آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63975
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ دی, ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یاداشت سردبیر
 •   

  به بهانه سالروز عملیات کربلای چهار

  با دستانی بسته رفتند؛ با دستان باز چه کرده ایم؟!!

  امروز چهارم دی ماه مصادف با عملیات کربلای 4 است که در آن شهدای غواص با دستان بسته رفتند تا به ما درس مقاومت و ایستادگی دهند.

  آوای شمال/ به گزارش بلاغ، امروز چهارم دی ماه مصادف با سالروز عملیات کربلای چهار است که در آن جمعی از دلاورمردان ایران اسلامی با دستانی بسته برای حفظ انقلاب و ارزش های اسلام به شهادت رسیدند و در میان آن دلاوران، ۱۷۵ شهید غواص این عملیات بودند که پس از سال ها گمنامی در میان استقبال بی نظر مردم به میهن بازگشتند تا باز هم برای ما درسی بزرگ به ارمغان بیاورند که با دستانی بسته اجازه تجاوز دشمن را ندادیم، مبادا شما با دستانی باز به دشمن این اجازه را دهید.
  اگر به تاریخ دفاع مقدس نگاهی موشکافانه داشته باشیم درسهایی وجود دارد که با تأسی از درس ها عاشورای امام حسین(ع) به ما مشق استقلال و آزادگی و دینداری می دهد و چه وقت شناس و بابصیرت بودند شهدای غواص که با آمدنشان درس مبارزه را در میان ملت بازتولید کردند و آیا مسئولان ما راه مبارزه را انتخاب کردند با سازش و مذاکره را؟؟
  ساده و سبک مانند باران باریدند، آنقدر ستاره از آسمان ریخت که دشت پر از نور شد، اینک جاده بصره پر از خاطره های باشکوه آدم هایی است که سهم شان از زندگی، اخلاص بود و همه چیزی را که داشتند مانند گلوله بر سر دشمن ریختند.
  خورشید در دستهایشان بود و کوه پشت سرشان، کوهها لرزیدند، اما آنها نه.
  حالا در آفتاب بی غروب خورشیدشان که شعاع های الله اکبر را مانند تندری به جان بدخواهان می کوبد، بر سفره نور نشسته ایم و آرزویمان تنها یک چیز است: ما را هم بر سفره عاشقی شان سهیم کنند.
  در فیروزه نگاهشان هنوز آواز سبز زندگی جاری است.
  دستهایشان بسته بود اما دلهایشان تا آخرین قطره خون نام بلند ایثار را فریاد زد.
  مانند فرهاد بر بیستون نام عشق را حک کردند و حالا ما مانده ایم و کتیبه ای که کلمه کلمه عشق را در خود دارد.
  شفیعان روز قیامت، در سودای خود و خدا، جان را عطیه مهر قرار دادند و بر جانمازی که از عاشورای کربلای چهار تا به حال برپاست چنان به نماز قامت بسته اند که قنوتشان بر تن شهری لرزه انداخته است. الهی و رب…
  عطر نفس های ملکوتی شما نه تنها تهران، بلکه سراسر ایران را معطر نمود و به احترام مظلومیتی که داشته اید و شرافتی که به مسلمانان جهان داده اید باران سیل آسای اشک از دیدگان جاری شد.
  روزی که می رفتید پدران و مادرانتان شما را از زیر قرآن عبور داده اند، پشت سرتان آب پاشیده اند و بر سر سجاده های عشق دعایتان کرده اند…
  خوش به حال پدران و مادرانی که با بازگشت شهدایشان آرزو به گور نشدند و خدا رحمت کند آن پدران و مادرانی که با حسرت بازگشت و دیدار فرزندانشان سر به تیره تراب گذاشته اند.
  شما مایه عزت مسلمین جهان هستید و هیچ تحریمی نتوانست مانع از رسیدن نور پرفروغتان به جهان اسلام شود چرا که “من کان لله کان الله له”
  شما مایه عزت و آبروی ما هستید شماهایی که اگر چه دشمن تحریم و تهدیدتان نمود اما با بذل جان خویش بر نقشه های پلیدشان پا زدید و خود را تسلیم خواسته های نامشروعشان نکردید.
  شما امام مهربانی های امت اسلامیمان، مهدی موعود (عج) و نایب بر حقش امام خمینی (ره) را تنها نگذاشتید و مطمئن باشید ما به پیروی از راهی که شما نشانمان داده اید هیچگاه رهبر عزیزتر از جانمان امام خامنه ای(حفظه الله) را تنها نخواهیم گذاشت.
  و صحبت پایانی ما با مسئولانی که هنوز هم از پایمردی های شهدا درس عزت و مبارزه نگرفتند وتن به ذلت مذاکره و سازش داده اند: در مقابل عظمت شهدا چه حرفی برای گفتن دارید؟؟!! تا دیر نشده به خودتان بیایید و با مدد شهدای عزیزمان درس های عبرت آموزی به استکبار بدهید تا امام و رهبری و شهدا از شما راضی باشند که آنگاه عاقبت بخیری در انتظار شماست.

  پی نوشت: در این عملیات ماندگار در تاریخ رشادت های سربازان خمینی کبیر(ره)، ۱۹ شهید سرافراز شهرستان محمودآباد نیز وجود دارد که به نشانه قدرشناسی نام این شهدا را بر زبان آورده و برای شادی روحشان فاتحه ای می خوانیم.

  ابولحسن محمدزاده (آهومحله)
  علی اصغرقلندری (افراتخت)
  حسن لاسمی (بیشه کلا)
  محمدتقی رضایی (بیشه کلا)
  علی اصغرنوروزی (سیرجارون)
  صادق نبی زاده (سنگ وزان)
  یوسف کریمی (سوراخ مازو)
  یعقوب حاجی زاده (ملاکلا)
  میکاییل نصیری (شومیا)
  حشمت الله رضایی (علمه)
  موسی محمدزاده (یوسف آباد)
  سیدمهدی صادقی (کلوده)
  مرادعلی اسماعیل زاده (برنج ده)
  سلمان حسین پور (آهومحله)

  سه شهیدگمنام غواص (کمربندی شهر)
  دو شهید گمنام سرخرود (وزرامحله)

  یادداشت از علی یوسفی

   

  برچسب ها :

  نظرات