آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ , Friday 23 August 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64328
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ دی, ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رییس اداره صنعت، معدن و تجارت محمودآباد:

  ۳۴ واحد نیمه فعال و غیرفعال در شهرک صنعتی محمودآباد وجود دارد/ واردات بی‌رویه کالاهای بی‌کیفیت چالش عمده صنعت و تولید

  رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت محمودآباد با اشاره به اینکه 34 واحد نیمه فعال و غیرفعال در شهرک صنعتی محمودآباد وجود دارد، اظهار کرد: واردات بی‌رویه کالاهای خارجی بی‌کیفیت از چالش‌های صنعت و تولید است.

  آوای شمال/ عباسعلی زمانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به ساماندهی دریافت تسهیلات واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: از مجموع ۱۳۳ واحد صنعتی و تولیدی دایر در محمودآباد، تعداد ۵۴ واحد در سامانه بهینه‌یاب درخواست تسهیلات خود را ثبت کرده‌اند که از این تعداد ۲۴ واحد به بانک‌های عامل جهت دریافت بسته رونق تولید معرفی شدند.

  وی افزود: مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای ۹ واحد صنعتی اختصاص پیدا کرد که با تزریق این میزان تسهیلات در قالب سرمایه در گردش، ۸۱ نفر در این واحدهای صنعتی و تولیدی مشغول به‌کار شدند.

  رییس اداره صنعت، معدن و تجارت محمودآباد مهم‌ترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را عدم تأمین سرمایه در گردش و تأمین نقدینگی مورد‌ نیاز جهت راه‌اندازی واحدها عنوان کرد و بیان داشت: عدم دسترسی به بازار فروش داخلی و خارجی، بالا بودن قیمت‌های تمام شده محصولات، جریمه و اعمال نرخ سود بانکی در پی افزایش بدهی واحدها با توجه به تسهیلات اخذشده از بانک‌ها از دیگر مشکلات این بخش است.

  زمانی ادامه داد: واردات بی‌رویه کالاهای خارجی بی‌کیفیت و نبود مشوق‌های سرمایه‌ای باعث شده تا سرمایه‌گذاری در این بخش باچالش‌های زیادی روبرو شود.

  این مسئول در پایان اظهار کرد: از مجموع ۱۳۳ واحد صنعتی شهرک صنعتی محمودآباد، ۵۳ واحد فعال، ۶ واحد نیمه فعال، ۲۸ واحد غیر فعال و ۴۶ واحد در مرحله خرید زمین و صدور پروانه فعالیت هستند.

  برچسب ها :

  نظرات