آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64047
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  استاندار مازندران:

  هزینه گردش کار ساخت و ساز در مازندران ۶ هزار میلیارد تومان است/ لزوم جدی گرفتن استاندارد سازی در مازندران

  استاندار مازندران هزینه گردش کار ساخت و ساز در مازندران را 6 هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

  آوای شمال/ ربیع فلاح جلودار در کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در مجتمع نفت محمودآباد استقرار دبیرخانه دائمی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در مازندران به عنوان ۳ محور مهم ساخت و ساز در روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی را یک فرصت و رخدادی مهم در این راستا دانست و گفت: دبیرخانه باید برای دست یابی به اهداف پیش بینی شده از تجربیات داخل کشور و دیگر کشورهای صاحب تجربه در این خصوص به نحو مطلوب بهره گیری کند.

  وی با بیان این که سالانه بالغ بر ۶ میلیون متر مربع پروانه ساخت و ساز در مازندران صادر می شود، افزود: مازندران در شمار استان هایی است که آمار بالایی را در این مورد به خود اختصاص داده است.

  استاندار مازندران خاطرنشان کرد: هزینه و گردش کار این ساخت و ساز بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است و ارزش مالی، فنی و تکنیکی بالایی دارد و اقدامات لازم در این راستا نیز با ارزش است و باید مورد توجه قرار گیرد.

  فلاح جلودار با بیان اینکه  ۷۰۰ حادثه منجر به خسارات و تلفات مالی و جانی استان  در سال از دغدغه های فعالیت این بخش است، بیان داشت: اگرچه در سالی اخیر تلاش های فراوانی برای کاهش این خسارات و تلفات به ویژه از سوی سازمان نظام مهندسی شهری و روستایی مازندران با بیش از ۳۳ هزار عضو صورت گرفته اما باید ایمنی کار و اقدامات پیشگیرانه از حوادث در این رشته بیش از پیش مورد اهتمام واقع شود.

  وی تاکید کرد: ۴۵ درصد از جمعیت استان در روستاها ساکن هستند و باید همه تدابیری که در راستای تحقق این مهم در شهرها به کار گرفته می شود، در مناطق روستایی مازندران نیز اعمال شود.

  استاندار مازندران با اشاره به این که پیمانکاران باید به صورت جدی ایمنی، بهداشت و محیط زیست را در ساخت و سازها مورد توجه قرار دهند، بیان داشت: آموزش و فرهنگ سازی مهم ترین کار در نهادینه کردن مسایل یاد شده در این راستا است و باید جدی گرفته شود.

  فلاح جلودار با بیان اینکه پدافند غیر عامل امروز مبحثی جدی و تعیین کننده است و تأثیر آن را بیش از پدافند عامل در بخش های مختلف می توان ملاحظه نمود، افزود: تحقق این مهم نیز نیاز به فرهنگ سازی دارد و در دستگاه های اجرایی به عنوان یک کار ترویجی باید مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

  نماینده عالی دولت در مازندران موضوع استاندارد سازی و استفاده از مصالح با کیفیت و استاندارد را از دیگر مولفه های موثر بر فعالیت های این بخش عنوان کرد و یادآور شد: نیازهای اقلیمی در ساخت و سازها باید بسیار مورد توجه باشد تا درحوادثی چون توفان سال جاری در مازندران، شاهد خساراتی زیانبار نباشیم.

  وی در پایان با تاکید بر اینکه در این گونه همایش ها باید از انتقال تکنیک، دانش و تجارب منطقه ای استفاده لازم  برده شود، ابراز کرد: در مازندران حوادث غیر مترقبه نسبتا زیاد است و ضرورت دارد یک پایش و بررسی از وضع موجود که در آن قرار داریم انجام شود تا روشن گردد که آیا ساخت و سازهای استان از استانداردهای لازم برخوردار است.

  برچسب ها :

  نظرات