آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6511
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پادشاه سعودی دست به تعدیل گسترده زد/ برکناری بندر

  آوای شمال/ پادشاه عربستان عصر پنجشنبه دست به تعدیل گسترده ای در وزارتخانه های این کشور و برکناری و انتصاب برخی شخصیت ها زد و در یکی از مهمترین اقدامات، بندر بن سلطان رییس سابق دستگاه امنیتی این کشور را از شورای امنیت ملی عربستان نیز اخراج کرد. بنا بر این گزارش، این دستور پادشاهی […]

  آوای شمال/ پادشاه عربستان عصر پنجشنبه دست به تعدیل گسترده ای در وزارتخانه های این کشور و برکناری و انتصاب برخی شخصیت ها زد و در یکی از مهمترین اقدامات، بندر بن سلطان رییس سابق دستگاه امنیتی این کشور را از شورای امنیت ملی عربستان نیز اخراج کرد.

  بنا بر این گزارش، این دستور پادشاهی بزرگترین تعدیل وزارتخانه ای عنوان شده است. طبق این دستور، دو وزارتخانه آموزش و پرورش و آموزش عالی در یک وزارتخانه با نام وزارت آموزش ادغام و عزام الدخیل به سمت وزیر این وزارتخانه ترکیبی جدید انتخاب شد.

  شاهزاده منصور بن متعب به سمت وزیر دولت و مشاور ملک سلمان پادشاه این کشور، شیخ صالح آل شیخ به عنوان وزیر امور اسلامی، ولید الصمعری به مقام وزیر دادگستری، ابراهیم السویل به وزارت ارتباطات، ماجد القصبی به سمت وزیر امور اجتماعی، احمد الخطیب به سمت وزیر بهداشت، عبدالرحمن الفضلی به وزارت کشاورزی، عبداللطیف آل الشیخ به وزارت امور شهرداری ها و روستاها وعادل بن زید الطریفی به سمت وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ منصوب شد.

  همچنین کمیته سیاست آموزش و شورای خدمت رسانی مدنی منحل شدند و دو نهاد جدید به نام های شورای امور سیاسی و امنیتی به ریاست شاهزاده محمد بن نایف جانشین ولیعهد و شورای امور اقتصادی و توسعه ای تشکیل شدند.

  پادشاه عربستان پیش از این اقدام به عزل و نصب های مختلفی در سلسله مراتب پادشاهی این کشور کرده بود و به چینش جدیدی با انتصاب چهره های مورد اعتماد و وابسته به جناح خود موسوم به سدیری ها دست زده بود؛ اقدامی که برخی ناظران سیاسی آن را کودتایی تمام عیار علیه شاهزادگان بازمانده نزدیک به ملک عبدالله پادشاه متوفای سعودی دانستند.  

  برچسب ها :

  نظرات