آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 63827
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ دی, ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران خبر داد

  رتبه سوم مازندران در کاهش تلفات جاده‌ای در کشور

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های راهسازی در استان، گفت: مازندران رتبه سوم کاهش تلفات جاده‌ای کشور شد.

  آوای شمال/ احمد آفرین محمدزاده در مراسم گرامی‌داشت هفته حمل و نقل رانندگان و راهداری در مجتمع میزبان بابلسر اظهار کرد: این روزها یادآور خاطرات شهدای گرانقدری است که با مجاهدت و از خودگذشتگی خود شرایط مناسبی را برای گردهمایی راهداران در این هفته فراهم کردند.

  وی افزود: بخش راهداری براساس مصوبه شورای عالی اداری و دستور وزارت از بخش اداره کل راه و شهرسازی جدا شده و با تمام امکانات و نیروی انسانی به سازمان و اداره کل حمل و نقل و راهداری استان انتقال پیدا کرده است.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اشاره به اینکه شرایطی را مهیا تا بتوانیم با هم افزایی فعالیت خوبی را در جاده‌های استان مازندران فراهم کنیم، تصریح کرد: وجود مواهب متعدد الهی در این استان و سه بندر ساحلی شرایطی را برای حمل و نقل جاده ای و جابه جایی کالا امتیاز خاص و شرایط ویژه ای به آن بخشیده است.

  محمدزاده با اشاره به اینکه مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد گفت: مازندران سومین استان پر تردد کشور در سال ۹۵ محسوب می‌شود.

  وی افزود: حدود ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های ما در مسیر کوه‌ها و گردنه‌های صعب العبور قرار دارد و حدود ۷ هزار و ۸۰۰ کیلومتر از راه‌های این استان راه روستایی بوده و تمام تلاش ما تسهیل بخشیدن در حمل و نقل جاده ای استان است.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اشاره به برف اخیر در مازندران گفت: ۳۳ اکیپ راهداری، ۲۲ راهدارخانه و ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری استان فعالیت دارند.

  محمدزاده با قدردانی از راهداران و مجموعه حمل و نقل جاده ای مازندران، خاطرنشان کرد: راهداران مازندران همواره با بهره‌گیری از تجارب و امکانات مناسب آماده ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافران هستند.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با بیان اینکه حدود ۱۲۲ شرکت در حمل و نقل کالا در این استان فعالیت دارند، گفت: حدود ۵ میلیون نفر در طول سال با استفاده از حمل و نقل جاده ای مازندران به اقصی نقاط کشور عزیمت می‌کنند.

  محمدزاده تصریح کرد: توجه به مسائل آی تی اس، دوربین‌های ثبت تخلف، سیستم توزین در حال حرکت شرایط خوبی را در جهت حمل و نقل روان جاده  در مازندران ایجاد کرده است

  وی خاطرنشان کرد: مازندران در جایگاه سوم کاهش تلفات و کشته‌های جاده ای کشور قرار دارد.

  حمل و نقل موتور محرکه اقتصاد

  رضا رستمی رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صفنی کارفرمایان موسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالای مازندران نیز گفت: حمل و نقل به عنوان نیروی محرکه توسعه اقتصادی کشور بوده و گسترده فعالیت‌هایی که در حمل و نقل انجام می‌شود آنچنان حساس است که کارشناسان نظرشان بخش حمل و نقل را به عنوان نیروی محرکه توسعه جامعه می‌دانند.

  وی افزود: کارآمدی حمل و نقل زمینه‌ساز توسعه بوده و هر کسی که در تحولات جامعه حمل و نقل را نبیند به ندرت از جامعه کنار گذاشته می‌شود.

  رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان موسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی و کالای مازندران با اشاره به اینکه تجارت جهانی و حمل و نقل با یکدیگر متصل هستند و دو بخش جدانشدنی از یکدیگر محسوب می‌شوند، تصریح کرد: حمل و نقل نقش بسزایی در توسعه تجارت جهانی می‌شود و حمل و نقل ضعیف مانع از رقابت در عرصه تجارت جهانی خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات