آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62412
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ شهریور, ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل دفتر گل و گیاه زینتی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد

  توسعه ۴۸ هزار هکتاری گلخانه در کشور/ مازندران در تولید گل‌های زینتی پیشتاز است

  مدیرکل دفتر گل و گیاه زینتی وزارت جهاد کشاورزی از توسعه 48 هزار هکتاری گلخانه در کشور در افق 10 ساله خبر داد.

  آوای شمال/ سید محمدکیایی در همایش آغاز به کار نخستین نمایشگاه گل و گیاهان زینتی محمودآباد با اشاره به رتبه برتر مازندران در تولید گل و گیاه تصریح کرد: این استان با توجه به قابلیت های مناسب اقلیمی جزء چهار استان برتر تولید گل و گیاه زینتی است.

  وی افزود: با توجه به اینکه مازندران با چند کشور از شمال همسایه است، برنامه ریزی مناسب برای صادرات محصول گل و گیاه مازندران در دستور کار تعاونی های مربوطه قرار گیرد.

  مدیرکل دفتر گل و گیاه زینتی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تشکل خوبی در زمینه گل و گیاهان زینتی در مازندران فعالیت دارد، گفت: ساماندهی تولید بر عهده تشکلو مجموعه تولیدکنندگان کشور است و وزارت کشاورزی متولی کمک و هدایت این بخش است و ضرورت ایجاد و تجهیز پایانه صادراتی گل و گیاه زینتی در مازندران به خوبی احساس می شود تا به امر تولید و ساماندهی آن کمک کند.

  کیایی اظهار کرد: با توجه به اینکه کشورمان در منطقه گرم و نیمه‌خشک قرار گرفته است و همچنین کاهش نزولات آسمانی و برداشت‌های بی‌رویه از سطوح آب‌های زیرزمینی باعث شده است تا طرح‌هایی همچون کشت‌های گلخانه‌ای، تراکم کشت، الگوی کشت جدید، استفاده از گیاهانی که در شرایط کم‌آبی تولید می‌شوند، در دستور کار وزرات جهاد کشاورزی قرار گیرد.

   این مسئول ادامه داد: طرح کشت‌های گلخانه‌ای به‌عنوان یکی از طرح‌های محوری وزارت جهاد کشاورزی محسوب می‌شود و در تحقق اقتصاد مقاومتی در افقی ۱۰ ساله توسعه ۴۸ هزار هکتاری گلخانه در نظر گرفته شده است.

   همچنین با اصلاح ۵ هزار هکتاری گلخانه‌های کشور خاطرنشان کرد: بسته‌های حمایتی دولت در این زمینه در دستور کار قرار دارد و امیدواریم بخش عمده‌ای از محصولات باز سبزی و صیفی را که ۱۰ برابر تولید گلخانه‌ای این محصول مصرف آب دارند را به گلخانه‌ها منتقل کنیم و عملا بهره‌وری آب را در این مجموعه بالا ببریم.

  برچسب ها :

  نظرات