آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 64014
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ دی, ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

  اگر سپاه در مذاکرات حضور داشت برجام نقض نمی‌شد/ شیرینی انتخابات ۸۸ با فتنه تلخ شد

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: در حال حاضر همه باور دارند که آمریکایی‌ها نقض برجام کردند، اگر حداقل چند نفر از افراد سپاه را هم در مذاکرات دخیل می‌کردند، مطمئنا مذاکره با اقتدار بییشتر پیش می‌رفت.

  آوای شمال/ آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قائم‌شهر با بیان اینکه در پنجم دی ۱۳۶۳ توطئه‌های گوناگونی که استکبار و عوامل استکبار علیه این ملت اعمال کرد بسیار وحشت‌ناک بود، اظهار کرد: انقلاب در صحنه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی با مشکلات زیادی مواجه بود، در چنین شرایطی هواپیماربایی هم رواج داشت و امام فرمان داد برای تشکیل سپاه حفاظت که امنیت فرودگاه‌ها و هواپیماها با آنان باشد و حال تاکنون هواپیماربایی اتفاق نیفتاد.

  وی با بیان اینکه چرا برخی از مسؤولان دستگاه اجرایی که توانایی ندارند مسؤولیت خود را به سپاه نمی‌دهند، افزود: امنیت امری حیاتی است و وقتی کسی امنیت نداشته باشد نمی‌تواند زندگی کند.

  معلمی، تصریح کرد: نیروی حفاظتی سپاه باید هوشیار باشد چراکه دشمن بیدار است و از هر فرصتی ممکن است آسیب بزند.

  امام جمعه شهرستان قائم‌شهر یادآور شد: در حال حاضر همه مسئولان باور دارند که آمریکایی‌ها نقض برجام کردند، اگر در همان هنگام حداقل چند نفر از افراد سپاه را هم دخیل می‌کردند مطمئنا شرایط و مذاکره با اقتدار بییشتر پیش می‌رفت و حال نیز آمریکایی‌ها با تمدید تحریم‌ها برجام را نقض کردند.

  این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: عاقل باید فتنه را در نطفه خفه کند که ایران نیز با از دست دادن عزیزان ارزشمند مدافع حرم در سوریه توانست دشمن را در سرجایش بنشانند.

  معلمی افزود: مسئولان باید ۹ دی را اهمیت دهند و زیر علم ولایت محکم بایستند، هدف نهایی استکبار ایران است اما سوریه مقدمه کار بود اما حال حلب با مقاومت مردم ایران و مدافعان حرم آزاد شد.

  وی توصیه کرد: مهم‌تر از بازسازی عتبات و عالیات ریشه‌کن ساختن عوامل فساد در منطقه است، بنابراین به هر اندازه ممکن ستاد پشتیبانی از مدافعان حرم را یاری کنید.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: برخی‌ها از فراموش کردن اتفاقات ۸۸ دم می‌زنند اما انتخابات ۸۸ حدود ۴۰ میلیون شرکت‌کننده داشت که در هیچ کشوری این چنین نبود اما این افتخار شیرینی‌اش با فتنه به تلخی کشانده شد.

  امام جمعه شهرستان قائم‍شهر بیان کرد: با ۱۳ میلیون فاصله میان فرد منتخب با دیگری، تقلب ممکن نبود که ا أین شعله فتنه را برانگیخت.

  این مسؤول با بیان اینکه برخی‌ها انقلاب مخملی را با زیر پا گذاشتن ارزش‌ها می‌خواستند برپا کنند، گفت: افرادی در کنار رهبری همچنان مضایقه دارند که عنوان فتنه را بر زبان می‌آورند و فتنه‌گران خرس‌های خفته را بیدار کردند، هیچ چیز عزمتش از ولایت سلب نمی‌شود و اگر ولایت از کسی جدا شود منحرف می‌شود.

  معلمی، اظهار کرد: رئیس جمهور منشور حقوق شهروندی را رونمایی کرد که این انشانویسی برای سرگرم کردن مردم بود اما اولین حق مردم اجرای عدالت است همانند قوانینی که وجود دارد، در بانک سرمایه، صندوق فرهنگیان و بانک بنیاد شهید اختلاس زیادی شد که دولت با هیچ کدام برخورد نکرد بنابراین اولین حق شهروندی عدل است و شهروندی با انشا و حرف درست نمی‌شود بلکه با اجرا حل می‌شود.

  وی گفت: باید کاری کنیم که جامعه عدالت را لمس کند، اگر خلا در قانون است آنها رفع شود و خود دادگستری تهران گفته مدیران سرمایه کلان هیئت مدیره را تعیین می‌کرند بنابراین اجهاف این است.

  معلمی در پایان تصریح کرد: دولت در برخورد با متخلفان اقتصادی برخوردی انجام نداد که مردم ببینند و نیز باید فردی در صحنه خارجی حضور پیدا کند که محکم و نه این اندازه ضعیف باشد.

  برچسب ها :

  نظرات