آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ , Friday 18 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63384
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  نگذاریم عزت ملت ایران دستخوش بهانه‌جویی‎های غربی‎ها شود/ مسؤولان به مواضع صریح رهبری توجه کنند

  امام جمعه محمودآباد گفت: مگر کشورهای اروپایی در ایران قرارگاه سیاسی و دیپلماسی ندارند که به دنبال گشایش دفتر جدید در ایران هستند و باید مسؤولان با گوش دادن به فرامین رهبری در مقابل زیاده‎خواهی غربی‎ها ایستادگی کنند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی به بیان اسرار اربعین برای نمازگزاران پرداخت.

  وی درباره گشایش دفتر اتحادیه اروپایی در ایران، اظهار کرد: در فضای پسابرجام و ایجاد سراب آرامش در فضای سیاسی بین ایران و دولت‎های غربی و طرح ادعاهای مختلف مبنی بر عقب‌نشینی کشورمان از مواضع انقلابی و ادعای پیروزی طرفین مذاکرات به‌ویژه آمریکایی‎ها و صداهایی که بعضاً از داخل توسط بعضی از واداده‎ها کوک می‎شود بحث گشایش این دفتر در ایران مطرح شده است.

  خطیب جمعه محمودآباد افزود: هرچند این مسئله توسط مسؤولان دیپلماسی کشور قطعیت آن رد شده و به بررسی‎های کارشناسی موکول شده که در این رابطه باید به دلسوزان انقلاب و کشور متذکر شویم که پشت این حضور حضورها بطور قطع مطامع و فتنه‎هایی وجود دارد.

  این مسؤول درباره مشغول کردن کشور به این بحث‎ها و هدر رفت انرژی کشور، تصریح کرد: در آستانه دو انتخابات مهم و گذر کشور از رکود اقتصادی مشغول کردن کشور به این بگوومگوها واقعاً اتلاف کننده توانمندی کشور است و کشورهای غربی بعد از موضوع هسته‎ای پشت دروازه کشور کمین کرده که با تمسک به عناوین پوششی مسائل دیگری را در کشور نشانه رفته و به آن دامن بزنند.

  موسوی ادامه داد: غربی‎ها که قاموس رسوایی آنها در مسائل ضد حقوق بشری، تضییع حقوق قومیت‎ها و اقلیت‎ها، دفاع از حکومت‎های دیکتاتور ضدحقوق بشر گوش فلک را کر کرده تمام توان خود را برای بهانه‎گیری در کشورهای مستقل با مواضع ضد منافع استکباری آنها بسیج کرده و می‎کنند.

  وی گفت: مگر کشورهای اروپایی در ایران قرارگاه سیاسی و دیپلماسی ندارند مگر دیپلمات مستقر در کشورمان فعال نیستند؟ حالا چرا اتحادیه اروپایی دنبال تشکیلات و دفتر در این کشور است.

  امام جمعه محمودآباد در توصیه به مسؤولان کشور، اظهار کرد: خاضعانه از مسؤولان دیپلماسی کشور می‎خواهیم به مواضع صریح و روشن رهبری توجه کرده و در مقابل زیاده‎خواهی‎های غربی‎ها ایستادگی کرده و داغ برجام‎های دیگری را بر دل غربی‎ها بگذارند.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: نگذاریم عزت و آقایی این ملت دستخوش بهانه‌جویی‎های غربی‎ها قرار گرفته و با کشاندن کشور به مذاکرات دیگر که در هشدارهای مکرر ناخدای انقلاب آمده که اگر در یک موضوع کوتاه بیاییم آنها پا را جلو گذاشته و فردا پرونده حقوق بشر، موشک و توان دفاعی کشور و دفاع از جنبش‎های مقاومتی منطقه و بازدارندگی‎های منطقه‎ای کشور را روی زمین خواهند گذاشت.

  موسوی تصریح کرد: امیدواریم مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی در دفاع از خون شهدای این ملت با درایت و فراست جلوی هرگونه تصمیمات مخرب و خلاف عزت و غیرت ملی را بگیرند.

  وی درباره سالروز تشکیل بسیج، گفت: هفته اول آذر هر سال یادآور تصمیم الهی پیر و مرشد و ناخدای روشن ضمیر این انقلاب الهی و اسلامی یعنی تشکیل بسیج مستضعفین و تحقق نقش اول و تأثیرگذار ملت در سرنوشت کشور و دفاع از آرمان‌های انقلاب است.

  امام جمعه محمودآباد ادامه داد: امام امت با تیزبینی وصف‌ناپذیر خود پروژه و پرونده خاک خورده در تاریخ امت‎ها و ملت‎ها را بر میز تدبیر و تصمیم گذاشته و با ابلاغ این فرمان الهی و اسلامی مردم را صاحب اختیار و صاحب حضور و دارای نقش راهبردی و پیش برنده در مدیریت و دفاع از کیان کشور تعریف و به آن ضمانت اجرا بخشید.

  این مسؤول درباره آثار و برکات تشکیل بسیج در کشور، اظهار کرد: آثار ماندگار این این تدبیر داهیانه در حفظ داربست امنیتی کشور در مبارزه با گروهک‎های ضد انقلاب بعنوان اطلاعات ۳۶ میلیونی خود را بروز و ظهور داده و در دفاع هشت ساله برعلیه استکبار جهانی بسیج مردمی کارسازترین و تمام کننده‎ترین نقش‎ها داشت.

  موسوی افزود: وقتی سپاه پاسداران انقلاب به عمق استراتژیک بسیج در جنگ متصل شد و بعنوان یک ارتش شکست‌ناپذیر، قدرتمند و پریشان کننده خواب آشفته ابرقدرت‎ها خود را به جهان معرفی و در عمل نیز آن را اثبات کرده است.

  وی درباره قدرت و اهمیت بسیج در طول دوران انقلاب، تصریح کرد: آن نهال نوپا در آذر ۵۸ امروزه بعد از گذشت ۳۷ سال به شبکه بزرگی از سازماندهی عقیدتی نظامی و آموزشی مبدل شده که کشور را در بهترین و خطیرترین موقعیت دفاعی و امنیتی قرار داده که پشت استکبار از حضور صدها گردان مجهز و سازماندهی شده و چندین هزار پایگاه و سازمان قشری آن به لرزه درآمده و جرات نگاه و اقدام تحقیر کننده به این کشور را ندارند.

  امام جمعه محمودآباد یادآور شد: نونهال آن روز به درخت بزرگ و مستحکمی با ریشه، بدنه و ساقه و برگ و میوه متنوعی مبدل شده که در همه بن بست‎های بعد از انقلاب این شجره طیبه برملاکننده و منهدم‌کننده فتنه‎ها و توطئه‎ها است.

  این مسؤول درباره اعتماد کردن مسؤولان کشور به این سازمان مردمی در رفع بحران‎های به‌وجود آمده، تصریح کرد: اهتمام به قوام و استحکام این شجره طیبه ضامن استواری نظام و کشور بوده و غفلت از تقویت این سازمان گسترده و مردمی افتادن در گرداب توطئه‎های دشمن محسوب و باید همه بلندپایگان و مسؤولان کشور میدان را بیش از گذشته در اختیار این نهاد و بدنه گسترده و انقلابی این نهاد قرار داده که همچون دیروز این کشور و امروز و آینده کشور سخت نیازمند بسیج است.

  موسوی در پایان گفت: نیروهای وفادار، متعهد، بی‌ادعا و سخت‌کوش و ولایی بسیج با اجرای منویات مقام معظم رهبری بیش از گذشته به گسترش تقویت و عمق سازماندهی این نهاد پرداخته که اگر بر کشوری طنین دلنواز بسیجی حاکم شود عزت و قدرت‎شان حفظ می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات