آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64029
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  معاون پدافند غیرعامل کشور:

  اهداف پدافند غیرعامل صلح آمیز است/ پیش بینی راهبردی پدافند غیرعامل در مراکز هسته ای

  معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: راهبردهای پدافند غیرعامل صلح آمیز است و در مراکز هسته ای راهبردهای پدافند غیرعامل به خوبی رعایت شد.

  آوای شمال/ غلامعلی حیدری در کنفرانس ملی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در مجتمع نفت محمودآباد گفت: پدافند غیرعامل نیز وظایفی در کاهش حوادث ساختمانی دارد که می‎توانیم با ورود به این مباحث به متولیان امور در این حوزه کمک کنیم.

  وی افزود: پدافند غیرعامل در ذات معماری مردم ایران بود و این موضوع در شهرهای قدیمی استان‌های کشور به‌خوبی دیده می‌شود.

  معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: دنیا به مباحث پدافند غیرعامل توجه کرد و در حال حاضر تهدیدات در حوزه فناوری پایه و دانش‌پایه است.

  وی بیان داشت: در پدافند غیرعامل ماده قانونی برای کاهش حوادث ساختمانی وجود دارد و با پیشرفت علم و تکنولوژی باید زمینه کاهش حوادث ساختمانی را کاهش دهیم.

  حیدری با بیان اینکه هدف پدافند غیرعامل جلوگیری از تلفات انسانی است، افزود: در این حوزه تلاش می‎کنیم که زمینه کاهش جدی تلفات را فراهم کنیم.

  معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه بسیاری از کشورها مقررات بسیار سختی در حوزه ساخت‌وساز دارند و در کشور ما هم این موضوع باید نهادینه شود، اظهار کرد: در حال حاضر باید پدافند تخصصی در کشور اجرای شود.

  وی خاطرنشان کرد: اهداف پدافند صلح‌آمیز است و حفظ جان انسان‌ها، کاهش تلفات، کاهش آسیب‌پذیری، پایدارسازی در برابر تهدیدات، حفظ زیرساخت و تداوم کارکرد، مهم‌ترین هدف پدافند غیرعامل است.

  حیدری یادآور شد: پدافند غیرعامل دفاع غیرمسلحانه است و باید در جامعه نهادینه شود و در همه حوزه‌ها باید ورود پیدا کنیم.

  وی با اشاره به اینکه به اذعان یکی از کارشناسان غربی تهدید مراکز هسته‌ای کشور برای غربی‌ها بسیار هزینه‌بر و تا حدودی غیرممکن است، افزود: به سه دلیل امکان حمله به مراکز هسته‌ای کشور ما بسیار سخت است، تأسیسات هسته تکنولوژی کاملا بومی است، در عمق ساخته شد و از طرفی به صورت پراکنده در کشور این مراکز ایجاد شد.

  معاون بسیج و امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان گفت: راهبردهای پدافند غیرعامل در مراکز هسته‌ای ایران رعایت شد و به همین دلیل تهدیدات را  پیش‌بینی و دور کردیم.

  برچسب ها :

  نظرات