آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64495
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ بهمن, ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  مسئولان به زندگی عزتمندانه آتش‌نشانان توجه جدی داشته باشند/ حادثه پلاسکو برای همگان درسی عبرت آموز باشد

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به شهادت مظلومانه شهدای آتش‌نشان گفت: مسئولان باید به زندگی عزتمندانه این قشر ایثارگر توجه جدی داشته باشند.

  آوای شمال/ به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به رشادت های شهدای آتش نشان در حادثه پلاسکو اظهار کرد: این شهدای عزیز برای آرامش و امنیت مردم و حفاظت از جان و مال مردم همچون پروانه سوختند تا شمع محفل هر ایرانی شوند.

  وی افزود: زندگی انسان‌ها علیرغم پیشرفت در سطوح مختلف همواره با سوانح و اتفاقاتی همراه بوده است که برای کاهش دامنه این حوادث، سازمان‌هایی مأمور کنترل رخدادها و اتفاقات با استفاده از نیروهای آموزش دیده و امکانات سخت افزاری مناسب هستند.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به اینکه امروزه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به‌عنوان یکی از این سازمان‌های امداد رسان در حوادث و بلای طبیعی و غیرطبیعی، الزام و ضرورت زندگی شهروندان است، بیان داشت: این سازمان مهم در ساختار شهرداری‌های کشور با انجام مأموریت‌های فراوان در روز تاکنون کمتر در گزارشات به نظر مردم رسیده‌اند اما در حادثه ساختمان پلاسکو اوج مظلومیت و ایثار این قشر پرتلاش و زحمتکش بر همگان روشن و به اثبات رسید.

  موسوی ادامه داد: آنچه در تهران رخ داد، نمونه‌ای از اوج ایثار، شهامت، نوع‌دوستی، ازخودگذشتگی و مردانگی انسان‌هایی بوده است که با جانبازی و سوختن، زندگی را به هموطنانشان ارزانی داشته به طوری که قلم و زبان از کار بزرگ آن‌ها قاصر است.

  این مسئول با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان تصریح کرد: یا این شهدا در تاریخ این کشور همیشه زنده و جاوید می‌ماند و مسئولان و دست‌اندرکاران نظام باید قدرشناس تلاش‌های این خادمان بی‌ادعای ملت بوده و با توجه مناسب به زندگی آبرومندانه آن‌ها و همچنین تکمیل سازمان و تجهیزات این مجموع امدادی، به افزایش خدمات آن‌ها کمک کنند.

  وی اضافه کرد: همه مسئولان و مردم باید از این حادثه به درستی درس گرفته و در ایمن سازی محل زندگی و کار خود از حوادث احتمالی کوشش کنند تا دیگر شاهد اتفاقاتی نباشیم که دلت یک ملتی را به درد آورد.

  خطیب جمعه محمودآباد به آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امواج توفنده انقلاب اسلامی در سال ۵۷ با رهبری امام راحل و همراهی مردم انقلابی علاوه بر استقرار نظام اسلامی در ایران، نقشه‌های دشمنان ایران و اسلام را نقش برآب کرد.

  موسوی خاطرنشان کرد: این دهه آئینه تمام نمایی شد که اسلام در آن تحقق مجدد پیدا کرد و در نهایت نصرت الهی در ۲۲ بهمن محقق و بعد از حدود ۱۵ قرن، حکومت خدا، اسلام و قرآن بر روی زمین گسترانده شد.

  وی در ادامه به سوگند چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و بیان داشت: روزهای پرالتهاب آمریکا و کشورهای اروپایی با آغاز دولت ترامپ و صدور دستورات جنجالی در آغاز کار این دولت نشان از روزهای سخت آمریکا دارد به طوری که در ابتدا دستور ساخت سامانه دفاع موشکی در مقابل تهدیدات ایران و کره شمالی نشان از دیوانگی این فرد در رأس قدرت آمریکا دارد.

  امام جمعه محمودآباد همچنین با اشاره به نشست حل بحران سوریه در قزاقستان گفت: این نشست نشان داد که حضور قدرتمندانه ایران به روند صلح سوریه کمک شایانی می‌کند و حضور آمریکا در حد سفیر این کشور علیرغم ادعای تاثیرگذاری در روند صلح سوریه نیز از اتفاقات مهم این نشست بود.

   

   

   

  برچسب ها :

  نظرات