آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64946
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن, ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  مسئولان مشکلات مطرح‌شده توسط رهبری را جدی بگیرند/ گرانی و بیکاری مشکل بزرگ مردم

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به مشکلات مردم از جمله تورم، گرانی و بیکاری اظهار کرد: این مشکلات از سوی رهبری بارها گوشزد شد و ضروری است تا مسئولان در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به دیدار مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: آذربایجان همواره در دفاع از انقلاب اسلامی سابقه نورانی و تابناکی داشته و تحلیل این نقش توسط رهبر معظم انقلاب گواه این مدعاست.
  وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب در این دیدار به تحلیل حضور ده‌ها میلیونی مردم در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن امسال پرداخت و در مقابل عظمت حضور گسترده مردم خدا را شکر کردند.
  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به تبیین عظمت حضور مردم در فرمایشات رهبری عنوان کرد: معظم‌له اعتراف دشمنان نظام به حضور گسترده مردم را از کم نظیربودن این رخداد دانستند و آن را مختص بیست و دوم بهمن قلمداد کردند.
  موسوی ادامه داد: رهبری بزرگوار فرمودند که مسئولان باید بدانند که این حضور در شرایطی صورت گرفت که مردم از تبعیض، گرانی، تورم و بیکاری نگرانی داشته و باید چاره‌اندیشی شود.
  این مسوول تصریح کرد: رهبری در مورد تهدیدات دولت قبلی و فعلی آمریکا و طرح گزینه نظامی روی میز نیز رهنمودهای روشنگرانه‌ای داشتند و آن را انحراف دانسته و فرمودند که مبرم‌ترین مسئله کشور، جنگ اقتصادی و تحریم بوده است.
  وی افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مدیران کشور نبایستی از این موارد غافل شده و آسیب به کشور وارد شود چر که استحکام اقتصادی کشور و اجرای همه ابعاد اقتصاد مقاومتی، خطیرترین و مهم‌ترین وظیفه قوای کشور است.
  موسوی تأکید کرد: اصل نظارت و پیگیری دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کلیه سطوح یک ضرورت است.
  امام جمعه محمودآباد درباره طرح آشتی ملی مطرح شده بیان کرد: رهبری فرمودند این چه حرفی است مگر قهری در میان بوده که حضور میلیونی موجب آشتی شده است در حالیه که مردم و این اجتماع هیچگونه قهری در بین آنها وجود ندارد بلکه مردم با حریم‌شکنان محرم و فتنه گران مخالفند و آشتی با آن‌ها نخواهد داشت و این عده بسیار محدود در مقابل اقیانوس عظیم حضور مردمی به حساب نمی‌آیند.
  وی افزود: فتنه‌گرانی که این روزها آمریکایی‌ها برای آنها دل می‌سوزانند و اطلاعیه آزادی آن‌ها را از حصر صادر می‌کنند مردم هرگز با آنها آشتی نخواهند کرد تا اینکه توبه کرده و از درگاه خدا و مردم عذرخواهی نمایند.
  موسوی درباره روز روحانیت و دفاع مقدس گفت: میدان دفاع ملت بزرگ ایران صحنه دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های مقدس اسلامی و  انسانی بوده که در جهت پاسداری از اعتقادات دینی، نقش علما و اندیشمندان حوزه دینی برجسته بوده است.
  خطیب جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: روحانیت شیعه همواره در تمامی حوادث این کشور در کنار مردم و سپر حوادث این کشور بوده و در دفاع مقدس و در تمام مقاطع قبل و بعد از انقلاب در میان سایر اقشار این قشر کارسازترین نقش‌ها را داشته است.
  وی در ادامه افزود: آمار بالای شهدای روحانیت در قبل از انقلاب و کوران انقلاب و دفاع مقدس، اثبات‌کننده این ادعا بوده و شهید محلاتی و همه علما سند حقانیت مسیر دینی انقلاب و همراهی روحانیت با آن است.

  موسوی یادآور شد: روحانیت شیعه در طول عمر شریفش از ابتدای پیدایش این کیان تا به امروز اسناد افتخار و آزادگی را در پیشانی‌اش داشته و سرافرازانه از کیان دین و آرمان اسلام و حقوق مسلم مردم دفاع کرده و می‌کند.
  این مسؤول در خصوص کودتای رضاخانی در سوم اسفند عنوان کرد: در هرج و مرج سال‌های پایانی حکومت ننگین قاجاریه و در اوج‌گیری جریانات حاکمیت استعماری و تکاپوی استعمار پیر انگلیس، این کودتا برای تسلط بر منطقه مهم خاورمیانه و خلیج فارس بوده است.
  وی افزود:نقشه حاکمیت بر سرنوشت این کشور در دستور کار قرار گرفت و با نفوذ در قوای نظامی کشور، رضاخان برای اجرای مقاصدش از طریق تسلط بر مجلس، زمینه را برای جابجایی حکومت انجام داد.
  موسوی با بیان اینکه انگلیسی‌ها مرحله به مرحله رضاخان را به سردار سپهی رساندند، اظهار کرد: در نهایت با حمایت همه‌جانبه، کودتای سوم اسفند را با کمک قوای قزاق و حمایت سیاسی خود با اعلام انقراض حکومت قاجار بر کشور انجام دادند.
  خطیب جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: با تصویب حکومت پادشاهی سلسله پهلوی در مجلس، توطئه انگلیسی‌ها محقق شد و استعمارگران براین کشور مسلط شدند و با سرکوب حرکت‌های آزادی‌بخش، پنجاه سال به  ظلم و غارت اموال و منابع کشور پرداختند.

  وی در ادامه درباره روز مهندس اظهار کرد: مهندسی امروز با زیرشاخه‌های گوناگون و تخصصی، به عنوان یک پیش‌نیاز اساسی توسعه در ابعاد مختلف تبدیل شده است.
  موسوی افزود: متخصصین رشته‌های مختلف مهندسی از نیازهای انسانی برای پیشرفت کشور بوده که در پرتو برنامه‌های جمهوری اسلامی، تربیت نیروهای مورد نیاز محقق شده است.

  امام جمعه محمودآباد با تأکید بر اینکه باید تمامی چهره‌های فنی و مهندسی با استحکام و تقوی در کار، در مسیر توسعه کشور اقدامات همه جانبه و کارساز را تدارک دهند، اظهار کرد: هرگونه سهل‌انگاری و آسان‌گیری‌های بی‌رویه در زیرساخت‌های کشور، خیانت به سرمایه‌های مادی و معنوی و موجبات خسارت جبران‌ناپذیر آینده می‌شود و باید حوزه‌های نظارتی در این بخش با نهایت دقت به وظایف خود عمل نمایند تا پلاسکوها تکرار نشود.

  برچسب ها :

  نظرات