آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63969
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ دی, ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  بصیرت و موقعیت‌شناسی مردم موجب نابودی فتنه‌ها شده است

  امام جمعه محمودآباد درباره حماسه نهم دی گفت: بصیرت و موقعیت‌شناسی مردم بزرگوار ایران همواره تمام‌کننده توطئه‌ها و فتنه‌های جورواجور بعد از انقلاب بوده است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی امام جمعه شهرستان محمودآباد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان درباره فرارسیدن حماسه نهم دی اظهار کرد: بصیرت و موقعیت‌شناسی مردم ایران هماره تمام کننده توطئه‌ها و فتنه‎های مختلف بعد از انقلاب بوده است.

  وی افزود: دشمنان غدار نظام اسلامی بعد از اجرای توطئه‎های زنجیره‌ای در نوع سخت آن اعم از درگیری‌های قومی، آشوب درون شهری، جنگ تحمیلی و مأیوس شدن از نتایج مورد انتظار وارد میدان دیگری شدند.

  موسوی در ادامه گفت: دشمنان نظام با استفاده از ظرفیت‎های درون نظام و عوامل داخلی نسبت به اجرای فتنه داخلی و قطب‌بندی جامعه و تضعیف ارکان حاکمیت پرداخته که تا حدود زیادی در این حوزه پیش رفتند.

  امام جمعه محمودآباد ضمن برشمردن کارهای صورت گرفته این افراد خاطر نشان کرد: از جمله کارهای آنان قائله کوی دانشگاه تهران، فتنه ۱۸ تیر ماه سال ۷۸ و فتنه انتخابات سال ۸۸ از مهم‌ترین این طراحی‎ها بوده که مشکلاتی را برای کشور به‌وجود آوردند.

  موسوی افزود: با انجام این طراحی‎ها، دشمنان را امیدوار به حمایت از فتنه‎ها کرده که در جریان فتنه ۸۸ کشور چند ماه درگیر اضافه‌خواهی عده‎ای از خواص بی‌بصیرت و چهره‎های مردود در درون نیروهای انقلاب شده است.

  خطیب جمعه محمودآباد با توجه به هزینه‎های این فتنه برای کشور تصریح کرد: با جوی که برای کشور به‌وجود آوردند اعتبار بین‌المللی کشور به‌صورت جدی زیرسوال رفت که با صبوری حاکمیت، چهره‎های نخست فتنه با بهره‎برداری از ابزار تبلیغاتی و حمایت بنگاه‎های جنگ روانی دشمنان بیرونی به میدان‌داری، مخربانه ادامه دادند.

   وی درباره رفتار نظام با آنها گفت: توصیه‌های پدرانه و نصایای رهبری معظم برای بازگشت عوامل این جریان افزون‌خواه کمتر مورد عنایت قرار گرفته تا اینکه در نهم دی ماه ۸۸ خروش میلیونی و انقلابی ملت تیر خلاص را بر تابوت و جنازه فتنه‌گران شلیک کرد.

  موسوی در ادامه بیان کرد: در اوج امیدواری‎های دشمنان انقلاب ملت بصیر و ولایی کشورمان جریان شادابی و نشاط را به اردوگاه انقلاب برگردانده و بار دیگر امید مخالفان انقلاب را به یاس و نومیدی تبدیل کردند.

  وی با توصیه به خواص و مردم اظهار کرد: این هماوردی ملت درس بزرگی به همه خواص و مدیران کشور داده که باید برای حفظ انقلاب در مسیر ولایت گام‎ها را جدی‌تر برداشته و منافع باندی و گروهی هیچ‌گاه مانع انجام وظیفه و حفظ دستاوردهای خون شهدا و انقلاب و مسیر اصولی و ماندگار تبعیت از ولایت نخواهد شد.

  خطیب جمعه محمودآباد درباره هفتم دی ماه و سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی بیان کرد: یکی از مظاهر عقب‌افتادگی و موجبات استعمار و استثمار ملت‌ها همانا نادانی و جهل و بی‌سوادی است.

  وی افزود: این بلیه سرنوشت محتوم حاکمیت دولت زورگو و به اصطلاح متمدن در کشورهای جهان سوم بوده که کشور ما در طول حکومت شاهان همواره از این بلای فرهنگی رنج برده است.

  موسوی تصریح کرد: با پیروزی ملت بر اهریمن زمان، امام امت به مهم‌ترین مصیبت فرهنگی کشور دست گذاشته و با دستور تشکیل نهضت سوادآموزی نسبت به ارتقاء سطح سواد در کشور اقدام که آثار ماندگاری را در چند دهه بر جای گذاشته است.

  امام جمعه محمودآباد ادامه داد: با کاهش سطح بی‌سوادی امروزه همه ارکان آموزش و پرورش کشور با تمام توان نسبت به پیشگیری بدون آموزش ماندن نونهالان کشور اقدام و ایران در بخش سطح آموزش و سواد رتبه قابل قبولی را در منطقه و جهان دارد.

  موسوی درباره مسائل جهان اسلام و وقایع سوریه گفت: وقایع سوریه، سرعت اقدامات و ارتباط آن با بعضی از جریانات در ترکیه از جمله ترور سفیر روسیه در ترکیه نشان از عمق‌گیری و آشفتگی اوضاع تکفیری‎ها دارد.

  امام جمعه محمودآباد با توجه به شرایط موجود منطقه تصریح کرد: قطعا باید در ایام پیش رو شاهد رخدادهای متناقض در منطقه و اقدامات دیوانه‌وار و از روی استیصال آمریکا، انگلیس، ارتجاع منطقه و بازماندگان خط اسقاط حکومت‎های مستقل باشیم.

  موسوی در ادامه عنوان کرد: در استمرار این دوران هوشیاری ارتش و نیروهای مردمی و جبهه مقاومت بیش از گذشته ضرورت داشته و باید با مراقبت دقیق اوضاع آثار پیروزی‌ها را در منطقه تکمیل و آثار مثبت آن را به نفع مقاومت در جهان اسلام مشاهده کرد.

  خطیب جمعه محمودآباد درباره اوضاع حاکمان بحرین اظهار کرد: اتفاقات بحرین و اقدامات ددمنشانه حاکمان مزدوران کشور در فشار به مردم و رهبران دینی این کشور از دردهای جانکاه جهان اسلام است.

  وی افزود: در سکوت مرگبار سازمان‎های حقوق بشری در ناباوری کامل و با حمایت استکبار جهانی و قلدران غربی همه نوع فشار و سخت‌گیری را بر مردم روا داشتند.

  موسوی در پایان گفت: امید است این ددمنشی‎ها و جنایات موجب مرگ آل‌خلیفه و سقوط ستم‌گران در این کشور شده و آزادی این مردم مظلوم و پیروزی حق بر باطل انجام گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات