آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ , Friday 19 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62458
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مهر, ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > گزارش تصویری
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  دفاع مقدس نشانه وعده الهی در پیروزی حق بر باطل بود/ مدارس به کانون بصیرت جامعه تبدیل شود

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی اظهار کرد: دفاع مقدس نشانه وعده الهی در پیروزی حق بر باطل بود.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان محمودآباد با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادت‌های شهدا، رزمندگان، جانبازان و آزادگان سرافراز گفت: ۳۱ شهریور هر سال یادآور جنگی میان حق و باطل است و تحقق وعده الهی که حق بر باطل پیروز است در این دفاع مقدس بر همگان ثابت شد.

  وی افزود:: جنگ ایران، امروزه در دنیا به یک گنجینه تمام نشدنی از تدابیر نظامی، برد سیاسی و فرهنگی و آرمان‎طلبی و انتقال جریان مقاومت در مقابل سلطه‌گران تبدیل شده و هر روز که می‎گذرد بر کشف پیچیدگی‎ها، آثار و ظرائف آن افزوده می‎شود.

  خطیب جمعه محمودآباد با بیان اینکه جنگی که با انگیزه فتح هفت روزه کشور آغاز شده با استمرار هشت ساله همه قابلیت‎ها و تدابیر سیاسی، مالی و نظامی دنیا را به چالش کشید، خاطرنشان کرد: در این حماسه ۸ ساله جان برکفان میهن به رهبری امام راحل، خزانه مرتجعان عرب تخلیه و همه تسلیحات جدید و نسل نو را هم به چالش کشیده که همگان به شکست زر و زور و تزویر در مقابل اراده و ایستادگی، مقاومت و ایمان یک ملت معتقد به شکست اذعان و اعتراف کردند.

  موسوی با اشاره به جایگاه و شخصیت فرماندهی کل قوا در جنگ ۸ ساله بیان داشت: فرمانده این نبرد نابرابر جهانی، انسانی معتقد، مؤمن، هوشمند و تربیت شده در دانشگاه مقاومت و ایثار اسلام بوده که در کوران هدایت جنگ در صحنه به افق آینده آثار این نبرد نابرابر می‎اندیشیده و آنچه را که همگان در آینده دیده‌اند او در خشت خام مهندسی و پی‌ریزی یک نبرد مقاومتی در جغرافیای منطقه اسلامی و حوزه جهانی می‎دیده است.

  وی در ادامه با تبریک بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید و بهار علم و دانش اظهار کرد: مهرماه هر سال یادآور آغاز مرحله جدیدی از شکوفایی و جنب و جوش در حوزه تعلیم و تربیت است هر چند جریان علم‌آموزی و تربیت در اسلام تعطیل‌بردار نیست، اما فراغتی برای اصحاب تعلیم و تحصیل پیش‌بینی شده است.

  امام جمعه محمودآباد افزود: بعد از پایان فراغت ظاهری میلیون‎ها دانش‌آموز در اول مهر راهی کلاس‎های درس شده که سال جدید را در پایه‌ای بالاتر آغاز کنند و در این رستاخیز بزرگ علم‌آموزی مدیران، دبیران و آموزگاران و اولیای دانش‌آموزان نقش محوری داشته و باید همگان با مغتنم دانستن فرصت‌ها به وظیفه خود در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان بکوشند.

  وی درباره جایگاه و عظمت مقام معلم، اظهار کرد: تربیت نسل‎های جدید با برنامه‌ریزی دقیق آموزش و پرورش بستگی دارد و شغل شریف معلمی با هیچ قیمتی قابل تکریم نبوده و این معلمان هستند که باید با اغتنام فرصت و با دغدغه همه‌جانبه کلاس درس را به کانون بصیرت، دین‌باوری، اخلاق اسلامی و تلاش همه‌جانبه علمی توام با خلاقیت و نوآوری مبدل و در مقابل هجمه‎های جهانی بر علیه انقلاب اسلامی نسل جوان را بیمه کنند.

  موسوی با اشاره به آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشور از فردا، گفت: نقش آمار در بخش‎های مختلف نظام از ضرورت‎ها و نیازهای اساسی بوده و باید همگان برای رشد و توسعه کشور با دست‌اندرکاران این طرح ملی همکاری دقیق و کامل کنند.

  وی تصریح کرد: کشور از لحاظ آمارگیری عقب است و حتی مسؤولان از اطلاعات بعضی بخش‌ها مطلع نیستند و این آمار باید در اختیار سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.

  امام جمعه محمودآباد گفت: امید است مردم با شرکت در سرشماری اینترنتی و حضوری، آمار واقعی را به مأموران سرشماری ارائه دهند تا در تصمیم‌گیری کلان کشور مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات