آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ , Sunday 17 February 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63336
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر موسسه آموزشی خبرنگاران ایران در محمودآباد:

  محمودآباد پایلوت برگزاری دوره‌های آموزشی خبرنگاری دانش آموزی مازندران می‌شود

  مدیر موسسه آموزشی خبرنگاران ایران شاخه مازندران با اشاره به اثرگذاری مقوله آموزش در رسانه‌ها، گفت: محمودآباد پایلوت برگزاری دوره‌های آموزشی خبرنگاری دانش آموزی در استان میشود.

  آوای شمال/ حسین قربانی در نخستین گردهمایی آموزشی  انجمن خبرنگاران دانش آموز محمودآباد در کانون فرهنگی تربیتی رضوان این شهرستان، اظهار داشت: امروزه مقوله آموزش در فعالیت رسانه‌ها امری اثرگذار و مفید بوده و باید این مهم در جامعه تقویت شود.

  وی افزود: موسسه آموزشی خبرنگاران ایران در مازندران با هدف ارتقا سطح آموزشی و حرفه ای فعالان رسانه ای و ارتباطات فعالیت خود را آغاز کرده است.

  مدیر موسسه آموزشی خبرنگاران ایران در مازندران با اشاره به اینکه موضوعات اجتماعی در مدارس استان از طریق دانش آموزان به نحو شایسته ای می‌تواند انتقال داده شود، تصریح کرد: خبرنگاران نقش اثرگذاری در آگاهی بخشی جامعه دارند و قشر خبرنگاران دانش آموزان در خط مقدم این اطلاع رسانی آگاهانه هستند.

  قربانی با بیان اینکه مقوله آموزش خبری در مدارس استان امری ضروری و انکارناپذیر است، افزود: با تجهیز دانش آموزان به اطلاعات روز و آموزش‌های مدون حرفه ای می‌توان آنان را در مقابله با هجمه‌های رسانه‌های استکباری مصون نگه داشت.

  این عضو هیئت رئیسه خانه مطبوعات مازندران با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی خبرنگاری و گرافیک مطبوعاتی به صورت حرفه ای هنوز در استان برگزار نشده است، گفت: موسسه آموزشی خبرنگاران ایران آمادگی برگزاری دوره‌های تخصصی آموزش رشته‌های خبرنگاری، عکاسی خبری و گرافیک مطبوعاتی در سطح مدارس، ادارات و دفاتر رسانه ای مازندران دارد.

  قربانی با اعلام اینکه مازندران از فقر فعالیت حرفه ای در حوزه رسانه ای رنج می‌برد، افزود: در عصر کنونی باید ابزار قلم جوان ایرانی را از طریق بارورسازی استعدادهای خلاق دانش آموزان در مدارس آغاز کرد.

  محمد نوایی، مدیر کانون فرهنگی و تربیتی رضوان آموزش و پرورش محمودآباد نیز در این مراسم با اشاره به اینکه آموزش نقش بدیلی در ارتقا سطح کیفی رسانه‌ها دارد، گفت: خبرنگاران مدارس پل ارتباطی دانش آموزان با مدیران در بیان مسائل آموزشی و تربیتی هستند.

  وی با بیان اینکه این کانون برای نخستین بار در استان اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی خبرنگاری برای دانش آموزان مدارس شهرستان کرده است، گفت: تقویت انجمن‌های خبرنگاری در مدارس از اولویت‌های اساسی کانون فرهنگی تربیتی رضوان است.

  برچسب ها :

  نظرات