آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 23 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62423
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ شهریور, ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرجهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد

  ایجاد ۴ هزار شغل در بخش گل و گیاه محمودآباد

  مدیرجهاد کشاورزی محمودآباد از ایجاد 4 هزار شغل در بخش گل و گیاه این شهرستان خبر داد.

  آوای شمال/ احمد صادقی در حاشیه نخستین نمایشگاه گل‌ و گیاهان زینتی محمودآباد اظهار کرد: محمودآباد دارای ۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که ۱۸ هزار هکتار آن زیر کشت برنج قرار دارد.

  وی با بیان اینکه هم‌اکنون حدود ۱۴ هزار بهره‌بردار برنج در این شهرستان فعالیت می‌کنند، افزود: ۷۸ هکتار گل و گیاه نیز در اراضی شهرستان محمودآباد کشت می‌شود.

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با اشاره به وجود حدود ۶۲۵ بهره‌بردار گل و گیاه در غرب استان گفت: در این بخش ۴ هزار شغل در محمودآباد ایجاد شده است.

  صادقی با اشاره به اینکه این شهرستان سالانه با تولید ۵۵ میلیون اصله، بوته و شاخه رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده است، یادآور شد: مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه، شناسایی پتانسیل شهرستان و جایگاه نقش گل و گیاه در توسعه کشاورزی است.

  وی با تاکید بر اینکه شناسایی بازار مصرف و فناوری اطلاعات و فراهم کردن شرایط مناسب صادرات در این بخش در دستور کار است، عنوان کرد: به منظور برگزاری این جشنواره پیشنهاد آن به شورای جهاد کشاورزی داده شد که با تشکیل کمیته برگزاری این جشنواره به طور جدی در دستور کار قرار گرفت و نمایشگاه در کنار جشنواره برنامه‌ریزی شد.

  مدیرجهاد کشاورزی محمودآباد با بیان اینکه در کنار برگزاری جشنواره در مرکز تحقیقات توسعه و ترویج هراز محمودآباد برپایی نمایشگاه گل و گیاه زینتی در دستور کار قرار گرفت، افزود: این نمایشگاه با حضور ۴۵ بهره‌بردار در ۲۳ غرفه تولیدی با سازه‌ها، نهال‌های کشاورزی و خدماتی در سالن شهید رجایی این شهرستان برپایی شد.

  وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه فعالیت خود را از بیست و یکم شهریور آغاز و به مدت پنج روز در این سالن از ساعت ۱۶ تا ۲۲ برای بازدیدکنندگان دایر است.

  برچسب ها :

  نظرات