آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64521
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اخبار محمودآباد > اقتصادی
 •   

  رئیس صنعت، معدن و تجارت مازندران:

  بانک ها کرکره های حمایت از تولید و صنعت را پایین کشیدند/ نیاز تولید کننده به مشوق های مالی و بانکی

  رئیس صنعت، معدن و تجارت مازندران با انتقاد از عدم همکاری مناسب بانک‌ها افزود: بانک‌ها کرکره را پایبن کشیدند و لازم است این مشکل از مرکز حل شود زیرا باید مبلغ بیشتری به تولیدکننده‌ها تعلق گیرد.

  آوای شمال/ به نقل از بلاغ، محمد محمد پور عمران در نشست فعالان بنگاه های اقتصادی محمودآباد با اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری در بخش های نیروگاهی، هواپیماسازی سبک در شهرک صنعتی این شهرستان گفت: برای شهرک صنعتی محمودآباد سرمایه‌گذاران توانمند و معتبری وجود دارند اما ابتدا باید خدمات از سوی دستگاه‌ها انجام گیرد زیرا بزرگ‌ترین شرکت نیروگاه ساز کشور برای سرمایه‌گذاری در آن اعلام آمادگی کرد.

  وی با انتقاد از عدم همکاری مناسب بانک‌ها افزود: بانک‌ها کرکره را پایبن کشیدند و لازم است این مشکل از مرکز حل شود زیرا باید مبلغ بیشتری به تولیدکننده‌ها تعلق گیرد.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران رشد ۱.۹ درصدی را در صنعت بی‌نظیر دانست و اظهار کرد: باید تزریق اعتبار و تسهیلات بیشتر و حداقل در سال جدید ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرایی شود.

  محمدپور عمران سند توسعه اشتغال را راهکار مناسبی برای کاهش بیکاری دانست و خاطرنشان کرد: در کشورهایی که دچار بحران بیکاری هستند تمام بخش های اقتصادی خود را هماهنگ می‌کنند و این هماهنگی به نام سند توسعه اشتغال معروف است.

  وی ۹۰ درصد اشتغال را دربخش های خرد و کسب‌وکارهای کوچک دانست و گفت: سند توسعه اشتغال باید در بخش تأمین مالی برای بنگاه‌ها، سرمایه‌گذاری خارجی و برای تسهیل فضای کسب‌وکار، صدور مجوزها، نادیده گرفتن برخی از قوانین دست و پاگیر برای اشتغال کارساز باشد.

  این مسئول تأکید کرد: باید بحران بیکاری را در کشور به رسمیت بشناسیم زیرا این بحرانی است که در سالیان گذشته جمع شده و علیرغم ایجاد اشتغال در سالیان گذشته، افراد جویای کار بیشتری وارد بازار کار شدند و نیاز به ایجاد شغل‌های جدید است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خواستار بررسی رابطه اعتبار دریافتی و میزان اشتغال شد و افزود: اگر یک شرکتی به هر میزانی اعتبار دارد بابد با یک ضریب اشتغال، شغل ایجاد کند و اگر این اتفاق بیفتد، می‌توانیم مشکل بیکاری را حل کنیم.

  محمدپور با انتقاد از نرخ سود دورقمی بانک‌ها اظهار داشت: صنعتگر با ۱۸ درصد سود راه به جایی نمی‌برد و باید به تولیدکننده مشوق دهیم نه اینکه نرخ سود را برای همه یکسان کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات