آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64088
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران:

  بیش از ۳۳ هزار مهندس در مازندران داریم/ ضرورت فرهنگ سازی مناسب ایمنی کار

  رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به فعالیت بیش از 33 هزار مهندس در استان گفت: تاکنون بیش از 28 هزار کارگر ساختمانی و مهندس آموزش ایمنی حفاظت از کار دیده اند.

  آوای شمال/ مهران فرصت در کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در مجتمع نفت محمودآباد با اشاره به استقرار دبیرخانه مبحث دوازدهم در مازندران اظهار داشت: برگزاری این کنفرانس در سطح ملی در واقع آغاز برنامه های دبیرخانه مبحث دوازدهم مقررات ملی کشور است.

  وی با تاکید بر اهمیت مازندران در موضوع صنعت ساختمان افزود:وجود ۳۳ هزار مهندس و نحوه پراکندگی اعضا در شهرها و ترکیب در رشته های مختلف، شرایط ویژه ای برای مازندران ایجاد کرده است.

  رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به ویرایش مبحث دوم مقررات ملی ساختمان گفت: بومی سازی ساخت و ساز در استان با توجه به شرایط زیست محیطی از اهمیت بسزایی برخوردار است و ویرایش این مبحث با توجه به اقلیم مازندران باید بومی سازی شود.

  وی با اعلام اینکه ایمنی در ساخت و ساز مورد توجه مسئولان نظام مهندسی ساختمان مازندران است، گفت: پژوهش‌های زیادی در مبحث ایمنی ساختمان از سال ۸۹ در استان انجام شد.

  فرصت خاطرنشان کرد: در سال ۹۱ کمیسیون ایمنی حفاظت کار در نظام مهندسی مازندران شروع به کار کرد و با اقدامات انجام شده ۱۸ هزار کارگر ساختمانی و ۱۰ هزار مهندس تحت آموزش قرار گرفتند.

  رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران خاطر نشان کرد: اولین برنامه دبیرخانه دائمی مبحث ۱۲ ، برگزاری کنفرانس ملی HSE بود  و با تمام تلاش در جهت کاهش دغدغه‌های حوزه ساخت اقدام میکنیم.

  وی با اعلام اینکه در صنعت ساختمان نیروی انسانی از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: به دلیل عدم آگاهی مردم نسبت به حساسیت‌های مباحث ساخت، مشکلاتی در این بخش وجود دارد که باید تلاش کنیم به صورت برنامه‌ریزی شده میزان حوادث را کاهش دهیم.

  فرصت با اعلام اینکه در بحث تخریب، گودبرداری، سقوط از ارتفاع بیشترین حوادث ایجاد میشود، گفت: آیین نامه‌های مربوط به این بخش‌ها باید به صورت جدی پیگیری شود و باید با فرهنگ سازی مناسب نسبت به کاهش حوادث ساختمانی اقدام کنیم.

  این مسئول در پایان با اشاره به نقش دستگاه های اجرایی مختلف در  پیاده سازی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان گفت: نبود سیستم نظام مند و یکپارچه در اجرای قوانین و عدم آگاهی مردم نسیت به اهمیت “ایمنی ، بهداشت و محیط زیست” و همچنین ورود برخی افراد فاقد صلاحیت در ساخت و ساز ها از جمله عوامل مهم در حوادث کار است.

  برچسب ها :

  نظرات