آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63900
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ دی, ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  پرچمداری بانوی کماندار ایرانی در بین 50 لحظه مهم پارالمپیک در سال 2016

  نعمتی: پرچمداری من برای جهان یک سورپرایز بود/ احساس عجیبی داشتم

  سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارشی از پرچمداری زهرا نعمتی به عنوان 50 لحظه مهم سال 2016 نام برد.

  سایت کمیته بین‌المللی یکی از مهمترین صحنه‌های پارالمپیک ریو امسال در افتتاحیه بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ بود، جایی که خیلی‌ها شاهد پرچمداری زهرا نعمتی کماندار این کشور در استادیوم ماراکانا بودند.

  این صحنه چشم‌ خیلی‌ها را باز کرد و باعث شد تا آگاهی مردم نسبت به ورزشکاران پارا افزایش یافته و الهام بخشی نه به عنوان یک زن مسلمان بلکه برای کشورش با ادامه داشته باشد.

  نعمتی نخستین زنی معلولی بود که پرچم کشورش را در المپیک حمل کرد و بعد از لیدا فریمان به عنوان دومین زن پرچمدار به شمار می‌رود.

  حمل پرچم توسط زهرا نعمتی یکی از ۵۰ صحنه مهم توسط کمیته بین‌المللی پارالمپیک در سال ۲۰۱۶ به شمار می‌رود.

  وی در این باره اظهار داشت: باعث افتخارم بود که به عنوان تنها پارالمپیکی پرچم کشورم را در المپیک حمل می‌کردم. این اتفاق ذهنیت مردم را در جهان تغییر می‌دهد که با وجود چالش‌های معلولیت هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم.

  نعمتی اضافه کرد: خیلی‌ها انتظار نداشتند یک زن با ویلچر پرچم ایران را در افتتاحیه حمل کند. آن لحظه برای همه جهان سورپرایز بود و من همیشه از اینکه مردم را سورپرایز کنم لذت می‌برم.

  نمایندگی به عنوان یک پارالمپیکی پیام مهمی را به جهان فرستاد؛ پیام مهمی که پارالمپیکی‌ها می‌تواند در المپیک حضور داشته و رقابت کنند و همچنین یک حمل‌کننده پرچم برای کشور باشند. من خوشحالم که این پیام با حضور من در المپیک ریو فرستاده شد.

  در ادامه این گزارش به افتخارآفرینی نعمتی در پارالمپیک لندن اشاره شد و اینکه وی در آن سال تنها بانویی بود که در بین زنان ایرانی در المپیک و پارالمپیک موفق به کسب مدال طلا شد.

  وی در نوامبر ۲۰۱۵ موفق شد تا سهمیه المپیک را بگیرد. وی تنها بانوی ایرانی بود که موفق شد هم در المپیک و هم پارالمپیک شرکت کرد.
  کماندار کشورمان عنوان کرد: من تنها زن ایرانی پارالمپیکی حاضر در المپیک بودم و احساس عجیبی از حضور در این بازی‌ها داشتم.

   

  برچسب ها :

  نظرات