آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64321
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ دی, ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  خلق حماسه نهم دی نشان از موقعیت شناسی مردم داشت/ ضرورت شناخت ابعاد مختلف فتنه ۸۸

  خطیب جمعه محمودآباد با تأکید بر ضرورت شناخت ابعاد مختلف فتنه سال 88 اظهار کرد: خلق حماسه نهم دی نشان از موقعیت شناسی مردم داشت.

  آوای شمال/ به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به تعارض رئیس جمهور منتخب آمریکا با مسئولان آمریکایی گفت: در آشفته بازار انتخابات آمریکا و تعارض رئیس جمهور منتخب با مسئولان در حال حکومت در این کشور و متهم کردن طرفین از ناکارآمدی و ضعف این کشور حکایت دارد.

  وی افزود: در آستانه تغییر و تحول قدرت در آمریکا ماجرای عجیبی از ناحیه جریانات معاند و فتنه‌گر رخ داده و آن پیام به آقای ترامپ برای وضع تحریم‌های جدید و زیرپا گذاشتن مفاد برجام و سخت گرفتن بر کشورمان نشان از وطن‌فروشی فتنه‌گران و ضد انقلابیون را اثبات کرده است.

  خطیب جمعه محمودآباد با بیان اینکه همگان باید بدانیم که این خود فروختگان و عوامل بیگانه هیچ‌گاه خیرخواه این ملت نبوده‌اند، اظهار کرد: این‌ها همیشه خنجر از پشت بر قلب این ملت زده و اعمال ننگین فتنه‎گران و سران فتنه هیچ‌گاه از نگاه این ملت محو نمی‌شود.

  موسوی تصریح کرد: با توجه به حساسیت چند باره این مردم از زمان وقوع یوم‌الله ۹ دی سال ۸۸ تاکنون نشانی از فهم دقیق این ملت و بصیرت واقعی و شناخت عمق طراحی‌های رهبران فتنه و حامیان خارجی آنها بوده و اجتماعات بزرگ در کل کشور نشان از موقعیت‌شناسی و اوج آمادگی و بصیرت این مردم است.

  وی به مسائل این روزهای فلسطین اشاره کرد و گفت: تلاش محور غربی و عربی برای فراموشی فلسطین و رنج‌آوارگی فلسطینیان در مقطع فعلی با توجه به درگیر شدن جهان اسلام در دعواهای خودساخته شتاب جدی گرفت.

  خطیب جمعه محمودآباد ادامه داد: رقابت ارتجاع عرب برای رابطه با رژیم صهیونیستی و خط نشان کشیدن صهیونیست‌ها در مقابل قطعنامه شورای امنیت درباره شهرک‌سازی و اظهارات آقای ترامپ و وعده ۲۰ ژانویه همه و همه حساسیت شرایط فعلی را نشان می‎دهد.

  موسوی در خصوص راهکار کشورهای منطقه بیان داشت: با توجه به شرایط موجود رهبران و علمای کشورهای اسلامی و جنبش‌های مبارزاتی منطقه و کشورهای محور مقاومت بایستی با هشیاری به مقابله در برابر این توطئه بپردازند.

  وی خاطرنشان کرد: اکنون باید خواب خوش صهیونیست‌ها را به پریشانی مبدل کرده و مبارزان فلسطینی در مقابل آزمونی جدی قرار گرفته که با پرهیز از اختلاف باید صفوف خود را متحد و مسیر روبه سقوط رژیم کودک‌کش را تسریع کنند.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به تحولات سوریه عنوان کرد: ماجرای سوریه و تحولات آن وارد مراحل جدیدی شده که قطعا بازیگران منطقه‌ای و دولت حاکم بر این کشور باید به قواعد این تصمیمات توجه دقیق کنند.

  این مسئول افزود: آتش‌بس و آغاز مذاکرات سیاسی نباید موجبی برای ساماندهی و جان گیری مجدد تروریست‌ها شده و باید هر گونه فرصتی از داعش و سایر گروه‌های تروریستی گرفته و اعاده حاکمیت کل کشور سوریه باید نتیجه این تصمیمات باشد.

  موسوی در بخشی دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به پیام تاریخی حضرت امام (ره) به گورباچف گفت: امام بزرگوار ما در آخرین سال عمر شریف‌شان مکتوبات و اقدامات دوراندیشانه، با پیام‎های عمیق و رسا و اقدامات انقلابی اسلام و نهضت‌ رهایی شیعی را تضمین کرده است.

  وی یادآور شد: یکی از اقدامات برجسته نامه به رهبر یکی از دو ابرقدرت آن روز جهان یعنی اتحاد جماهیر شوروی بوده است که امام بزرگوار در این نامه زوال امپراطوری شرق و دنیای کمونیست را پیش‌بینی کرده است.

  خطیب جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: پیام امام خمینی (ره) در آن روز با با ناباوری سیاست‌مداران و عقلای جهان مواجه شد ولی بعد از گشودن اسرار آن نامه الهی همه دنیا پی به عمق نگرش و بینش بالای سیاسی امام خمینی بردند.

  موسوی اضافه کرد: بعدها خود گورباچف اقرار کرد چرا ما اشتباه کردیم و جواب امام را جدی نگرفتیم و مشکل ما بی‌خدایی بود و رسما اعلام کرد

  موسوی در پایان گفت: ضامن حفظ و بقای انقلاب اسلامی تداوم این منطق و پاسداشت عملی شهدا در همه عرصه‌ها و صحنه‌هاست دیانت و سیاست امروز ما مدیون ارواح مطهر این قهرمانان همیشه جاوید ایران است.

  برچسب ها :

  نظرات