آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ , Friday 23 August 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64482
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ بهمن, ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  صالحی:

  اگر به شرایط قبل از برجام بازگردیم طرف مقابل شگفت‌زده می‌شود

  رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با بیان اینکه ایران ناقض برجام نخواهد بود، گفت: اگر روزی نظام اراده کند به شرایط قبل از برجام بازگردد، همانطور که آقای ظریف اعلام کرد آنان شگفت زده خواهند شد.

  علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، آمادگی برای غنی‌سازی صد هزار سو در یکسال و نیم را نمونه‌ای از بازگشت هسته‌ای به دوره پیش از برجام در صورت نقض این توافق از جانب آمریکا دانست.

  علی‌اکبر صالحی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما در پاسخ به مواضع ضد برجام مقامات دولت ترامپ افزود: اکنون نمی‌خواهم قضاوت پیشاپیشی در این خصوص کنم باید صبر کنیم ببینیم دولت جدید آمریکا به طور عملیاتی چه تصمیماتی اتخاذ خواهد کرد.

  وی گفت: تاکنون صرفاً با حرف و حدیث مواجه بوده‌ایم ما مبنای واکنش خودمان را بر این گونه اظهارت نمی‌گذاریم، بلکه مبنای واکنش ما، اقدامات و تصمیمات واقعی است؛ امیدوارم چنین روزی پیش نیاید.

  صالحی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ما آغاز کننده نقض برجام نخواهیم بود این مطلب مهمی است؛ موضوع دیگری که ایشان فرمودند این است که اگر آنان برجام را نقض کنند این آمادگی در صنعت هسته‌ای وجود داردکه در یک سال و نیم بتوانیم به ظرفیت غنی سازی ۱۰۰ هزار سو برسیم.

  معاون رئیس جمهور گفت: البته این فقط نمونه‌ای از امکان بازگشت به شرایط قبل از برجام است، در حالی که توان ما خیلی بالاتر از پیش از توافق هسته‌ای است.

  وی افزود: قبل از برجام ظرفیت غنی سازی ما ۲۰ هزار سو بود که ۱۰ هزار سوی آن فقط نصب شده بود و کار نمی‌کرد، بنابراین ما پل‌های پشت سرمان برقرار است.

  صالحی تاکید کرد: اگر روزی نظام اراده کند که به شرایط قبل از برجام بازگردیم همانطور که آقای ظریف اعلام کرد آنان شگفت زده خواهند شد البته امیدواریم چنین موضوعی پیش نیاید.

  رئیس سازمان نیروی انرژی اتمی گفت: ما می‌خواهیم که برجام باقی بماند زیرا آن را متضمن منافع ملی، منطقه‌ای و جامعه جهانی می‌دانیم و نمی‌خواهیم شاهد اتفاقی باشیم که وادار به عکس‌العمل شویم.

   

  برچسب ها :

  نظرات