آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65137
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  یک مسئول گردشگری استان تهران به جزئیات تخفیفات مراکز اقامتی و سفره‌خانه‌های سنتی و پذیرایی در تعطیلات نوروز ۹۶ پرداخت و گفت: کمبودهای مربوط به سرویس‌ بهداشتی شهرستانهای تهران نیز برای نوروز احصاء شده است.

  خبرهای تخفیفی برای نوروز پایتخت

  آوای شمال/علی رفیعی با اشاره به آغاز فعالیت رسمی ستاد هماهنگی خدمات سفر برای نوروز ۹۶ از حدود یک و نیم ماه پیش به دنبال ابلاغ دستور وزارت کشور و هیات وزیران، اظهار داشت: سیاست‌گذاری‌ها در بخش‌های اسکان، امداد، بهداشت، انتظامی، قضایی و اطلاع‌رسانی آغاز شده و قرار است کیوسک‌های اطلاع‌رسانی و پایگاه‌های امداد خودرو […]

  آوای شمال/علی رفیعی با اشاره به آغاز فعالیت رسمی ستاد هماهنگی خدمات سفر برای نوروز ۹۶ از حدود یک و نیم ماه پیش به دنبال ابلاغ دستور وزارت کشور و هیات وزیران، اظهار داشت: سیاست‌گذاری‌ها در بخش‌های اسکان، امداد، بهداشت، انتظامی، قضایی و اطلاع‌رسانی آغاز شده و قرار است کیوسک‌های اطلاع‌رسانی و پایگاه‌های امداد خودرو نیز در طول تعطیلات نوروزی ایجاد شود. همچنین پیش‌بینی شده سه میلیون نسخه بروشور اطلاع‌رسانی چاپ و در اختیار مسافران این استان قرار داده شود.

  معاون گردشگری استان تهران همچنین به فعالیت ۹۳۴ ناظر که از سوی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی بازرسی‌های نوروزی را انجام می‌دهند، اشاره کرد و گفت: در تعطیلات موزه‌ها فعالیت دائمی خواهند داشت. همچنین ۲۰۰ سفره هفت سین در مبادی ورودی و امکان عمومی برپا می‌شود و چهار نمایشگاه دائمی صنایع دستی و سوغات نیز برگزار خواهد شد و در نهایت ۲۵ نقطه نیز برای برپایی نمایشگاه‌های ارزاق در نظر گرفته شده است.

  رفیعی با ارائه گزارشی درباره‌ برنامه‌های نوروزی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان تهران اظهار داشت: مراکز اقامتی رسمی و غیررسمی این استان برای اسکان ثابت ۳۰ هزار و ۳۵۰ نفر آمادگی دارند که اقامتگاه‌های رسمی برای تعطیلات نوروزی با توجه به حجم پایین مسافرپذیری در آن روزها، ۴۰ درصد تخفیف درنظر گرفتند، همچنین ۱۷۰۰ کلاس درس نیز برای اسکان مسافران درنظر گرفته شده که در کنار اقامتگاه‌های رسمی مانند هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، آماده‌ اسکان مسافران نوروزی هستند.

  وی افزود: سوله‌هایی نیز برای مواقع بحرانی در نظر گرفته شده که در صورت افزایش حجم مسافر، سرریز آنها به این اماکن که مجهز به امکانات اولیه اسکان است، هدایت خواهند شد.

  معاون گردشگری استان تهران همچنین با اشاره به برگزاری جلسه نهایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان تهران با حضور استاندار در هفته آینده برای آخرین جمع‌بندی‌ها درباره‌ نوروز ۹۶، اظهار کرد: شماره ۰۹۶۶۹ نیز همچنان برای دریافت پیشنهادها، شکایت‌ها و انتقادهای گردشگران در تعطیلات نوروزی فعال است.

  رفیعی در ادامه نشست خبری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی کافه و مقصد گردشگری شهری عنوان کرد: کمبودهای مربوط به سرویس‌های بهداشتی نیز در ۱۶ شهرستان تهران احصاء شده که مطابق آن برای رفع این ناقصی اقدام می‌شود.

  وی ادامه داد: در صورت رفع مشکل شماره‌گذاری اتوبوس دو طبقه گردشگری، تور تهران قدیم و بزرگ در نوروز اجرا می‌شود. علاوه‌بر این برای استان تهران که به همراه مازندارن، البرز، قم و گیلان منطقه دو گردشگری را تشکیل داده‌اند، تورهای یک تا ۴ روزه طراحی شده که با همکاری شهرداری در پایان هفته‌ها برای شهروندان تهرانی و در تعطیلات نوروز برای مسافران این مناطق اجرا خواهد شد و بسته این تورها در مبادی ورودی و خروجی شهر در اختیار گردشگران قرار داده می‌شود.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات