آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6499
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  فردی که در مقابل نظام و رهبری ایستاده، در یک وزارتخانه پست گرفته است/ افراد فاسد را از پست‌های کلیدی بردارید

  آوای شمال/ آیت‌الله «احمد جنتی» دبیر شورای نگهبان در خطبه اول نماز جمعه امروز (۱۰ بهمن) با اشاره به عواقب اعمال خیر و شر انسان گفت: در عین این که تمام کارها در عالم طبق مشیت خداوند پیش می‌رود، نقش بشر نیز بسیار تعیین کننده است و مقدرات خداوند براساس اعمال انسان‌ها است. وی ادامه […]

  آوای شمال/ آیت‌الله «احمد جنتی» دبیر شورای نگهبان در خطبه اول نماز جمعه امروز (۱۰ بهمن) با اشاره به عواقب اعمال خیر و شر انسان گفت: در عین این که تمام کارها در عالم طبق مشیت خداوند پیش می‌رود، نقش بشر نیز بسیار تعیین کننده است و مقدرات خداوند براساس اعمال انسان‌ها است.

  وی ادامه داد: نمی‌شود گناه کرد، گران‌فروشی کرد، رباخواری کرد، ایجاد اختلاف و دشمنی کرد و بعد انتظار خیرات از جانب خداوند را داشت.

  آیت‌الله جنتی با اشاره به آیه‌ای از قرآن اظهارداشت: هر مصیبتی که به سرتان می‌آید تقصیر خودتان است و اگر می‌خواهید زیردست دشمن نباشید باید بر سر حرف‌های ایمانی و اعتقادی خود بایستید و تسلیم دشمن نشوید و ذلت‌پذیر نباشید تا خداوند عزیزتان کند.

  فساد باید ریشه کن شود

  دبیر شورای نگهبان با اشاره به ضرورت مبارزه با فساد گفت: سال‌هاست که مقام معظم رهبری بر مبارزه با فساد تاکید دارد؛ چرا فساد ریشه‌کن نمی‌شود؟ چرا فساد روز افزون است؟ مسئولینی که دم از مبارزه با فساد می‌زنند باید برای مقابله با این پدیده راهکار ارائه کنند.

  خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: اگر بخواهید با فساد مبارزه کنید منحصرا چاره کار برداشتن افراد فاسد از پست‌ها و مسئولیت‌ها است.

  وی ادامه داد: امکان ندارد یک فرد فاسد در یک پست قرار گیرد و بخواهد امور را اصلاح کند چرا که وقتی خودش فاسد است چگونه می‌تواند امور را اصلاح کند.

  چرا به عوامل فتنه پست داده شده است؟

  آیت‌الله جنتی با اشاره به منصوب شدن یک فرد مسئله‌دار در معاونت یکی از وزارتخانه‌ها بیان داشت: چرا مسئولین در سپردن مسئولیت‌ها و منصب‌ها دقت نمی‌کنند؟ من راجع به فردی که در یک وزارتخانه پولدار پست معاونت را گرفته تحقیق کردم و متوجه شدم که او از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده و در ماجرای تحصن مجلس ششم نیز جزو متحصنین بوده است.

  دبیر شورای نگهبان ضمن انتقاد از پست گرفتن برخی فعالین فتنه در دوره اخیر اظهار داشت: چه قدر گفته می‌شود که این فتنه‌گران را سر کار نگذارید؛ اما این کار ادامه دارد و مرتب به ما گزارش می‌دهند که مخصوصا در دانشگاه‌ها برخی فعالین فتنه مسئولیت گرفته‌اند.

  خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: کسانی که هویتشان شناخته شده است و طبق اعتراف نمایندگان کنگره آمریکا، رئیس‌جمهور آمریکا میلیاردها دلار برای آن‌ها هزینه کرده است و به تعبیری چشم امید دشمنان نظام اسلامی بودند، در حال پست گرفتن هستند؛ آیا می‌شود با این افراد با فساد مبارزه کرد؟

  وی ادامه داد: این مسائل مواردی است که باید مسئولین و مقامات ما مراقب باشند و این‌ها خواسته‌های مردم است.

  مناصب را به دست اهلش بسپارید

  آیت‌الله جنتی با اشاره به ضرورت پیگیری مردم پیرامون زمینه‌های مزبور اظهار داشت: من می‌خواهم مردم پیگیر این مسائل باشند و متوجه باشند که پست‌ها و مسئولیت‌ها به دست چه کسانی سپرده می‌شود؛ آیا به دست فرهنگ بسیجی سپرده می‌شود یا به دست فرهنگ فتنه داده می‌شود و شما مردم باید نسبت به این مسائل احساس وظیفه کنید تا مناصب به دست اهلش سپرده شود.

  دبیر شورای نگهبان در خطبه دوم نماز جمعه امروز(۱۰ بهمن) با اشاره به نزدیک بودن ایام پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر گفت: در دوره‌ای که تمام دنیا گرایش‌های ضد دینی و سکولاریستی داشتند، خداوند امام(ره) را با همان رسالت، اخلاق و روش پیامبر(ص) مبعوث کرد.

  خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: رسالت امام(ره)، حاکمیت خدا، عدل اسلامی، حمایت از مستضعفین، مبارزه با زور و ستم مستکبرین و مقابله با اشرافی‌گری و ثروت اندوزی بود.

  امام راحل بر استقامت در برابر دشمنان تاکید داشت

  آیت‌الله جنتی اخلاق امام(ره) را اخلاق انبیایی دانست و اظهار داشت: امام راحل یک حاکم نمونه در این دنیای مادی و ضد خدایی بود که با تواضع و به دور از تکبر به حمایت از مردم می‌پرداخت و در فکر بیچارگان بود و در مقابل دشمنان با قامت استوار می‌ایستاد.

  وی ادامه داد: امام(ره)، حکومت پهلوی که آلوده به فساد و فحشا بود را به لطف خدا ریشه‌کن کرد و موجب شد چشم همه دنیا به انقلاب اسلامی ایران خیره شود و مردم ایران اسلامی عزت پیدا کنند.

  دبیر شورای نگهبان بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران قدرتی به وجود آورد که در طول ۸ سال دفاع مقدس دنیا را به زانو در آورد و نه تنها صدام که همه پشتوانه‌های این رژیم را در شرق و غرب به عقب‌نشینی وادار کرد.

  امانتدار انقلاب اسلامی باشیم

  خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان این که ما باید امانت‌دار خوبی برای انقلاب اسلامی ایران باشیم بیان داشت: خداوند و امام(ره) و مقام معظم رهبری از ما انتظار دارند که اصول انقلاب را حفظ کنیم و با ظلم و فساد مبارزه کنیم.

  آیت‌الله جنتی با اشاره به ضرورت دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: این انقلاب بر مبنای حاکمیت الله شکل گرفته و  بنابراین نباید بگذاریم این حاکمیت در خیابان‌های ما از بین برود و یک سری افراد آلوده، عفت‌ها را به باد دهند و خدایی ناکرده مسائل حکومت غرب تکرار شود.

  اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم

  وی با اشاره به ضرورت جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: چاره حل مشکلات اقتصادی و شکستن تحریم‌ها و از بین بردن فشارها، اقتصاد مقاومتی است.

  دبیر شورای نگهبان با اشاره به نیروی انسانی و منابع زیرزمینی غنی ایران اسلامی اظهارداشت: اگر می‌خواهیم تولید توسعه پیدا کند، چاره‌اش سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از سیل واردات غیرضروری و روز افزون است.

  خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: چند روز دیگر سالگرد ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری است در این سالگرد باید رؤسای قوا و دست‌اندرکاران دستگاه‌های ذیربط به مردم گزارش دهند که برای تحقق اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند؟

  برقرار ارتباط با آمریکا یک اشتباه بزرگ است

  آیت‌الله جنتی با انتقاد از افرادی که تنها راه حل مشکلات کشور را برقراری رابطه با آمریکا می‌دانند بیان داشت: من نمی‌دانم برخی افراد چه خویشاوندی‌ خاصی با آمریکا دارند که تصور می‌کنند آب و دانه‌شان را آمریکا باید تامین کند؟

  وی ادامه داد: این طرز تفکر در برخی وجود دارد که تنها راه حل مشکلات برقراری رابطه با آمریکا است و این یک اشتباه بزرگ است و در مقابل سیاست مقام معظم رهبری ایستادن است.

  دبیر شورای نگهبان با اشاره به این که تاب تحمل مردم ما بسیار بالاست اظهار داشت: ممکن است روزی برسد که ما روزی دو وعده یا یک وعده غذا بخوریم و این امر هیچ اشکالی ندارد چرا که گرسنگی کشیدن بدتر از داغ جوان نیست و کسی که عزیز و جوانش را برای اسلام داده است، گرسنگی را هم تحمل می‌کند.

  خطیب موقت نمازجمعه تهران ادامه داد: البته من نمی‌گویم باید گرسنگی کشید، بلکه می‌گویم در راه مقاومت باید برخی سختی‌ها را تحمل کرد و مردم ما آمادگی این تحمل سختی را دارند و برخی افراد باید به مردم ایمان بیاورند.

  وی بیان داشت: باید بدانیم که روحیه انقلابی در مردم نمرده است و مردم بصیرت دارند و ذلت را نمی‌پذیرند.

  نامه رهبر انقلاب اسلامی به جوانان غربی تاثیرگذار است

  آیت‌الله جنتی در ادامه به نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپای و آمریکایی شمالی اشاره کرد و این نامه را بسیار ارزنده، ستوده و بی‌سابقه دانست و بیان داشت: در شرایطی که دشمنان، اسلام را به عنوان حامی تروریسم معرفی می‌کنند و اسلام هراسی می‌کنند مقام معظم رهبری به فکر نگارش نامه‌ای خطاب به جوانان غربی افتادند و به آن‌ها بیان داشتند که باید اسلام را از منابع اصلی آن بشناسند.

  دبیر شورای نگهبان خطاب به غربی‌ها گفت: اگر می‌خواهید مقابله کنید با رجوع به منابع اصیل اسلامی بدانید که در حال مقابله با چه چیزی هستید؟ بدانید که با تروریسم مقابله نمی‌کنید بلکه با حق و عدالت مقابله می‌کنید.

  خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: این نامه اثر خود را خواهد گذاشت و ان‌شاءلله در سال آینده سیل عظیمی از جوانان اروپایی به اسلام خواهند گروید.

  صهیونیست‌ها منتظر پاسخ کوبنده مقاومت باشند

  وی با اشاره به انتقام حزب‌الله لبنان از صهیونیست‌ها گفت: این انتقام اول کار است و صهیونیست‌ها باید منتظر باشند و امیدواریم در سالگرد این شهدا ناظر فتوحات بیشتر حزب‌الله باشیم.

  آیت‌الله جنتی در پایان با اشاره به مرگ پادشاه سعودی و عنادها و دشمنی‌های وی با شیعیان و حمایتش از تکفیری‌ها خاطر نشان کرد: مرگ پادشاه سعودی را باید به اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها و به افرادی که در داخل از سر سفره‌اش تغذیه کرده‌اند، تسلیت گفت. 

  برچسب ها :

  نظرات