آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6441
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تاریخ/ رفسنجانی: حق داریم از غصه بمیریم

  آوای شمال/ رخدادهای ۹ بهمن ۱۳۶۰ آیت الله هاشمی : باید ثروت زیاد ثروتمندان گرفته شود نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد. رئیس مجلس شورای اسلامی در خطبه های نماز جمعه در ادامه بحث عدالت اجتماعی اظهار داشت : کار چه برای دنیا و […]

  آوای شمال/ رخدادهای ۹ بهمن ۱۳۶۰

  آیت الله هاشمی : باید ثروت زیاد ثروتمندان گرفته شود

  نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه تهران برگزار شد. رئیس مجلس شورای اسلامی در خطبه های نماز جمعه در ادامه بحث عدالت اجتماعی اظهار داشت : کار چه برای دنیا و چه برای عبادت و چه برای آخرت عبادت و مایه اصلی اقتصاد اسلامی است.

  وی با بیان این که در نظام اسلامی ثروت اندوزی وجود ندارد گفت : در اسلام ثروت زیاد و فقر مطلوب نیست ، اسلام ثروت زیاد و فقر را خطرناک می داند ، جامعه فقیر مطلوب خدا نیست و امروز در دنیا ملت های فقیر چه بر سرشان می آید؟ وی با بیان این که از لحاظ اسلام مالکیت جامعه و ثروت اجتماع هر چه زیاد شود مطلوب است گفت : باید ثروت زیاد ثروتمندان گرفته شود و جامعه متوسط ایجاد شود.

  رویه حیوانی آمریکا در استثمار کشورها
  هاشمی رویه آمریکا در استثمار کشورها را روحیه حیوانی و ضد انسانی خواند و گفت : اسلام تجمع ثروت را مضر و موجب بدبختی انسان می داند. هاشمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تهران اظهار داشت : ما از تریبون سازمان ملل برای گفتن حرفمان استفاده می کنیم اما معتقدیم که از لحاظ عملی آن جا سرنوشت ساز نیست و کار اساسی نمی تواند انجام بدهد .

  وی در ادامه به وتوی قطعنامه ضد اسرائیلی اشاره کرده و گفت : این وتو نشان داد که اقدام اسرائیل بدون اجازه آمریکا نبوده است و این حرکت یک قرار داد بوده که با هم عمل کرده اند.

  حق داریم از غصه بمیریم که عربستان متولی اسرائیل در منطقه شده!

  هاشمی با حمله شدید به عربستان و آل سعود گفت : آدم حق دارد از غصه بمیرد که کشورهایی مثل عربستان سعودی که خادم حرمین هستند و متولی بیت المقدس هم آن آقا است ، یعنی هم باید حرم قدس را حفظ بکند و هم حرم کعبه را آن آقا درست متولی اسرائیل در منطقه شده است.

  عربستان مانع اساسی برای حرکت مسلمین
  هاشمی ادامه داد : امروز مانع اساسی برای حرکت مسلمین فقط عربستان سعودی است و به خدا قسم غیر از او کسی نیست. خطیب جمعه تهران گفت : سوریه پیشنهاد می کند که بیائید با ما همکاری کنید و نفت به آمریکا ، فرانسه ، انگلیس ندهید و عربستان در مقابل می گویند ما نفت را ارزان هم می کنیم ! خود آمریکا هم اگر در عربستان زندگی می کرد این مقدار رو نداشت که با این صراحت دهن کجی به مسلمانان بکند ، آمریکا و اسرائیل بدون نفت نمی توانند زندگی کنند ولی ما بدون نفت می توانیم زندگی کنیم .

  هاشمی افزود : خود آمریکا که گفت نفت حربه سیاسی نمی تواند باشد خودش نفت را حربه سیاسی می کند و مگر اولین کارشان تحریم نفتی ما نبوده است ؟ آن ها نفت را حربه سیاسی کردند ما چرا این کار را نکنیم؟

  هاشمی با اشاره به این که ما چشم داشتی به کشورهای همسایه نداریم گفت : اگر فردا روزی عراق چشم به کویت داشته باشد و بخواهد دست درازی به کویت بکند دستش را می شکنیم .ما به هیچ کشوری اجازه نمی دهیم که به کشورهای کوچک دست درازی بکند. وی همچنین گفت : اگر کشورهای خلیج فارس در راه اسلام و با ملت هایشان باشند و در خدمت آمریکا نباشند مورد حمایت ما هستند.(۱)

  لاجوردی : مردم بودند که حماسه آمل را خلق کردند

  اسدالله لاجوردی دادستان انقلاب اسلامی مرکز نیز طی سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران اظهار داشت : از ۳۰ خرداد تاکنون مجموعه پرونده هایی که در رابطه با مسائل مالی به دادستانی رسیده دو برابر دو سال گذشته است و با رسیدگی به این پرونده ها اموال حرام ۳۶۰ نفر را مصادره کردیم که با مصادره اموال این افراد توانسته ایم چندین میلیارد ریال به بنیاد شهید و ارگان های انقلابی دیگر واریز کنیم .

  لاجوردی در باره برخورد با ضد انقلاب در آمل نیز گفت : این مردم بودند که در مقابل حرکت های ضد انقلابی قاطعانه ایستادند ، همین جریان آمل را مشاهده کنید ، چه کسانی در مقابل محاربین ایستادند؟ برادران سپاهی و نیروهای انتظامی در کنار مردم بودند اما نیروی اساسی برای جلوگیری از این حرکت نیروی مردمی بود گر چه سپاه نیروهای انتظامی جدای از مردم نیستند اما در آمل سیل مردم بود که در مقابل مزدوران آمریکا قد علم کرد و از آمار تلفات هم به خوبی روشن می شود شهدایی که از مردم در حادثه آمل بر زمین مانده دو برابر نیروهای انتظامی است و این نشان دهنده حضور آگاهانه مردم در صحنه است .

  گناه تمام جنایات بر گردن دولت موقت است

  لاجوردی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : حداکثر تعداد اعضای سازمان جهنمی منافقین پس از آزادی از زندان ۷ الی ۸ نفر بودند اما پس از انقلاب به دلیل بی بند و باری هایی که در ابتدای انقلاب وجود داشت و به دلیل آن تفکر انحطاطی دولت موقت کار را به این جا رساند که فرزندان پاک شما مردم که در پیروزی انقلاب نقش بسزایی داشتند به دلیل آزادی های بی بند و بار گونه دادن به دامن دشمن افتادند همه پدران و مادرانی که فرزندانشان دچار این انحرافات شدند شاهدند که فرزندانشان یکی دو سال بیشتر نیست که به این جریانات انحرافی کشیده شده اند و گناه تمام این قتل ها ، جنایات ، آدم کشی ها و آتش سوزی ها و تخریب ها بر گردن دولت موقت است .

  وی همچنین اظهار داشت : در زمان دولت موقت آن قدر سازش مطرح بود که ساواکی های ملعون جلوی نخست وزیری تحصن و تظاهرات کردند و اگر دادستانی در مقابل آن ها نمی ایستاد جامعه ما به کجا می رفت؟

  دادستان انقلاب مرکز اظهار داشت : وقتی با هواداران گروهک ها صحبت می کنیم که علت این که شما به سوی این سازمان محارب و مرتد گرایش پیدا کردید چیست ، ۱۰۰ درصد آن ها مسئله دولت موقت را مطرح می کنند و در مقابل این ما کمتر می توانیم پاسخگو باشیم . بزرگترین نعمت خدا به انقلاب ما حذف بنی صدر بود. امیدواریم نیروهای انقلابی و اسلامی ما که زمان و مکان نمی شناسند و جز خدا چیزی در وجودشان نیست بزرگ منافق عصرمان بنی صدر فراری را که همه گناهان جامعه ما به گردن او است دستگیر کنند و به ایران برگردانند و شاید اگر در وقت فرار دستگیر می شد مظلوم نمایی می کرد و این خواست خدا بود که فرار کند تا ماهیت پلیدش را مردم بشناسند.

  وی عملیات دادستانی در رابطه با گروهک های منافق و محارب را برشمرد و گفت : در ۲۵ روز اخیر مامورین دادستانی انقلاب ۹۰۰ مورد حکم را اجرا کردند که در این عملیات ۲۵ نفر سیانور خورده بودند که توسط برادران نجات پیدا کردند و در همین عملیات ۳۰۰ نفر از اعضای گروهک های پیکار و چریک های فدایی اقلیت و منافقین را دستگیر کردند و بدون این که هیچ کدام از افراد دادستانی صدمه ای ببینند به پایگاه های خود بازگشتند.

  دستگیری اکثریت تروریست هایی که مرتکب قتل شده اند

  وی ادامه داد : قاتل آیت الله قاضی طباطبایی و ضارب آیت الله خامنه ای رئیس جمهور محبوب و عزیز ما دو روز پیش محاکمه شد و امروز برای تحمل کیفر به نماز جمعه تبریز فرستاده شد و ما نداریم تروریستی که قتلی انجام داده باشد ولی دستگیر نشده باشد مگر تعداد اندکی که آن ها هم انشاء الله هر چه سریع تر دستگیر و به کیفر اعمالشان خواهند رسید.(۲)

  اعدام عامل ترور شهید قاضی طباطبایی در محل نماز جمعه تبریز
  دو تن از اعضای فعال گروهک فرقان که در ترور های متعدد از جمله ترور آیت الله قاضی طباطبایی ، آیت الله خامنه ای ، هاشمی رفسنجانی و آیت الله موسوی اردبیلی و بمب گذاری در مسجد اعظم قم شرکت داشتند امروز در تبریز به دار مجازات آویخته شدند.

  محمد متحدی فرزند اسماعیل ۲۶ ساله اهل سبزوار و ساکن تهران و مسعود تقی زاده فرزند علی اکبر ۲۷ ساله اهل تبریز که از اعضای بسیار فعال گروهک فرقان بودند و در ترور شخصیت های سیاسی و مذهبی و بمب گذاری های متعدد از جمله ترور شهید آیت الله قاضی طباطبایی و نیز ترور نافرجام آیت الله خامنه ای رئیس جمهور دست داشتند در ملا عام به دار مجازات آویخته شدند.(۳)

  برچسب ها :

  نظرات