آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64038
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  معاون وزیر راه و شهر سازی:

  بیش از۶۰ درصد تلفات حوادث کار در صنعت ساختمان است/ ضرورت اطلاع رسانی مناسب در زمینه حوادث کار

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد این تلفات مربوط به صنعت ساختمان کشور است، گفت: باید در این مزینه اطلاع رسانی مناسب انجام شود.

  آوای شمال/ حامد مظاهریان ظهر امروز در کنفرانس ملی ایمنی،بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در مجتمع نفت محمودآباد اظهار کرد: از سال ۷۲ مقررات ملی در مبحث ۱۲ به‌روز شد و اگر با مقیاس جهانی این موضوع را مقایسه کنیم، انگلستان پیشرو در این صنعت است و از سال ۱۹۷۴ این قانون را تصویب کرد.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با ایده‌های مناسب ساخت و ساز جهانی فاصله داریم و با برگزاری این کنفرانس زمینه‌ برای دست‌یابی به استانداردهای جهانی را باید فراهم کنیم.

  وی گفت: جامعه مهندسی در دنیا برای دستیابی به ایده‌های مناسب در حوزه ساخت و ساز، ۴۰ سال تجربه‌های مختلفی را در برنامه کاری خود قرار دادند.

  مظاهریان یادآور شد: اگر از بهداشت و ایمنی و سلامت صحبت‌ می‌شود، باید دانسته‌های علمی جهانی را پیگیری و نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کنیم.

  این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر سالانه یک‌هزار و ۵۰۰ نفر فوتی ناشی از حوداث کار در کشور داریم،تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد این تلفات مربوط به صنعت ساختمان کشور است.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر بازار غیررسمی در حوزه ساخت و ساز داریم که آمار متفاوتی از این جریان در دسترس است.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه باید برای ۶۰ درصد فوتی‌های ناشی از حوادث کار ساختمانی تدبیر جدی اتخاذ شود، خاطرنشان کرد: باید از حوداث ناشی از کار درس گرفته و کاستی‌ها را برطرف و نسبت به کاهش حوادث اقدام شود.

  مظاهریان بیان داشت: یکی از بحث‌های این کنفرانس نهادینه‌سازی قوانین و مقررات و کمک به کاهش حوادث ساختمانی است.

  وی با بیان اینکه فرایندهای حوزه ساخت و ساز باید بازنگری شود، افزود: اقدامات ساخت و ساز باید با اصول مهندسی پیشرفته عملیاتی شود.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در قانون نظام مهندسی اگر افراد فاقد صلاحیت در این حرفه ورود پیدا کنند، موارد را از طریق مباحث قانونی پیگیری می‎کنیم یادآور شد: بحث اطلاع‌رسانی در حوزه ساخت و ساز باید جدی گرفته شود و مصرف‌کنندگان باید در جریان حوادث ناشی از کار قرار گرفته و حساسیت عمومی در جامعه نسبت به حوادث ناشی از کار ایجاد شود.

  مظاهریان خاطرنشان کرد: افزایش مصرف انرژی باعت تهدیدات زیست‌محیطی می‌شود، گفت: در دشت تهران روزی یک میلیمتر زمین فرو می‎رود و در سال ۴۰ سانتیمتر همه زیرساخت‌های کشور تهدید می‎شوند، این مشکلات در دشت نیشابور و مشهد وجود دارد.

  وی در پایان گفت: کمبود آب و شرایط بعد از آن ناشی از پس زدن زمین به انسان است که با زمین برخورد مناسبی نداریم.

  برچسب ها :

  نظرات