آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6438
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سوتی «اسرائیل وحشت زده» و واکنش شورای امنیت

  آوای شمال/ برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (پنجشنبه، ۰۹ بهمن ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند: روزنامه صهیونیستی جروز الم پست (Jpost): شواری امنیت سازمان ملل، کشته شدن صلح بان اسپانیایی را محکوم کرد. شورای امنیت سازمان ملل کشته شدن صلح بان اسپانیایی در مرز لبنان که روز چهارشنبه اتفاق افتاد […]

  آوای شمال/ برخی رسانه‌ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (پنجشنبه، ۰۹ بهمن ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:

  روزنامه صهیونیستی جروز الم پست (Jpost):

  شواری امنیت سازمان ملل، کشته شدن صلح بان اسپانیایی را محکوم کرد.

  شورای امنیت سازمان ملل کشته شدن صلح بان اسپانیایی در مرز لبنان که روز چهارشنبه اتفاق افتاد را محکوم کرد. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل نیز گفت، از مرگ این صلحبان “عمیقا متاسف” شده است. سفیر اسپانیا در سازمان ملل گفته کشورش به عنوان عضو شورای امنیت، خواستار تحقیقات کامل درباره این حادثه می باشد. وی در پاسخ به سوال خبرنگاران که کدام یک از طرف های درگیر این اقدام را انجام داده گفت: این حادثه به علت تشدید خشونت و توسط طرف اسرائیلی اتفاق افتاد.

  از سوی دیگر، یک مقام اسرائیلی از تماس با سازمان ملل و عذرخواهی به علت این حادثه خبر داده است.

   پایگاه اطلاع رسانی شبکه الجزیره قطر (Aljazeera):

  چرا لایحه تحریم های جدید ایران، واشنگتن را دچار شکاف و چند دستگی کرده است؟

  تحریم های ایران، زمانی یکی از معدود نقاط اتفاق نظر بین کنگره امریکا و اتحادیه اروپا بود که در اکثر مسائل به شدت دچار اختلاف و تفرقه هستند اما اکنون به موضوعی اختلاف برانگیز تبدیل شده. تلاش ها برای تحمیل تحریم های جدید بر ایران آن هم در خلال مذاکرات فشرده هسته ای این کشور با ۱+۵، دوقطبی شدن کنگره را نیز تشدید کرده است. لایحه تحریم های جدید همچنین موجب رویارویی قانون گذاران با دولت امریکا شده و روابط امریکا و اسرائیل را روبه سردی کشانده است.

  خبرگزاری رویترز انگلیس (Reuters):

  پلوسی می گوید، سخنرانی نتانیاهو در کنگره امریکا می تواند به مذاکرات ایران آسیب بزند.

  نانسی پلوسی، نمایده ارشد دموکرات در مجلس نمایندگان امریکا، روز چهارشنبه تاکید کرد: برنامه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، برای سخنرانی در کنگره امریکا در ماه مارس می تواند به تلاش های دولت اوباما برای رسیدن به توافقی هسته ای با ایران آسیب زده و آن را ناکام گذارد. وی طی کنفرانسی خبری ضمن مخالفت با دعوت از نتانیاهو افزود: چنین حضوری می تواند پیامی نادرست را از نظر دادن شانس موفقیت به دیپلماسی داشته باشد.

  پایگاه اطلاع رسانی شبکه یورونیوز (Euronews):

  ابهام در مورد سرنوشت خبرنگار ژاپنی و خلبان اردنی گروگان داعش.

  در حالی که ساعاتی از پایان ضرب العجل تعیین شده توسط داعش برای تبادل معاذ الکساسبه، خلبان اردنی و کنجی گوتو، خبرنگار ژاپنی با ساجده الریشاوی، تروریست عراقی زندانی در اردن، گذشته، سرنوشت این دو شهروند ژاپنی و اردنی گروگان گرفته شده، همچنان مبهم است.

  برخی گزارش های تایید نشده از انجام شدن این تبادل و برخی گزارش های دیگر نیز از ادامه رایزنی ها حکایت دارد. پیشتر مقامات اردنی از آمادگی خود برای آزادی ساجده الریشاوی در صورت حصول اطمینان از زنده بودن خلبان نیروی هوایی این کشور، خبر داده بودند.

  برچسب ها :

  نظرات