آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6281
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  واکنش سلیمی‌نمین به اظهارات مداخله‌‌جویانه نایب رئیس مجلس آلمان/دخالت بیگانه در امور داخلی کشور سرانجام خوبی ندارد

  آوای شمال/ عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در خصوص اظهارات مداخله جویانه نائب رئیس مجلس آلمان در دیدار با محمد رضا عارف، عنوان کرد: طبیعی است کشورهای غربی به محض اینکه زمینه ای برای برتری دادن یک جریان سیاسی داخل بر جریانی دیگر فراهم شود، از این فرصت به دست […]

  آوای شمال/ عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در خصوص اظهارات مداخله جویانه نائب رئیس مجلس آلمان در دیدار با محمد رضا عارف، عنوان کرد: طبیعی است کشورهای غربی به محض اینکه زمینه ای برای برتری دادن یک جریان سیاسی داخل بر جریانی دیگر فراهم شود، از این فرصت به دست آمده استفاده خواهند کرد.

  وی افزود: البته این مسئله قطعا بعد از نشانه هایی صورت می گیرد که از برخی جریانات دریافت می کنند. اگر یک جریانی اجازه ندهد آنها وارد میدان داخل کشور شوند، این فرصت به دست آمده از بیگانگان گرفته می شود. اما وقتی نگاه صرفا به قدرت باشد، نسبت به اینگونه مسائل، حساسیت لازم به وجود نخواهد آمد.

  این کارشناس مسائل سیاسی کشورمان همچنین خاطر نشان کرد: اگر به لحاظ تاریخی هم به مسئله اظهارات مداخله جویانه نائب رئیس مجلس آلمان بنگریم، متوجه می شویم که قطعا دخالت عوامل بیگانه در امور داخلی کشور سرانجام خوبی ندارد و نتیجه آن لطمه خوردن به مصالح ملی است.

  وی با بیان اینکه دخالت بیگانگان در امور داخلی کشور به نفع هیچ کس نیست، اظهار داشت: همه جریانات باید مراقبت کنند که فرصتی برای دشمن در میدان رقابت سیاسی ایجاد نکنند. اینگونه دخالت ها نه تنها برای جریانات داخلی کشور یک فرصت نیست، بلکه باید به آن به چشم نگرانی نگریست.

  سلیمی نمین در بخش پایانی اظهارات خود توصیه ای نیز به جریانات سیاسی کرد و گفت: تمام جریانات باید تلاش کنند که رقابت را صرفا داخلی نگه داشته و از ورود عوامل بیرونی به داخل رقابت های سیاسی به شدت پرهیز کنند.

  برچسب ها :

  نظرات