آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64032
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

  ۵۲ درصد حوادث ساختمانی کشور ناشی از نبود نظارت است

  مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضعف نظارت در پروژه های ساختمانی گفت: 52 درصد حوادث ساختمانی کشور ناشی از نبود نظارت است.

  آوای شمال/ محمد اصابتی در کنفرانس ملی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در مجتمع نفت محمود آباد با بیان اینکه  روزانه ۲۰ تا ۲۴ کارگر ساختمانی بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند، گفت: تنها در سال گذشته بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر از کارگران ساختمانی در حوادث ناشی از کار جان باختند و در سال ۹۳ هم حدود یک هزار و ۸۰۰ نفر بود.
  وی افزود : از سال ۸۹ تا سال ۹۴ در یک پروسه زمانی پنج ساله حدود ۱۰ هزار کارگر ساختمانی در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند.
  مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تنها در سال ۹۳ سازمان تامین اجتماعی حدود پنج هزار میلیارد ریال مستمری به از کار افتادگان ناشی از حوادث کار پرداخت کرد، بیان داشت: خسارت سالانه ناشی از حوادث کار در کشور برابر با بودجه هدفمندی یارانه ها است.

  اصابتی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با افزایش میزان نظارت بر ساخت و ساز و رعایت ایمنی، حوادث کارگری در واحدهای ساختمانی ۲۱ درصد کاهش یافت.
  وی با بیان اینکه ارتقا فرهنگ ایمنی کار و آموزش و رعایت درست مقررات ایمنی ، بهداشت و محیط زیست حوادث ساختمانی را کاهش می دهد، اظهار کرد: ۳۷ درصد از حوادث کارگری در کشور مربوط به واحدهای ساختمانی است و این بخش رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

  مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: علت ۵۲ درصد از حوادث ساختمانی در کشور ناشی از نبود نظارت است که بسیاری از ناظران ساختمانی نسبت به وظایف خود اشراف ندارند.
  وی یادآور شد: از لحاظ قانون، ناظر مسئول اصلی ساخت و ساز است و باید در برابر حوادث ساختمانی نیز پاسخگو باشد.
  اصابتی ضعف فرهنگ ایمنی، کمبود کارگران ماهر ساختمانی، فقدان تفکر سیستمی و نبود آموزش را از مهم ترین عوامل افزایش حوادث ناشی از کار در کشور برشمرد و افزود: ضعف قانونی برای برخورد با متخلفان و پائین بودن جرایم تخلفات از دیگر دلایل افزایش حوادث کار در ایران دانست.

   

  برچسب ها :

  نظرات