آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63356
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محمودآباد:

  شهروندان نسبت به حفظ جان قوها احساس مسئولیت داشته باشند/ پرهیز از شکار این پرندگان

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محمودآباد با اشاره به حضور بیش از 200 بال انواع قوهای فریاد کش و کنگ در تالاب وزرا محله سرخ رود مازندران خواستار همراهی مردم در حفظ جان این قوها شد.

  آوای شمال/ یاسر سالار در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به آغاز فصل سرما و مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب‌ها و آب‌بندان‌های محمودآباد برای گذران فصل پاییز و زمستان، متاسفانه شاهد افزایش شکار در این مناطق هستیم که عوامل یگان حفاظت این اداره به تنهایی نمی‌تواند حفاظت و مراقبت از این موهبت الهی را انجام دهد.
  وی از عموم شهروندان تقاضا کرد نسبت به حفظ جان قوها احساس مسئولیت داشته و از شکار این پرندگان پرهیز نمایند.
  سالار اظهار کرد: در گشت‌زنی و بازرسی‌های روزانه و شبانه در روزهای اخیر ماموران اداره محیط زیست موفق به کشف بیش از ۲۵ قبضه سلاح شکاری مجاز و غیر مجاز شده و بیش از ۲۰ شکارچی متخلف شناسایی و دستگیر شدند.
  وی ادامه داد: در راستای حفظ و حراست از قوهای مهاجر مامورین یگان حفاظت این اداره در عملیاتی شبانه اقدام به جمع آوری بیش از ۱۰ دام مخصوص شکار غاز و ۲۰ رشته دام هوایی غیر مجاز با دستور مقام قضایی نمودند.
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست محمودآباد همچنین از درمان و رها‌سازی چهار بهله از انواع پرندگان شامل عقاب تالابی، دلیجه، کفچه نوک و کاکایی خبر داد و گفت: این پرندگان توسط دوستداران طبیعت تحویل این اداره شده و پس از تیمار و درمان در طبیعت رها سازی شدند.
  وی خاطر نشان کرد با توجه به کاهش دما در استان مازندران شاهد حضور بیش از ۲۰هزار قطعه از انواع پرندگان آبزی و کنار آبزی از قبیل غاز خاکستری، فیلوش، اردک سرسبز و نوک پهن در سواحل شهرستان محمودآباد هستیم

  برچسب ها :

  نظرات