آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63562
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر, ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  تمدید تحریم‌ها مسئولان کشور را از لحن‌های دیپلماسی خارج کند/ ضرورت چشاندن زهر تصمیمات انقلابی به آمریکا و هم پیمانانش

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به اینکه تمدید تحریم‌ها بر علیه ایران باید برای مسئولان درس عبرتی باشد، اظهار کرد: منتظر پاسخ دندان شکن مسئولان هستیم.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان محمودآباد با اشاره به سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی گفت:قانون اساسی به‌عنوان میثاق ملی، زیرساخت تمامی قوانین و جهت گیری یک نظام متعالی اسلامی محسوب می‌شودو فصل‌های مختلف این قانون یکی از مترقی‌ترین قوانین اساسی در دنیا بوده است.

  وی افزود: با اجرایی شدن تمامی اصول قانون اساسی، می‌توان کشوری مترقی با پیشرفت‌های متناسب در عرصه‌های جهانی داشت و به‌عنوان یک تجربه موفق یک کشور دارای استقلال و متکی بر اراده مردم بر مبنای دین و اعتقادات اسلامی معرفی کرد.

  خطیب جمعه محمودآباد در ادامه به روز جهانی معلولان اشاره کرد و بیان داشت: در زندگی امروز بشر با پیشرفت‌های در دسترس، معلولیت یک بیماری نیست بلکه فرصتی است که انسان‌های معلول باید با آن کنار آمده و از آن برای کنترل شرایط معلولیت استفاده کنند.

  موسوی آماده‌ سازی شرایط زندگی و شغلی برای معلولان را کمترین انتظار از دولت و نهادهای اجتماعی عنوان و اظهار کرد: دولت علاوه بر این باید کنترل معلولیت را در دستور کار قرار دهد و باید مسیرهای دقیق پیشگیری را مدنظر داشته باشد.

   وی با اشاره به شانزدهم آذر روز دانشجو خاطرنشان کرد: نامگذاری یک روز به نام دانشجو در واقع اقدامی نمادین برای ترسیم خطوط لازم در یک دوره زمانی سالانه و ادواری است چرا که این قشر به‌عنوان بدنه فعال و جوان کشور باید برای تعهد گرفتن مسئولیت اداره کشور در ابعاد مختلف خود را آماده کنند.

   مسئول اضافه کرد: دانشجو در نظام اسلامی با داعیه کشوری مترقی و پیشرفته در منطقه و جهان باید به فکر تلاش علمی، تذهیب اخلاقی و ارتقاء سطح تولید علم در تمامی حوزه‌ها باشد.

  خطیب جمعه محمودآباد به تشریح دانشجوی در طراز نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشجوی در طراز نظام اسلامی با رسالت خطیر این مقطع از نظام باید با سیاست‌ورزی عالمانه و منطقی در دام حاشیه‌ها و سیاست‌بازی ها گرفتار نشود.

  موسوی با بیان اینکه دانشجویان، مدیران و پدران و مادران آینده این کشور هستند، تصریح کرد: این قشر ‌آینده‌ساز باید با مراقبت از خود، از بعضی رفتارهای سبک و مسئله‌ساز خودداری و با تقوای سیاسی و اجتماعی به تحقق دانشگاه اسلامی که در آن دین، اخلاق، عفت و پاکدامنی، رعایت حدود شرعی، جهت علمی و جنبش نرم‌افزاری علمی دانشجویی لحاظ شود، همت نموده و در این عرصه مسئولان دانشگاه‌ها و اساتید و مدرسان نقش هدایت‌گر و رصد‌کننده را به‌عهده داشته باشند.

  وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وقایع و رخدادهای حلب سوریه و موصل عراق اشاره کرد و افزود: مبارزه نیروهای ارتش سوریه و جبهه مقاومت در حلب به روزهای حساس خود رسید و تحرکات، اظهارنظر مداخله جویانه و ورود رژیم صهیونیستی در تهاجم نقطه‌ای به سوریه حکایت از خطیر بودن شرایط منطقه دارد و امید است نیروهای مردمی و محور مقاومت با هوشیاری لازم شرایط کنونی را به خوبی مدیریت کنند تا شاهد انهدام آخرین سنگرهای تکفیری‌ها در سوریه باشیم.

  این مسئول با بیان اینکه عملیات نهایی موصل عراق نیز این شهر مهم را در آستانه آزادسازی قرار داده است، خاطرنشان کرد: ارتش عراق، نیروهای مردمی و حشدالشعبی با مدیریتی هماهنگ با رعایت شرایط مردم منطقه مذکور، گام به گام به درهم شکستن موضع تروریست‌ها اقدام کرده و به فضل خدا این آخرین ضربات کارساز هم با دقت و آمادگی بر پیکر تروریست‌های تکفیری و حامیان آن‌ها وارد شود تا مردم عراق رنگ آرامش را به خود ببینند.

  وی با تسلیت رحلت عالم جلیل‌القدر آیت‌الله محمد فاضل استرآبادی اظهار کرد: امید است ساده زیستی، تقوی و  زندگی سراسر نور این عالم ربانی به‌عنوان الگویی برای جامعه اسلامی ترویج داده شود.

  موسوی در بخش پایانی خطبه‌های دوم به تمدید ۱۰ ساله قانون داماتو بر علیه ایران توسط مجلس سنای آمریکا اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی در تکمیل طومار‌های بدعهدی، بدقولی و دروغ‌پردازی‌ خود این‌بار تحریم‌های خبیصانه خود را به مدت ۱۰ سال دیگر تمدید کرد که امیدواریم این اتفاقات مایه عبرت مسئولان کشور شود و با الهام از رهنمودها و تذکرات مکرر مقام معظم رهبری به عاقبت این هشدارها توجه بیشتری داشته و از جبهه تدافعی و لحن‌های دیپلماسی بیرون بیایند.

  خطیب جمعه محمودآباد ادامه داد: با توجه به تصمیم آمریکا بر ادامه تحریم‌ها که نقض آشکار موضوع برجام است، حجت بر مسئولان در این زمینه تمام است و زمان تهاجم و چشاندن زهر تصمیمات انقلابی و منطقی به غربی‌ها و به خصوص آمریکای جهان‌خوار فرا رسیده است.

  وی با بیان اینکه دشمنی‌های آمریکا و کشورهای غربی نسبت به ایران به دلیل حمایت انقلاب اسلامی از جبهه‌های مقاومت منطقه از جمله سوریه، عراق، لبنان، یمن، فلسطین و سایر دولت‌های استقلال‌طلب و ضد آمریکایی است، اظهار کرد: به همین دلیل آمریکا دست از فتنه بر نداشته و ضروری است تا جمهوری اسلامی با آمادگی کامل به مکر و حیله آمریکایی ها و هم‌پیمانانش پاسخی قاطع و دندان‌شکن داده و جبهه حق با همه ظرفیت‌ها در مقابل جبهه اهریمن بایستد.

  به نقل از بلاغ مازندران

  برچسب ها :

  نظرات