرات سیاسی برای حل بحران لبنان تبدیل شد.

  آیت الله خامنه ای: برای پایان جنگ سرنوشت فلسطین بزرگترین تجربه ماست

  گروهی از رزمندگان بسیج مستضعفین جنوب تهران و گروهی از اعضای شوراهای محلی مشهد با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان دیدار کردند.

  آیت الله خامنه ای در این دیار گفت: امروز سیاست ابرقدرت ها در منطقه تابعی از وجود جمهوری اسلامی در منطقه است و تاریخ ثابت خواهد کرد که حرکت جمهوری اسلامی ایران امروز چقدر باشکوه، باعظمت  موثر و تعیین کننده در سیاست جهانی است.

  رئیس جمهور افزود: دشمنان در همان اوایل جنگ که تجربه کردند با حمله نظامی قادر به شکست انقلاب نیستند مسئله ی صلح را مطرح کردند تا در حالی که دشمنان شهرهای ما را اشغال کرده اند تن به آتش بس دهیم ولی ما قاطعانه اعلام کردیم که سرنوشت فلسطین و جنگ های ناکام کشورهای اسلامی با اشغالگران قدس بزرگترین تجربه ماست.(۱)

  زنگنه از مجلس رای اعتماد گرفت

  مجلس شورای اسلامی صبح دیروز به ریاست حجت الاسلام شیخ محمد یزدی نایب رئیس مجلس  جلسه علنی داشت.

    در این جلسه بحث و بررسی در مورد صلاحیت های وزرای پیشنهادی اطلاعات، جهاد و مسکن و شهرسازی آغاز شد. آن گاه مهندس میرحسین موسوی به معرفی وزرای پیشنهادی پرداخت که در نهایت پس از صحبت های نمایندگان موافق و مخالف رای گیری انجام شد که تنها نمایندگان به آقای بیژن نامدار زنگنه به عنوان وزیر جهاد با ۱۱۰ رای موافق رای اعتماد دادند و دو وزیر پیشنهادی دیگر آقایان اسماعیل فردوسی پور با ۷۴ رای موافق و محمد حسن تهرانی نژاد با ۷۸ رای موافق موفق به گرفتن رای اعتماد از مجلس نشدند.(۲)

  صدام به زیارت رفت!!

  صرف نظر از واقعیت های ملموس سیاسی –اقتصادی –اجتماعی که نشان از سقوط محتوم رژیم بغداد دارد اظهارات صدم و اقدامات عوام فریبانه وی این گمان را تقویت کرده است.

  واحد مرکزی خبر در این رابطه گزارش داد صدام روز گذشته به خاطر عوام فریبی به زیارت مرقد امیرالمونین علی (ع) رفت. رادیو بغداد در گزارشی سراسر کذب مدعی شد که صدام بعد از زیارت در خیابان های اطراف مرقد مطهر امام علی (ع) به گردش پرداخته است صدام در حالی دست به این عوام فریبی می زند که دستش به خون علمای بزرگی همچون شهید آیت الله صدر آغشته است.

   از سوی دیگر ساندی تایمز انگلیس نیز نوشت صدام در دیدار با سفیران کشورهای عربی در بغداد در ارتباط با جنگ گفته است که اگر من از میان بروم همه از میان خواهند رفت.(۳)

  تلاش های گسترده دیپلماتیک برای حل بحران لبنان

  همزمان با ادامه درگیری ها تلاش های سیاسی گسترده ای برای حل بحران لبنان آغاز شده است

  حافظ اسد رئیس جمهور سوریه به همراه وزیر امور خارجه این کشور در دمشق با نبیه بری و ولید جنبلاط دیدار و گفت و گو کرد. حافظ اسد دیدار جداگانه ای نیز با ولی عهد و معاون نخست وزیر رژیم سعودی نیز برگزار کرد. دو روز پیش نیز وزیر خارجه سعودی با حافظ اسد ملاقات کرده بود. در همین حال جمیل رئیس تحمیلی رژیم لبنان که زیر امور خارجه خود را با امیدهای بسیار به آمریکا فرستاده بودبه طور ناگهانی او را به بیروت فراخواند. به عقیده آگاهان سیاسی علت این احظار ناگهانی ناامیدی جمیل از جلب حمایت مجدد اربابان آمریکایی خویش است. اظهارات ولید جنبلاط و نبیه بری که گفته اند به فلسطینی ها اجازه نخواهند داد که از لبنان به فلسطین اشغالی تعرض کنند ظاهرا مقامات آمیکایی را وسوسه کرده است که به فکر جانشینی برای جمیل بیفتند باید منتظر بود و دید که انقلابیون مسلمان لبنانی که هر روز در جریان این مبارزات آبدیده تر می شوند راه حل های سیاسی را خواهند پذیرفت یا با ادامه مبارزات مسلحانه خود به اهدافشان خواهند رسید.

  بر اساس گزارش ها در ادامه رایزنی ها برای حل و فصل بحران لبنان قرار است حافظ اسد و شاهزاده عبدالله بار دیگر با حضور رفیق حریری ملاقات کنند. رفیق حریری میانجی سعودی در بحران لبنان دیروز وارد بیروت شد و بلافاصله در کاخ ریاست جمهوری با امین جمیل ملاقات کرد وی حامل پیشنهادهای تازه سوریه برای حل و فصل بحران لبنان است.(۴)

  منابع:

  ۱٫ اطلاعات، ۲ اسفند ۶۲، ص ۳
  ۲٫ جمهوری اسلامی، ۲ اسفند ۹۴، ص ۱۲
  ۳٫ کیهان، ۲ اسفند ۶۲، ص ۲۴
  ۴٫ کیهان، ۲ اسفند ۶۲، ص ۲۴

  انتهای متن/

   

  برچسب ها :

  نظرات