آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63598
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آذر, ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  آزادی حلب سران استکبار را دچار شوک کرد/ خواب آشفته خاورمیانه بزرگ با پیروزی مقاومت در منطقه

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به پیروزی مقاومت سوریه در آزادسازی شهر حلب اظهار کرد: این پیروزی بزرگ استکبار را دچار شوک کرد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه محمودآباد با تبریک فرارسیدن میلاد پیامبر مهربانی (ص) و امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت به موضوع اخلاق و مهرورزی در جوامع بشری اشاره کرد و گفت: گمشده امروز جوامع بشری و در همه قاره‌ها و کشورها با هر دین و مسلکی، سجایای اخلاقی و مهرورزی مردم و حاکمان است.

  وی افزود: نزاع‌های منطقه و جنگ بین کشورها عمدتا از سقوط اخلاق و قدرت‌طلبی حاکمان بوده است و ادیان الهی به‌خصوص دین مبین اسلام برای این بخش نسخه‌های راهگشا داشته و چنانچه دنیای اسلام به این اصول شفابخش عمل نماید، هم در سطح منطقه اسلامی و هم در کلیت جهان می‌تواند الگوی رهایی بخش و برپا کننده جبهه اخلاق و مهرورزی باشد.

  خطیب جمعه محمودآباد در ادامه با اشاره به روز حمل‌ونقل عمومی بر جایگاه مهم و اثربخش این صنعت در جامعه تأکید کرد و بیان داشت: در توسعه متوازن کشور، نقش حمل‌ونقل یکی از کلیدی‌ترین نقش‌ها بوده و امروزه به‌عنوان یک صنعت در دنیا تلقی می‌شود.

  موسوی خاطرنشان کرد: درکنار توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل باید به موضوع ایمنی و حفظ استانداردهای آن توجه ویژه داشت تا از خسارت انسانی و مالی به جامعه جلوگیری شود.

  این مسئول با بیان اینکه استفاده ایمن همراه با آسودگی خاطر در حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی از مهم‌ترین دغدغه‌های کشور بوده است، اظهار کرد: باید مدیران زیربط با برنامه‌ریزی و بکارگیری تمامی تکنولوژی‌ها از سطح خسارت و اتفاقات در این حوزه کاسته و با تأمین وسایل مطمئن حمل‌ونقلی و تربیت نیروی انسانی ماهر این حوزه را بهبود بخشد.

  وی با گرامی‌داشت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: ارتباط دو عرصه علمی در هم‌افزایی و فهم مشخص مسائل اساسی جامعه بیش از پیش مورد نیاز بوده و دانشگاه و حوزه با درک مقتضیات و با انجام رسالت مربوط به خود باید با چالش‌ها و آسیب‌های موجود در تمامی ساختار نظام مقابله منطقی را تدبیر کنند.

  خطیب جمعه محمودآباد ادامه داد: این دو نهاد مهم و اثربخش باید با برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی از ظرفیت‌های گسترده دو مجموعه برای ارتقاء ظرفیت‌های نظام اسلامی در تمامی موارد استفاده کنند.

  موسوی به روز پژوهش و اهمیت جایگاه پژوهش در توسعه همه‌جانبه کشور اشاره کرد و افزود: ماندگاری یک کشور در زیرساخت‌های علمی تنها متکی به پژوهش و تحقیقات بوده و برای استقلال همه‌جانبه مملکت باید استعدادهای ملی با میدان‌داری خود، ظرفیت‌های درونی‌اش را بروز دهد.

  وی با تقدیر از تلاش‌های ارزنده چهره‌های ملی حوزه پژوهش در شهرستان محمودآباد تصریح کرد: چهره‌هایی همچون مهدی وحیدی به‌عنوان پژوهشگر نمونه کشوری، سید حسین علوی به‌عنوان استاد برگزیده وزرات ورزش و جوانان، سید سعید جلالی به‌عنوان مدیر‌کل تقسیمات کشوری وزارت کشور و و عباس یزدانی به‌عنوان مدیرکل ارزشیابی وزرات علوم از افتخارات شهرستان هستند که باید قدردان زحمات این عزیزان باشیم.   

  امام جمعه محمودآباد در بخش پایانی خطبه‌ها به موضوع آزدسازی حلب سوریه به‌عنوان شهر مهم این کشور اشاره کرد و افزود: ماجرای اشغال سوریه از عجایب روزگار و از تنش‌ها و درگیری‌های پیچیده این مقطع از تاریخ کشورهای اسلامی است.

  موسوی ادامه داد: سرمایه‌گذاری استکبار جهانی و برنامه‌ریزی سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم برای تحقق طرح خاورمیانه بزرگ در مهم‌ترین کشورهای منطقه با تربیت تروریست‌های دست‌آموز این‌بار در حلب سوریه با شکستی سنگین روبرو شد و تقریبا با چند روز فاصله دو شهر مهم حلب در سوریه و موصول در عراق از وجود تروریست‌های تکفیری پاکسازی شد.

  وی با بیان اینکه این پیروزی بزرگ در سوریه، آمریکا، اسرائیل و کشورهای همراه با این رژیم های مستکبر به ویژه وهابیون عربی را دچار شوک بزرگی کرد، بیان داشت: امید است زنجیره این عملیات‌ها با شکست کامل تکفیری‌ها و رسوایی غربی‌ها و ارتجاع عرب و عزت محور مقاومت در منطقه باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات