آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63316
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران خبر داد

  اختصاص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه آب در مازندران

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: امسال 30 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه آب در استان از سوی دولت تخصیص یافته است.

  آوای شمال/ ذبیح‌الله ذاکری امشب در آیین تکریم و معارفه رئیس اداره آب و فاضلاب شهری محمودآباد، اظهار کرد: مازندران به عنوان استانی توریستی و گردشگری در تمام ایام سال شاهد حضور هموطنانمان از اقصی نقاط کشور است و اعتبارات استانی پاسخگوی تأمین هزینه‌های ساماندهی شبکه فاضلاب شهرهای مازندران نیست.

  وی از تصویب و اجرای طرح جامع منابع تأمین آب در مازندران خبر داد و افزود: بخش مطالعات این طرح پایان یافته و در مرحله اجرای عملیات عمرانی است که در آن افق چشم‌انداز آب و فاضلاب مازندران تا سال ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده است.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران ادامه داد: سد مخزنی هراز که عملیات عمرانی آن در حال احداث است با هدف ساماندهی آب‌های سطحی استان و به منظور تأمین آب آشامیدنی مردم شهرهای آمل و محمودآباد و نور و رویان و سرخ‌رود با ظرفیت ۴۲۷ هزار نفر از جمعیت این شهرها است.

  این مسؤول از تصویب اعتباری بیش از ۲۶۵ میلیون یورو از ردیف بانک توسعه اسلامی به‌منظور ساماندهی و اجرای شبکه آب و فاضلاب در شهرهای محمودآباد، رامسر، تنکابن، قائم‌شهر و آمل خبر داد و افزود: تمام تلاشمان این است نرم ساماندهی تصفیه شبکه فاضلاب استان را در برنامه ششم به ۵۵ درصد برسانیم.

  ذاکری با اشاره به نرم بارندگی در مازندران، تصریح کرد: بارندگی دلیل عدم صرفه‌جویی در این استان نیست و صرفه‌جویی به عنوان یک فرهنگ عمومی باید در جامعه نهادینه شده و شرکت آب و فاضلاب به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه موفق باشد.

  وی در پایان گفت: از مجموع ۷۰ هزار کیلومتر شبکه آب و فاضلاب مازندران یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن فرسوده بوده و نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به‌منظور اصلاح شبکه است و امسال ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای انجام اصلاح شبکه در مازندران از سوی دولت تخصیص یافته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات