آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64386
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه و فرماندار محمودآباد در پیام مشترک رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی:

  تلاش ها و مجاهدت آیت الله هاشمی رفسنجانی برجریده انقلاب اسلامی مانا خواهد بود

  امام جمعه و فرماندار محمودآباد در پیام مشترکی ضایعه درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی امام جمعه و یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد با انتشار پیامی رحلت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

  درمتن این پیام آمده است:

  انالله و انا الیه راجعون

  ارتحال مجاهد نستوه  و خستگی ناپذیر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی موجی از اندوه در میان ملت ایران ایجاد کرده است که حاکی از جایگاه رفیع آن مرد لحظه های سخت در قلوب ملت ایران است.

  بی تردید نقش بی بدلیل این شخصیت ممتاز در دوران مبارزه، خدمات شایسته و ماندگارش در سال های دفاع مقدس، اراده کارسازش در راهبری دوران فاخر سازندگی، صبر و استقامتش در برابر بی مهری ها و نگاه پیوسته امیدوارانه اش به آینده های روشن، نام هاشمی رفسنجانی را بر تارک افتخارات این مرز و بوم برای همیشه ی تاریخ جاودان خواهد ساخت.

  اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هایی از دوران طولانی ایشان با رهبری هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلی بود به کلی بگسلد و وسوسه‌ی خناسانی که در سال های اخیر باشدت و جدیت در پی بهره‌برداری از این تفاوت های نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به رهبری خلل وارد آورد.

  ایشان راه درست را با شهامت، شجاعت و فکر روشن به جوانان و همه ‏آحاد کشور نشان داد و آرزوهای بسیار بلندی برای سربلندی و عظمت ملت بزرگ ایران ‏و انقلاب اسلامی داشت و این راه ادامه خواهد داشت.

  امید است ملت ایران با رهروی راه ایشان که راه میان روی و اسلام سمحه و سهله بود، یادش را برای همیشه زند نگه دارند.

  او نمونه‌ کم نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم‌شاهی و از رنج دیدگان این راه پرخطر و پر افتخار بود.

  سال ها زندان و تحمل شکنجه‌های ساواک و مقاومت در برابر این همه و آنگاه مسئولیت های خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره، برگ های درخشان زندگی پرفراز و نشیب این مبارز قدیمی است.

  بی‌شک تلاش مجاهدانه آن بزرگمرد تا ابد بر جریده انقلاب اسلامی مانا خواهد بود.

  این ضایعه عظیم را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران و شهروندان فهیم و قدرشناس شهرستان محمودآباد تسلیت عرض می نمائیم و از درگاه ایزد متعال برای آن فقید فاضل، وارسته و مجاهد نستوه، علو درجات و برای بازماندگان محترم و معظم، صبر و شکیبایی و طول عمر باعزت مسئلت داریم.

  گفتنی است، آیت الله هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در سن ۸۲ سالگی بر اثر ایست قلبی دعوت حق را لبیک گفت.

  برچسب ها :

  نظرات