آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ , Tuesday 22 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63300
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  آمریکای غرق در بحران‎ نمی‎تواند مشکل‌گشای ایران باشد

  امام جمعه محمودآباد گفت: عده‎ای در داخل معتقدند که راه حل مشکل کشور ارتباط با آمریکاست که این به ده‌ها دلیل مردود است و آمریکای غرق در بحران در هیچ جا نمی‎تواند راهگشای ما باشد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در نخستین جمعه ماه صفر در خطبه اول نماز به بیان آثار و برکات زیارت اباعبدالله‌الحسین(ع) پرداخت.

  خطیب جمعه محمودآباد با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان و روز ملی مبارزه با استکبار گفت: این فرمایشات راهنما و دستورالعملی راهبردی و عملیاتی از تبیین مجدد و جامع از خط امام و مواضع آن حضرت در اداره صحیح کشور است.

  وی افزود: مدیران، سیاستمداران و اندیشمندان وطنی باید با ورود همه جانبه نسبت به این مواضع جدی، قاطع، صریح، منطقی و اجرای دقیق این مواضع الهی و ایمانی تلاش کنند.

  موسوی با اشاره به مواضع رهبری درباره آمریکا خاطر نشان کرد: حضرت آقا برای دفعات مکرر از بی‌اعتمادی به آمریکا، حاکمیت دروغ، خلف وعده و بدعهدی سخن به میان آورده و در این مرحله با ورود منطق و استدلال در مبارزه با آمریکا از منظر امام همگان را به صراط مستقیم امام دعوت کردند.

  امام جمعه محمودآباد ادامه داد: مقام معظم رهبری نسبت به تحریف منطق ایستادگی در مقابل آمریکا و تلاش‎های خطرناک در این بخش هشدار داده و از مواضع بعضی پشیمان شده‎ها، از نفس افتاده‎ها در تزریق وادادگی و تحریف منطق امام در مبارزه با استکبار و تزریق آن به جامعه و مطبوعات اظهار نارضایتی کردند.

  خطیب جمعه محمودآباد درباره تفکر عده‎ای که حل مشکل کشور را در رابطه با آمریکا می‎دانند، تصریح کرد: عده‎ای در داخل به دنبال آن هستند که وانمود کنند راه حل مشکل کشور ارتباط با آمریکاست که این به چندین دلیل مردود است.

  وی گفت: آمریکای در بحران اقتصادی، بحران سیاسی، بحران اخلاقی در هیچ جا نمی‎تواند راهگشای مشکل باشد. مشکل کشور را انقلابی‌گری،روحیه و تفکر انقلابی و اعتماد به خداوند شجاعت در عمل، ابتکار ورزی، نترسیدن از دشمن اهل اقدام و عمل بودن، بن‌بست شکنی و امیدواری به آینده حل می‎کند.

  این مسؤول فرهنگی با بیان نمونه‌هایی از این کارها گفت: بعضی برعکس حرف می‎زنند برعکس مدیریت می‎کنند جوان را ناامید می‎کنند گام‌ها را محکم بر نمی‎دارند به‌نام آزادی مردم را به لاابالی‌گری می‎کشانند و خط تسلیم در مقابل دشمن را القاء می‎کنند.

  خطیب جمعه محمودآباد درباره آینده کشور از دیدگاه رهبری اظهار کرد: ایشان فرمودند آینده کشور متعلق به جوانان است و باید خود را برای اداره کشور با روحیه انقلابی آماده کنند و مراقب باشند هر سخنی را از هر گوینده‎ای نپذیرند و وصیت‌نامه و سخنان امام راحل حجت است.

  وی افزود: با این سخنان جامع استدلالی و منطقی دیگر جایی برای شبهه افکنی‎ها وجود ندارد و همه صاحبان منبرها و تریبون‎ها، همه اندیشمندان و سیاست‌مداران و آحاد جامعه انقلابی و مدیران کشور در قوای سه‌گانه برای اجرای دقیق این فرازهای انقلابی و کارشناسانه همت گمارند.

  موسوی ادامه داد: آحاد جامعه، مردم و نیروهای ارزشی و بسیجی تحمل صداهای متناقض وادادگی و بی‌ارادگی و بنام طرح عقلانیت مسیر تسلیم را طی کرده نداشته و این مردم، آمریکا را مظهر استکبار و خیانت در منطقه و جهان دانسته و تنها راه عزت کشور ایستادگی و تکیه بر توانمندی داخلی و اتکا به اراده الهی و جبهه‌گیری همه‌جانبه علیه فتنه‎ها و بدعهدی‎های آمریکا می‎دانند.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان محمودآباد در رابطه با فرهنگ عمومی گفت: زیر ساخت جهت‌گیری‎های جامعه در عرصه‎های گوناگون فرهنگ عمومی فراهم می‎سازد و شالوده و اساس حرکت یک کشور در حوزه‎های مختلف به فرهنگ عمومی جامعه گره خورده است.

  موسوی در ادامه اظهار کرد: در تارخ کشورها در هر مقطعی که تهاجم خارجی و فرهنگ استعمار توانسته بر مبانی فکری جامعه تسلط پیدا کند آنگاه بر مقدرات آن کشور مسلط شده است.

  امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: کشور ما که در مبانی فرهنگی ایرانی اسلامی خود دارای زیرساخت‎های پایداری بوده و رمز ماندگاری این ملت فرهنگ غنی و قوی آن بوده و دشمنان ایران و اسلام با تمام ظرفیت به فرهنگ این کشور تاخته و در این چهار دهه از عمر انقلاب با تمام ابزار و امکانات و استفاده از همه شیوه‎های رسانه‎ای، مالی، تبلیغی و هنری به جان فرهنگ این کشور هجوم برده و بی‌محابا و صریح در پی تغییر رفتارهای فرهنگی در داخل و استحاله از درون و ایجاد فاصله بین نسل‎های موجود کشور هستند.

  خطیب جمعه محمودآباد راه و روش مقابله با این جریان را ایستادگی و مقاومت دانسته و عنوان کرد: دشمن در پی ایجاد فاصله بین نسل‌های کشور با زیربناهای اصیل فرهنگی پرداخته و به امید توفیق همچنان به مبارزه با فرهنگ این ملت ادامه داده و براندازی نرم را در ایجاد وادادگی، تسلیم‌پذیری و خسته کردن مردم و ایجاد فاصله بین آرمان‎های انقلاب و مردم را با جدیت تمام تعقیب که راه برون رفت ایستادگی مقاومت و دفاع از فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان است.

  موسوی در پایان به مناسبت امروز که روز مازندران است اشاره و گفت: این روز روز پذیرا شدن و قبول کردن ولایت امیر مومنان هم است را گرامی داشته و مازندران به دیار علویان و پایتخت علویان به دلیل پذیرش ولایت علی(ع) و فرزندان علی است.

   

  برچسب ها :

  نظرات