آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64031
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

  ۸۰ درصد حوادث ساختمانی ناشی از خطای انسانی است/ ۹۸ درصد جوادث ساختمانی قابل پیشگیری است

  مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: 80 درصد حوادث ناشی از حوزه ساختمان به‌دلیل خطاهای انسانی است، با برآوردهای سازمان جهانی، 98 درصد از حوادث ساختمانی قابل پیشگیری است.

  آوای شمال/ حامد مانی‌ فر در کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در مجتمع نفت محمودآباد اظهار کرد: حوادث ناشی از کار دشوار و جبران‌ناپذیر است.

  وی افزود: آثار زیان ناشی از کار در جامعه بسیار تأسف‌بار است و به‌سادگی قابل جبران نیست.

  مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه باید نسبت به تخصصی کردن فعالیت‌های ساختمان اقدام کنیم، افزود: فعالیت‌های ساخت و ساز باید توسط افرادی انجام شود که دارای صلاحیت باشند.

  مانی فر با بیان اینکه شعار اول ایمنی و بعد کار قابلیت کاربردی ندارد، یادآور شد: به‌صورت عملیاتی اعتقادی به این شعار در محیط‌های کاری وجود ندارد.

  وی گفت: ۸۰ درصد حوادث ناشی از حوزه ساختمان به‌دلیل خطاهای انسانی است، با برآوردهای سازمان جهانی، ۹۸ درصد از حوادث ساختمانی قابل پیشگیری است.

  این مسئول با بیان اینکه برخی از فعالان این عرصه توجه به مباحث ایمنی را به‌عنوان هزینه منظور می‎کنند، افزود: این در حالی است که توجه به مباحث ایمنی سرمایه‌گذاری است.

  مدیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه مربوط به تجهیزات ۳٫۵ برابر بازده اقتصادی را متوجه کشور می‎کند، به این دلیل که ۱۰ تا ۱۵ درصد از سرانه جامعه در حال حاضر صرف هزینه‌های بی‌احتیاطی در بخش ساخت‌وساز می‌شود.

  مانی فر در پایان اظهار کرد: مقررات ملی ساختمان تلاش می کند که ساختمان ایمن در اختیار استفاده‌کنندگان قرار گیرد و با رعایت مسائل ایمنی توسعه پایدار در کشور ایجاد می‎شود.

  برچسب ها :

  نظرات